O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Fizjoterapia

FIZJOTERAPIA W NIEMCZECH


Pozdrawiam Paweł

 

 

Witam serdecznie! 

Bardzo zainteresowała mnie tematyka twojego Bloga. Długo szukałam informacji na temat uznania dyplomu i właśnie znalazłam tę strona. Ja również mam kilka pytań, ale na początek trochę o mnie. Skończyłam policealną szkołę zawodową oraz studia licencjackie na kierunku fizjoterapia. mieszkam od pół roku w Niemczech a dokładniej w Nadrenii Północnej Westfalii, uczę się niemieckiego na kursie, egzaminy B1 będę miała w maju. Kilka razy juz pytałam w tutejszych urzędach jak mogę uzyskać uznanie dyplomu, powiedziano mi, że muszę mieć certyfikat ze znajomości języka na poziomie B1 oraz otrzymać pozytywną ocenę z egzaminu z zakresu fizjoterapii ale nikt mi nie mówił o praktykach. Czy wiesz może jak trudny jest ten egzamin? jeśli chodzi o praktyki, to czy trzeba samemu szukać placówki w której można odbyć praktyki, czy jest to już z góry narzucone miejsce? dziękuje z góry za odpowiedź. 

moja droga do szczęścia ;) - Onet.pl Blog


21 lipca 2009
nie jest tak jak bym tego chciała
No więc jestem po egzaminie ale jeszcze nie ma wyników. Ale ja się domyślam że się nie dostane gdyż egzamin nie poszedł mi tak świetnie jak bym tego chciała.. Więc żegnaj awf- żegnaj może marzenie. Musze się podnieść tylko nie bardzo wiem jak. Wiem że musze iść na jakieś inne studia tylko na co to już chyba inny problem. Złożyłam na zarządzanie i jeżeli tak się nie dostane (wyniki za tydz) wtedy zostały prywatne. Cale szczęście rodzice zgodzili się płacić za czesne. Wtedy albo fizjoterapia albo finanse i rachunkowość.
Po egzaminie stwierdziłam że muszę się ukarać dlatego ograniczyłam jedzenie do minimum raz nie jem wogóle a czasami jakiś jogurt i owoce. Pokuse miałam w sobote bo siostra miała urodziny więc zjadłam kawałek tortu (wiem jestem okropna), ale wieczorem zrobiłam 200 brzuszków.
Muszę się wziąść za siebie bo w październiku zaczynają się studia i chce wyglądać świetnie i oczywiście chudo. Mam nadzieje że mi się uda chociaż to.

Dziękuje za wsparcie motylki :*:*
7 wielki, wielki bukiet tulipanów :-)

simalka.blog

....
Który nie ma początku ani końca ....
To co było wczoraj, jest przeszłością.
To co będzie jutro, jest niewiadomą.
Dzień dzisiejszy jest podarunkiem.

skomentuj (0)

15 czerwca 2005(środa) 2005-06-15 17:36:34

Jestem w totalnej rozterce dla, niektórych z was może sie to wydawać głupie, ale ja już sama nie wiem co mam zrobić ze swoim życiem:( jakie studia wybrać.
Dwa dni temu dowiedziałam, się, że połowa moich znajomych idzie na fizjoterapie tam gdzie ja(a w szczególnosci mój wróg numer 1, ktoy od lat chciał iść na FARMACJE!!!wrrr), ja nie mam szans w konkursie świadectw, więc, co zostaje mi prywatna fizjoterapia?To bez sensu. Nagle okazało sie, że wszyscy chcą zostać fizjoterapeutami!(kiedy ja trąbie o tym od dwóch lat!!!)I jak sie tu nie zdenerwować? Przejrzałam na spokojnie jeszcze raz przedmioty jakie obejmują nauke fizjoterapii na AŚ i sie przeraziłam, zauważyłam, że jest tam strasznie dużo fizyki i chemii a to nie są moje dobre strony z resztą siedząc w domu od dwóch miesięcy (dziś mija dokladnie dwa miesiace odkąd nie chodzę do szkoły) nie jestem pewna niczego. A najbardziej tego czy zdam mature, to starszne żyć tak długo w niepewności:(.
Postanowiłam wybrać inny kierunek studiów z dala od domu, ale czy to naparwdę dobry pomysł zostawić tu mamę samą zdaną tylko na siebie?I ja czy jestem już gotowa żyć samodzielnie sama zdala od.

Organizacja konferencji

Konferencja: Współczesne kierunki rozwoju fizjoterapii i terapii manualnej

W grudniu 2010 planowana jest konferencja – „Współczesne kierunki rozwoju fizjoterapii i terapii manualnej”. Będzie to konferencja naukowo-szkoleniowa, której głównym tematem będą
współczesne kierunki rozwoju fizjoterapii i terapii manualnej oparte na przesłankach neurofizjologicznych, zgodnie z badaniami opartymi na Evidence Based Medicine. Konferencja będzie miała także szkoleniowy charakter. Prowadzone będą warsztaty, a udział w konferencji w z będzie certyfikowany.

Do udziału w konferencji zapraszani są lekarze rehabilitacji, fizjoterapeuci oraz studenci.

Główne zagadnienia:
-diagnostyka schorzeń narządu ruchu,
-metody usprawniania pourazowego
-metody usprawniania pooperacyjnego
-terapia zaburzeń czynnościowych narządu ruchu

Opłata za udział w konferencji wynosi 350 zł.

