O czym chcesz poczytać na blogach?

Filary ziemi

...just let the blood run red, cause i can't feel.

Wieki
upadłe anioły
ramiona wyciągają
ku niebu

w macicy świata
martwe zygoty
z szału się pożerają
ich krew
w palcach mi zgrzyta
odurza słodyczą
spływa girlandami
ku filarom ziemi

w macicy świata
czas bez przestrzeni
w pędzie uwięziony
zastyga
w zachwycie
nad nieskończonością
śmierci
2006-03-06 22:15:44 skomentuj (11)

mojakultura.blog

O stygmatach Św. Franciszka, której nie chcą wyjawić generałowie zakonu ani wierchuszka kościelna z Papieżem Grzegorzem na czele. Wątek sensacujny przewija się z wątkiem miłosnym, a jakżeby inaczej. Czyta sie świetnie, podobnie jak Filary Ziemi czy Katedra w Barcelonie.
Filip Roth - Przeciwżycie - no to juz wyższa półka. Czytało mi się tę książkę dobrze. Dużo w niej wątków żydowskich od tak skrajnie różnym.

Co czyta Malita

By Joanna Malita

Już od dłuższego czasu ostrzyłam sobie zęby na najnowszą powieść Folletta – czekała na odpowiednią chwilę, w końcu 1000 stron zobowiązuje. Uwielbiam „Filary Ziemi”, „Świat bez końca” też mi się bardzo podobał, więc – choć „Upadek gigantów” to nieco inna epoka – oczekiwałam godziwej lektury.

Nie rozczarowałam się. Follett to zręczny autor i prowadzi czytelnika z.

fiction factory

Należy się poddawać, może jednak się uda. no po prostu maj mi uderzył do głowy. nie mam żadnych planów na wakacje. mam alergiczny beznadziejny i koszmarny katar. nie widziałam Emila od godziny i 37 minut. chcę poczytać extra książkę "filary ziemi" ale już troszkę późnawo się robi. muszę na czwartek nauczyć się monologu Hamleta. znowu będę miałą problemy z zasypianiem bo jestem rozbudzona a już wkrótce do łóżeczka... może jednak cierpię na bezsenność?
moje.

PlanShow

Nie wiadomo jakiego klienta się wyciągnie), a logiką rozgrywki (trzeba naprawdę się namyśleć przy tej grze).  
Gra pojawiła się na stole jeszce raz. Znów przegrałem, tym niemniej tu już spisek był:)
 Miałem zagrać w "Filary Ziemi", lecz jako organizator czasem muszę przejąć tę rolę. Stąd też wymieniłem się z Hatarem przy "Wilkach i owcach", które on mniej lubi, a ja zawsze przegrywam. Nie było inaczej i teraz - tym bardziej, że grałem z.