O czym chcesz poczytać na blogach?

Firewall

YAITB

Jak praktycznie każda dystrybucja współczesnego linuxa oparta jest na kernelu (jądrze) 2.6 natomiast wersje kernela 2.4 i  archiwalna 2.2 nie znajdują już zastosowania, co prawda kernel w wersji 2.4 jeszcze do nie dawna stosowany był w dystrybucji Slackware linux. Nie ma to żadnego większego związku z resztą artykułu aczkolwiek należy zapamiętać że w starszych wersjach kernela występował mechanizm filtrowania pakietów obsługiwany przez ipchains natomiast w nowszych implementacja tegoż mechanizmu nosi nazwę iptables.

Biorąc pod uwagę chronologię artykułów powinniśmy mieć już skonfigurowany nasz router z dwoma interfejsami sieciowymi, pierwszym który pobiera automatycznie adres internetowy za pośrednictwem protokołu DHCP od naszego ISP’na i drugi interfejs sieciowy z adresem, maską sieci itd. ustawionymi przez nas (nasza sieć wewnętrzna LAN).

Kategorie:Linux Tagi: debian, firewall, IP masquerading, iptables, linux, nat, PAT, router

:) - Onet.pl Blog

Adresie e-wilk@hacker.las.com. K-pturek grzecznie odpowiedział na ICQową wiadomość, na co E-wilk uprzejmie ją pozdrowił i zapytał dokąd to się wybierała. K-pturek odpowiedział: - Loguję się na konto Babci, żeby przeFTPowac parę plików potrzebnych do postawienia własnej strony webowej. Po takiej odpowiedzi E-wilk zatelnetował się na skróty i połączył się z kontem Babci pierwszy. Gdy konto babci zapytało go o login ID, wstukał "k-pturek", scrackował hasło i wszedł na konto. Babcia, gdy zorientowała się, że to nie K-pturek tylko ktoś inny, natychmiast skillowała mu process, ale niestety E-wilk był szybszy. Zrobił jej ICMP flood'a na wszystkie porty, których firewall babci nie pilnował, firewall sie wywalił, a E-wilk zmienił hasło Babci. Potem przyznał sobie prawa ROOTa i zmienił system operacyjny na nowy, który nawet interfejsem przypominał stary system babci. A gdy już wszystko było zainstalowane, rozgościł się na koncie babci podszywając się pod dotychczasową właścicielkę. Po chwili zalogował sie K-pturek i po wejściu na konto babci zorientował się, że coś sie tu zmieniło. Zatalkowal szybko do babci i zapytał:

 - Babciu, a dlaczego masz taką wielką quote na dysku ?

- Żeby lepiej.

ul. Śmiesznowo -> bardzo dobrze trafiłeś :)

Na ICQ-ową wiadomość, na co E-wilk uprzejmie ją pozdrowił i zapytał, dokąd to się wybierała. K-pturek odpowiedział:
- Loguję się na konto Babci, żeby przeFTPować parę plików potrzebnych do postawienia własnej strony webowej.
Po takiej odpowiedzi E-wilk zatelnetowal się na skróty i połączył się z kontem Babci pierwszy.

  Gdy konto babci zapytało go o login ID, wstukał "k-pturek", scrackował hasło i wszedł na konto. Babcia, gdy zorientowała się, że to nie K-pturek tylko ktoś inny, natychmiast skillowala mu proces, ale niestety E-wilk był szybszy. Zrobił jej ICMP flood`a na wszystkie porty, których firewall babci nie pilnował, firewall się wywalił, a E-wilk zmienił hasło Babci. Potem przyznał sobie prawa ROOT-a i zmienił system operacyjny na nowy, który nawet interfejsem przypominał stary system Babci. A gdy już wszystko było zainstalowane, rozgościł się na koncie Babci, podszywając się pod dotychczasową właścicielkę.

  Po chwili zalogował się K-pturek i po wejściu na konto Babci zorientował się, że coś się tu zmieniło. Zatalkował szybko do Babci i zapytał:
- Babciu, a dlaczego masz taką wielką quote na dysku?
- Żeby lepiej pomieścić Twoje pliki.
- Babciu, a dlaczego masz taki nowoczesny interfejs graficzny?.

