O czym chcesz poczytać na blogach?

Fivb

Grucha-i-reprezentacja- Polski - Onet.pl Blog

prosze skomentuj :)

21 sierpnia 2006
Dwie wygrane Polaków z Japonią .Niestety bez

Wygrane z Japonią jakby niewiele się liczyły ,mimo że Polacy wygrali 3:1 i 3:2 w obu spotkaniach w Poznaniu to i tak FIVB nie przyznała nam dzikiej karty :/ Szanowny Pan Prezes FIVB Acosta zdecydował ,że "dziką kartę" dostaną (najprawdopodobniej) jego rodacy. Ruben Acosta powiedział cytuję "- Decyzja była bardzo trudna. Kilka zespołów miało realną szansę na "dziką kartę". Po gruntownej analizie wszystkich czynników postanowiliśmy zaprosić do finału Ligi Światowej Włochów - powiedział Acosta. - Szkoda, że FIVB dysponowało jedynie jedną "dziką kartą" - dodał. " i to ma być sprawiedliwe?  W grupie E zagrają :Rosja ,Francja ,Serbia i Czarnogóra .A w grupie F.

~~ SIATKÓWKA ~~ - Onet.pl Blog

W Pekinie. Czy kluby oddadzą reprezentantów w terminie wyznaczonym przez selekcjonera?
Tego że Polaków zabraknie w listopadowym Pucharze Świata nie spodziewał się absolutnie nikt. Turniej w Japonii jest najprostszą drogą awansu na igrzyska, grają tam najlepsze drużyny wszystkich kontynentów i dwa zespoły z dzikimi kartami, na które liczyli polscy działacze po fatalnym występie drużyny Raula Lozano na mistrzostwach Europy.

- Spokojnie, jest też druga dzika karta - zapewniał kilka dni temu Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, kiedy FIVB przyznała pierwszą przepustkę Bułgarii. Właściwie kraj ten dziką kartę kupił, bo działacze światowej federacji wprost powiedzieli, że gdyby wybrali kogoś innego, wpływy od telewizji bułgarskiej za transmisje z turnieju spadłyby radykalnie.

Drugą dziką kartę przyznawali Japończycy jako organizatorzy turnieju. Przedpełski: - Ruben [Acosta, szef FIVB] obiecał mi, że pogada z nimi i nam ją załatwi.

Prezes był optymistą, licząc na telewizję. W Polsce prawa do Pucharu Świata ma Polsat. Gdyby Polacy zagrali w Japonii, stacja zapłaciłaby FIVB aż.

Łukasz Kadziewicz i inni z kadry! - Onet.pl Blog

Składy zespołów:

Polska: Winiarski(13), Pliński(13), Zagumny(4), Wlazły(20), Kadziewicz(11), Świderski(16), Ignaczak(l) oraz Wika(1), Woicki, Możdżonek

Serbia:
Kovacević(9), Bjelica(9), Grbić(6), Nikić(6), Milijković(24), Podrascanin(12), Samardzić(l) oraz Bojović, Petković, Gerić

  

źródło: www.siatka.org
          fivb.org

Śląsk, siatka, Ebi i cała reszta - bloog.pl

Może nie być także graczy z USA. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce na początku lat dziewięćdziesiątych. Czy ktoś to jeszcze pamięta?

Michał LizakSłowo Polskie Gazeta WrocławskaPodziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,648207,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Włosi z dziką kartą

poniedziałek, 21 sierpnia 2006 11:26

Niestety to nie Polacy, a Włosi otrzymali dziką kartę na gre w finale LŚ.

Ruben Acosta uzasadnił swój wybór mówiąc: Decyzja, była naprawdę bardzo trudna i myślę, że kilka drużyn miało duże szanse na dziką kartę. Niestety FIVB mogło przyznać tylko jedną i po rozważniu wszystkich czynników, jest mi miło ogłosić,.

