O czym chcesz poczytać na blogach?

Zobacz również

Przejdź do wyników poniżej

Finanse

Wyjście z dołka

    (R) w kwocie 4.000,00 PLN, do końca roku
  • PRIORYTET 2: Spłata pożyczki u kolegi (K1) w kwocie 2.000,00, do końca roku
  • PRIORYTET 2: Spłata pozostałej części pożyczki u kolegi (K2), do końca roku

Zadanie o priorytecie 0 będę się starał wykonywać na bieżąco bez względu na wszystko. Będę zadowolony z efektów jeżeli uda mi się spełnić założenia o priorytecie 1, będę bardzo szczęśliwy jeżeli uda mi się również spełnić priorytet 2.

Cele długoterminowe:

  • W perspektywie 4-5 lat spłacić wszelkie długi poza kredytem hipotecznym
  • W perspektywie półtora roku doprowadzić finanse do stanu, który pozwoli mi zamieszkać samodzielnie
  • W perspektywie 2.5 roku stworzyć fundusz rezerwowy, który pozwoli mi przeżyć co najmniej pół roku bez dochodów - zostanie on opisany w oddzielnej notce
  • W perspektywie 3 lat stworzyć zalążek własnego funduszu emerytalnego, którego założenia opiszę w oddzielnej notce

Jak zamierzam zrealizować wymienione cele:

  • Ścisła dyscyplina budżetowa. W danym miesiącu "na siebie" mogę przeznaczyć nie więcej niż 10% nadwyżki (po wszelkich opłatach stałych) z miesiąca poprzedniego. Obejmuje to rozrywkę (wyjścia do kina), zakup ubrań, fanaberie typu.

Przemysław Pufal www.sensownie.pl

Braku przejrzystości i innych problemów trapiących niezdrowe organizacje.

Po drugie, zdrowe firmy są mniej podatne na zwykłe codzienne problemy, niż te, którym brakuje zdrowia. Na przykład w trudnych czasach pracownicy zdrowych organizacji wciąż będą zaangażowani, pozostaną w nich dłużej, aż w końcu uda im się na nowo wypracować przewagę konkurencyjną.

I w końcu – co najistotniejsze – nikt inny, jak tylko szef organizacji może sprawić, że będzie ona zdrowa. Wprawdzie kierujący często delegują odpowiedzialność za strategię, technologię, marketing czy finanse na swoich bezpośrednich przełożonych, jednak nikogo innego, jak tylko siebie samych, nie mogą obarczyć odpowiedzialnością za dobre samopoczucie i kulturę organizacji.

Tak więc, bez względu na to, jak dziwne może się to wydawać, tak naprawdę dla przywódcy ważniejsze jest skupienie się na zdrowiu organizacji niż na jej mądrości.

Nie chciałbym jednak być źle zrozumiany. Absolutnie nie twierdzę, że rzeczy takie jak strategia, innowacyjność produktu czy marketing są nieważne. Są przecież kluczowe i zasługują na wiele uwagi i troski ze strony kierownictwa..

poważnie o finansach

Kwotę, a następnie posortować je od najważniejszej do najmniej ważnej. Ostatnim krokiem jest podzielenie kwoty wolnej na poszczególne kategorie, zaczynając od najważniejszej. Należy się trzymać zasady, że każda kolejna kategoria musi mieć przypisaną mniejszą kwotę niż poprzednia kategoria. Nie powinno się przesadzać z ilością kategorii, najwyżej 5-6, i najważniejsze, to żeby po podziale ryczałtu coś nam jeszcze zostało na drobne "szaleństwa". W końcu nie możemy wszystkiego planować w naszym budżecie.

Tagi: domowy budżet finanse osobiste oszczędzanie
17:22, jeddd
Link Dodaj komentarz »
środa, 23 listopada 2011
Redukcja wydatków - dalsze kroki
Jeżeli przeszedłeś już przez etap redukcji wydatków sztywnych "nieuniknionych" i nawet jeżeli nie udało Ci się dokonać nadzwyczajnych oszczędności, nie przejmuj się. W tej kategorii nie da.

Doradztwo

Dla pracowników, bądź na pokrycie innych zobowiązań przedsiębiorstwa.

Na osiągnięcie zysku przez przedsiębiorstwo składa się wiele elementów. Jednym z takich elementów jest reklama firmy w Internecie. Reklama to również własna strona internetowa, która pozwala na dotarcie z produktem do jak najszerszego kręgu osób.