Blog Poczty WP - o poczcie - bloog.pl

Cztery lata temu odbyła się pierwsza edycja Dnia Bezpiecznego Komputera. Celem akcji była popularyzacja wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym korzystania z sieci. Niestety było to komercyjne przedsięwzięcie marketingowe, które promowało rozwiązania wielkich firm zangażowanych w ten projekt. Głównie polacano kupno nowych wspaniałych systemów i programów odpornych na wirusy. Jeśli by to nie pomogło radzono kupno nowych wspaniałych antywirusów i firewalli.
Zgoda jakiś tam fajny i skuteczny, aktualny antywirus/firewall jest potrzebny.Ale niekoniecznie musi on być drogi. Równie dobrze może on być free. Można też raz na jakiś czas przeskanować swój system skanerem dostępnym w sieci.  Można też używać wolnego oprogramowania patrz np Linux.   A i tak uważam, że najważniejszą rzeczą w korzystaniu z sieci jest rozwaga użytkownika. Co jakiś czas słyszymy, że ktoś podał na jakiejś stronie swoje hasło do swojego konta z pieniążkami, kliknął na jakiegoś linka z mejla/komunikatora do jakiejś tam super storny lub do sklepu z ...
W tym roku akcja chyba nieco przycichła. Można się o tym.

Tytuł... mało istotna część strony

Klasy, żeby się dostać z Marianem i ewentualnie Bulim (on chce bardziej na fizyke nish informatyke) do tej samej. No ale to się jeszcze rozstrzygnie.
Ostatnio dużo bywam na podwórku, nie siedze tyle przed kompem, a myslałem wcześniej (w roku szkolnym), że będzie dokładnie odwrotnie, że na wakacjach będę całyyyymi dniami siedział przed ekranem. Dobrze że się to nie sprawdziło.
Co do kompa... Przeszedłem ostatnio NOX'a i GTA Vice City, a teraz gram w Gothic'a (który tak jak myślałem jest wykurwistą grą [na stojaku czeka jeszcze Gothic II :D:D]) i Diablo 2 Lord of Destruction i tesh jest spoko :D. Może uda się zagrać w Diablo na battle.net'cie np. z pewnym dość dobrym i fajnym graczem (oczywiście jeśli firewalle na to pozwolą, bowiem gościu ni ma z SAV'u neta)
No dobra trza iść spać! Są wakacje i trza się wysypiać! Dobrej nocki!
ZzZzZzZzZzZzZzZzZz

2003-06-25 00:51:50 skomentuj (3)

[][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][][]
 
 

Moda, Uroda, Chłopaki, Obrazki - Onet.pl Blog

Odpowiedzial na ICQowa wiadomosc, na co
E-wilk uprzejmie ja pozdrowil i zapytal dokad to sie wybierala.
 K-pturek odpowiedzial: - Loguje sie na konto Babci, zeby przeFTPowac pare plikow potrzebnych do postawienia wlasnej strony
 webowej. Po takiej odpowiedzi E-wilk zatelnetowal sie na skroty i
 polaczyl sie z kontem Babci pierwszy.
 
Gdy konto babci zapytalo go o login ID, wstukal "k-pturek",
 scrackowal haslo i wszedl na konto. Babcia, gdy zorientowala sie,
 ze to nie K-pturek tylko ktos inny, natychmiast skillowala mu
 process, ale niestety E-wilk byl szybszy. Zrobil jej ICMP flood'a
 na wszystkie porty, ktorych firewall babci nie pilnowal, firewall
 sie wywalil, a E-wilk zmienil haslo Babci. Potem przyznal sobie
 prawa ROOTa i zmienil system operacyjny na nowy, ktory nawet
 interfejsem przypominal stary system babci. A gdy juz wszystko
 bylo zainstalowane, rozgoscil sie na koncie babci podszywajac sie
 pod dotychczasowa wlascicielke.
 Po chwili zalogowal sie K-pturek i po wejsciu na konto babci
 zorientowal sie, ze cos sie tu zmienilo. Zatalkowal szybko do
 babci i zapytal: - Babciu, a dlaczego masz taka wielka quote na dysku ? - Zeby lepiej pomiescic Twoje pliki. - Babciu, a dlaczego masz taki nowoczesny interfejs.