Szpilką w parkiet - Onet.pl Blog

Mogło być mega, hiper, super, ekstra cudownie, ale jest fantastycznie! Nadrzędny cel został zrealizowany i polscy siatkarze mają już kwalifikację olimpijską do Londynu. Nastroje na pewno są niekiepskie, choć podopieczni Andrei Anastasiego mogą sobie pluć w brodę, po kolejnym spotkaniu w Pucharze Świata. Czy przypadkiem miałem nie narzekać!?

To krótkie, ale treściwe: DZIĘKUJĘ!

 
Fot. fivb.org

Nie mogę jednak pozostać obojętny, wobec kilku zdarzeń, które miał miejsce podczas Pucharu Świata, więc ku przestrodze:
* nie cackać się z takimi drużynami jak Iran i nie tracić punktów, tam gdzie nie można
* dobić przeciwnika, kiedy ten już ledwo zipie czyt. ograć Brazylię, kiedy jest na to szansa
* zatrudnić psychologa, bo to co się wydarzyło w tie-breaku z Rosją, ponownie przejdzie do niechlubnej historii polskiej siatkówki
* żeby było coś miłego, grać jeszcze lepiej, bo z pewnością potraficie.

S.P.O.R.T. - Onet.pl Blog

(9. lokata). Podsumowując - emocjonujący wyścig w deszczu.

 

A tak poza tym to Sakon Yamamoto zastąpi Christijana Albersa w Spykerze.

 

ŻUŻEL

Reprezentanci Polski w żużlu w skałdzie: Krzysztof Kasprzak, Jarosław Hampel, Tomasz Gollob, Rune Holta, Grzegorz Walasek i Damian Baliński zostali drużynowymi mistrzami świata. Nasi żużlowcy podczas finału w Lesznie pokonali Duńczyków (2), Austalijczyków (3) i Brytyjczyków (4).

 

SIATKÓWKA

Po Lidze Światowej nasi siatkarze awansowali na 2. miejsce w rankingu FIVB. Prowadzą Brazylijczycy.

Pierwsza ‘10’ rankingu FIVB

1 (1) Brazylia 195.00 – [-30 i +30]

2 (4) Polska 137.50 (124.50) – [-5 i +18]

3 (3) Rosja 129.00 (125.00) – [-22 i +26]

4 (2) Włochy 125.00 (132.00) – [-10 i +3]

5 (8) USA 108.00 (89.00) – [-3 i +22]

6 (5) Serbia 106.50 (117.50) – [-14 i +3]

7 (6) Bułgaria 95.00 (99.00) – [-18 i +14]

8 (7) Francja 76.00 (92.00) – [-26 i +10]

9 (9) Argentyna 65.40 (67.50) – [-5 i +2]

10 (10) Japonia.

Kupiłem mentosy w promocji i nie mam pieniędzy - Onet.pl Blog

Zaimponował mi po trzykroć.
Jak zakończyła się nasza przygoda z Ligą Światową 2009 wszyscy wiedzą. Jak ją zagraliśmy i jakim składem także. Daniel Castellani postawił na młodość, bo to ona za kilka lat będzie stanowić siłę polskiej siatkówki i to teraz właśnie ta "młodość" ma nabierać doświadczenia i ogrania w mniej ważnych rangą meczach, jakie przyszło rozgrywać w LŚ.

Podobnego zdania jest także AndreaZorzi-ekspert FIVB

- Daniel miał dwa wyjścia. Prostsze - zagrać sprawdzonym składem i znaleźć się w Final Six oraz bardziej skomplikowane, czyli postawić na młodzież i budować kadrę na przyszłość. Wybrał opcję najtrudniejszą z możliwych i za to należy mu się szacunek.
Castellani zaimponował mi po trzykroć. Po pierwsze - wykazał się wielką odwagą ryzykując tak gruntownym odmłodzeniem składu. Po drugie - wybrał drogę znacznie dłuższą i znacznie bardziej forsowną, przede wszystkim dla niego samego, bo tym młodym, nieopierzonym jeszcze graczom należy.