Początek konferencji: 2010-12-03
Koniec konferencji: 2010-12-04

Konferencję organizuje Wyższa Szkoła.

Fizjoterapia studia

Bohaterowie życia zagrywającego na aut - Onet.pl BlogBlanka Abramska, urodzona 14.01.1989r. 

Znajomi nazywają ją Blansz albo Abrams. Jest 22-letnią studentką I roku magisterki fizjoterapii na Wydziale Zamiejscowym Akademii Wychowania Fizycznego w Jastrzębiu Zdroju. Pochodzi z Tarnobrzegu, tam też zostali jej rodzice i młodszy brat. Jej pasje to kierunek studiów, konie i fotografia.  Od 12 lat jeździ konno, aktualnie w stadninie „Zgubiona podkowa”. Od 4 lat dosiada Czewy,.  

Urszula Wnuczko, urodzona 26.06.1985r

Dla przyjaciół Wnusia albo po prostu Ula/Ulcia. 26-latka ukończyła studia na kierunku Turystyka i Rekreacja w Akademii Wychowania Fizycznego w Jastrzębiu Zdroju. Mimo młodego wieku od dwóch lat posiada licencję trenera, dzięki której trenuje zawodników w stadninie rodziców „Zgubiona podkowa” oraz pomaga im w prowadzeniu gospodarstwa agroturystycznego. Z końmi ma do czynienia od.

ostro-porypana

Strona główna

 A wczoraj
A wczoraj przyszło mi do głowy, że może by zdawać na fizjoterapię na Akademii Medycznej? W sumie nie wiem czemu mi to wpadło do głowy. Z początku myśl była w kategorii głupie. Następnie z nieznanych przyczyn  zaczeło mnie to ciekawić. A może chociaż zobaczyć.

Postanowione, że dla przyjemności tam zdaje. Bez specjalnego przygotowania ani specjalnych złudzeń etc... Bez zobowiązań:)

I w gruncie rzeczy nie żałuje, że poszłam najpierw na ekonomię. Gdyby nie studia tam nigdy nie spotkałabym Kuby. Nigdy, by nie spotkała pewnie takich ludzi (pozytywnie zakręconych) ;] . Może powinnam znaleźć wcześniej siły, żeby coś innego zacząć. W sumie bez różnicy grunt, że.

Jedno zdanie i takie potworności. Pf

2008-03-05 18:24:00 skomentuj (1)
pedagog
Fizjoterapia jak na razie mi minęła. Pewnie dlatego, że miałam brutalne zderzenie z rzeczywistością i odkryłam, że być może 13 egzaminów (bez zaliczeń) w sesji letniej jakoś bez mojego udziału może się zdać..

Amans verba - Onet.pl Blog

Komputer jest w stanie wywołać we mnie tyle negatywnych emocji na raz.

Luby: wyłącz kompa, nie dotykaj, wyjdź z pokoju pobiegać! ;)

***

Za mną pierwsze praktyki w szpitalu.  Prowadziłam zajęcia z fizjoterapii oddechowej z panią, która ma POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc) i panem po częściowym wycięciu więzadeł głosowych oraz ćwiczenia kinestetyki aparatu artykulacyjnego  z panią z afazją kinetyczną i zachowaniami dyzartrycznymi. Wspólnie z koleżankami przeprowadzałyśmy też diagnozę.

08 marca 2012
kryzys
Mam poczucie, że wszystko, co robiłam przez ostatnie 7 lat na nic się nie zdało, że to wszystko było i jest bez sensu. Dodatkowe studia wcale nie zwiększają moich szans na pracę. Otwieranie swojej działalności widzę czarno, jako coś praktycznie nierealnego w moim przypadku (tak jak prawo jazdy) i wiążącego się z bankructwem.
Teraz żyję, jak we młynie. Jestem przemęczona, ledwo się wyrabiam z tym, co trzeba zrobić z dnia na dzień, z wieloma.

- kasienka blog

>> wtorek, 4 marca 2008 14:05:41
Dzisiaj padał snieg choć jest juz 04.03 !!!oszaleć można...ale na szczęście tylko malutki;]juz z Sebkiem nie możemy się doczekać kiedy w końcu zrzucimy z siebie te zimowe kurtki:)A tak po za tym to ja juz jestem na drugim semestrze fizjoterapii a Sebuś jest instruktorem fitness w klubie Forma i jescze pracuje jako pan nauczyciel w szkole specjalnej.Jestem z niego bardzo dumna bo wiem ze sama bym się nie odważyła, tzn nie dała bym rady psychicznie i fizycznie podołać tak ciężkiej pracy.U mnie też sie troche zminiło bo jestem juz upoważniona do.Od prawie 4 lat nic się nie zminiło.Jesteśmy razem,szczęśliwi i tak samo mocno zakochani.Niedlugo bo 8 marca bedziemy świętować naszą 4 rocznicę...ojj coś tak czuje ze niedługo szykuje się ślub;)i to nie ma odwrotu...słyszysz Sebek?:D może jeszcze nie w tym roku ani następnym ani jeszcze nastepnym , bo musze skończyc studia ale napewno sie szykuje:)tzn nie wiem jeszcze czy Sebek nie zminił zdania bo to od niego zalezy,jestem tradycjonalistką w tych sprawach wiec to Miś musi zrobić pierwszy krok;)Teraz mamy dużo zajęć i nauki, i widujemy sie dosłownie przez chwile w tygdoniu i w weekendy też czasem bywa ze krótko...ale jestesmy wytrwali.