Dzisiaj kiedy tak bardzo rozwinięta jest technologia, Internet stał się bardzo poważnym narzędziem marketingowym. Z tego powodu coraz więcej firm chce zaistnieć w sieci. Jednym ze sposobów jest pozycjonowanie strony internetowej. Celem takich działań jest osiągnięcie wysokiej pozycji w wyszukiwarkach internetowych. Dużą rolę w pozycjonowaniu odgrywa internetowa baza firm. Na stronie możliwe jest dodanie takich podstawowych informacji na temat firmy, jak: dane teleadresowe, czy zakres oferowanych usług.

Dodaj komentarz

Filed under Finanse

Finanse publiczne

s3 at ownlog '06

Ot i wszystko.

Nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy uważają, że jak dwóch facetów spotyka się dłużej niż miesiąc to to już związek. Przykro mi. Gówno prawda.
Uważam, że prowadzanie się i bywanie co miesiąc z kimś innym, opowiadanie o wielkiej miłości a potem publiczne rozpaczanie "bo nasz związek -co trwał kilka tygodni- się rozpadł" jest ŻAŁOSNE. A znakomita większość tego środowiska tak postępuje. I dla tego bardzo proszę nie upychac mnie na siłę do tej szufladki. Bo mnie się zaszufladkować tak łatwo nie da.

Między spontanicznym.Na 4 piętro bez windy. Dzięki Bogu za moje regularne wizyty na siłowni.

Problem mebli został już częściowo rozwiązany. Matka bierze moje nie takie całkiem stare, bo trzy letnie meble do salonu i sypialni a ja kupuję nowe. Pomysł zaaprobowała bo i tak remont nieźle nadszarpnie jej finanse.

Do wyjazdu Milana zostało jakieś 8 dni. Nie widzieliśmy się od 4. Nie chcę przeszkadzać przy pakowaniu. A może powinienem? A może wystarczy, że mu te wszystkie rzeczy przewiozę? Będzie potrzebował pomocy to zadzwoni. Chyba.


Link 20.06.2007 :: 12:04.

Pieniądze

Kredyt Z Zabezpieczeniem Hipotecznym | Duże kredyty

duzekredyty.pl/tag/kredyt-z-zabezpieczeniem-hipotecznym

7 Mar 2011 - Kategoria: Ekspert kredytowy | Tagi: budowa domu, domy jednorodzinne, koszty budowy domu, kredyt, kredyt z zabezpieczeniem hipotecznym, projekty domów ...

Zabezpieczenie kredytu hipotecznego | Finanse osobiste

Wrz 2010 - Jest to realne zabezpieczenie na wypadek zniszczenia nieruchomości,która jest zabezpieczeniem kredytu hipotecznego. W przypadku nieszczęścia, to towarzystwo ...

Rodzaje zabezpieczeń kredytów bankowych | Kredyt hipoteczny ...

www.kredythipoteczny-kalkulator.pl/rodzaje-zabezpieczen-kredytow...

20 Wrz 2010 - Banki są z jednej strony instytucjami zaufania publicznego, a z drugiej podmiotami, które – podobnie jak inne przedsiębiorstwa –.

Where are you...

BC(kawiarnia)najpierw piliśmy
drinki(bezalkocholowe)a potem zamówiliśmy 6 pieczywek czosnkowych
(coś takiego jak pizza),6 dlatego,bo było 6 niezbyt rezolutnych główek
czyli nas(widocznie dzieci które oglądały w odległej przeszłości "Teletubies"
tak mają:P).
Potem gdy finanse już sie wyczerpały mnieliśmy wychodzić a tu nagle pada deszcz.Więc Michał nie ma zamiaru wyjść a tu już ok.10
a on mieszka na drugim końcu miasta.Ja to nic, mieszkam niedaleko
ale inni np.Anka mieszka na Zabobrzu(dzielnica Jelonki).Dobra siedzimy
gadamy a tu nagle.Jebła głową w atrape gitary wiszącą na lince która ta tak się rozchuśtała że walneła w klosz!!!I go ukruszyła.Ja się cała zpociłam bo nie lubie takich sytuacji.Michał,Cygan i reszta w śmiech,Anka która ma 15 lat zaczełą ryczeć.A ja sie trzęsłam bo się bałam co dalej!Powtarzam nigdy publicznie niczego nie zepsułam!Zrobiło mi się tak głupio,że łzy już mi napływały do oczu.Madzia wyszła z Anką do kibla.A ja powiedziałam że się zmywam póki do nas kelner nie przyszedł.A Cygan wzioł keczup i zachlastał mi płaszcz i przy okazji Michała.Zaczeła się wojna na keczup.Ja.