O czym chcesz poczytać na blogach?

Fitzgerald

r e d t i e s.

- Pewnie na miejscu. W przeciwieństwie do niektórych, braku rozumności nie można jej zarzucić. Czy możemy rzucić kości?


*
Egzamin trwał. Jack zapełniał koślawym pismem już ostatnią stronę arkusza. Przed rozpoczęciem ostatniego zadania uniósł głowę, żeby rozluźnić kręgi szyjne. Napotkał wzrok dziewczyny o kasztanowych lokach, przechadzającej się pomiędzy równymi rzędami piszących ludzi. Uśmiechnęła się do niego, więc odpowiedział jej uśmiechem, po czym wrócił do pisania.
Przeczytał treść ostatniego zadania, zamknął oczy i pozwolił swoim myślom wędrować swobodnie, układając kolejne elementy w logiczną całość. Następnie przepisał rozwiązanie. Wstał, schował długopis do kieszeni i ruszył z kartkami w stronę stołu egzaminatorów. Nie musiał sprawdzać tego, co napisał.
Tuż po wyjściu z sali pacnął się w czoło.

- Cholera...!


Po drugiej stronie korytarza zauważył stojącą przodem do okna postać w mundurku liceum Fitzgeralda.

Skins World - Onet.pl Blog

Od przeciętnych czterolatków, była zamknięta w sobie, nie była skora do zabaw, wolała siedzieć na sofie wpatrując się w krajobraz za oknem. Kiedy skończyła cztery lata, szansa na jej adopcję przepadła, tak przynajmniej sądziła opiekunka, myliła się,  tego samego ranka dom dziecka odwiedziła homoseksualna para, która później została prawnym opiekunem Franky. Jeden z mężczyzn zauważył Francescę siedzącą w kącie ze smutkiem w oczach, zdał sobie sprawę z tego, że świat już dawno zapomniał o tej malutkiej istocie, decyzja związana z adopcją została podjęta w tej samej chwili kiedy ich spojrzenia zatknęły się ze spojrzeniem zagubionej brunetki, tydzień później dziewczyna zawitała w domostwie Fitzgeraldów. To, że wychowało ją dwoje mężczyzn zdecydowanie wpłynęło na jej pokręcony życiorys, była postrzegana jako dziwaczka, odstawała od reszty choćby przez swój ubiór, ale dziewczyna nie przejmowała się tym jak postrzegają ją ludzie, dla niej najważniejsza była miłość jaką została otoczona przez swoich ojców, chciała przebrnąć przez szkolne lata niepostrzeżenie, biorąc pod uwagę jej styl bycia było to niewykonalne. Była zastraszana przez popularnych uczniów, każdego dnia naśmiewano się z niej, pewnego razu to wszystko posunęło się za daleko, pewna dziewczyna zrobiła jej kompromitujące zdjęcia i umieściła na portalu społecznościowym oraz powiesiła w szkole, Franky całkowicie się.

apsara blog

I chciałabym zniknąc i poprosić o stwierdzenie 'ty nie istniejesz' to co sprawia że po paru dniach jednak sama sie odzywam i w ogóle chce ci cos o sobie opowiedzieć

tak sobie myslę czasem że mozejestesmy idiotycznym przypadkiem emocjonalnych bliźniaków.
a czasem że troche szkoda że nie jestem w nim zakochana. bo to jest chyba właśnie taki charakterek z którym długo i szczęsliwie.

2007-02-12 21:43:03 skomentuj (1)

ulubione zdjęcie bjork
basia:nie rozumiem czemu nie mozecie być normalnymi przyjaciółmi
apsarka:ja tez nie rozumiem! za każdym razem na ściezce normalnosci robimy dwa kroki w tył!

apdejcik pierwotnie o fitzgeraldach, ale mnie i jego też to nieźle opisuje:
"w niektórych sprawach, mimo wielu róznic, sa do siebie podobni: oboje pragną mieć WSZYSTKO."

2007-02-14 16:10:32 skomentuj (9)

f. scott fitzgerald
zastanawiam się czy nie wymagam od ludzi zbyt wiele.
[kompromis?]
stawiam sprawę na ostrzu noża, gra va banque, przykro mi, naprawdę nie umiem inaczej. nie mam siły.

[zastanawiam się czy tam choć raz powstało pytanie jak ja się mogę czuć. i czy to w ogóle istotne]

i jakos tak, chodzi mi cały czas po głowie cytat.
'ja mówię z autorytetem przegranej, ernest z autorytetem zwycięstwa. nigdy juz nie moglibysmy usiąść przy jednym.

missedit.blog

[My Joyes are Comming] 2009-05-26 23:47:51

f. scott fitzgerald, którego nigdy nie czytałam i zatem nigdy nie podejrzewałam o tak duże dawki humoru. oczywiście to, że sięgnęłam po fitzgeralda zbiegło się z nadrabianiem filmowych zaległości. różnica między benjaminem buttonem a benjaminem buttonem. epickie, hollywoodzkie fimidło, podróż przez dwudziesty wiek, marynarze, romanse. i tak krótka przezabawna historia, która zaczyna się od brodatego siedemdziesięciolatka na oddziale położniczym.

muzyka z getta: brave old world: dus gezang fin geto lodz. coraz bardziej zachwycają mnie zasoby lokanej biblioteki, bowiem natknęłam się tam również na tobiasa hume'a, nad którym zeszłej zimy długo zastanawiałam się w krakowskim empiku (kupić czy nie kupić).

film beli tarra (werckmeister harmonies) zupełnie nie do strawienia, pewnie dlatego że liczyłam na więcej... AKCJI.

no a już za parę dni terytoria nadbałtyckie, chwila.