O czym chcesz poczytać na blogach?

Figury geometryczne

Peru - Onet.pl Blog

Gigantyczne wzory geometryczne i rysunkizwierząt, wytyczone na pustynnym płaskowyżu, można zobaczyć tylko zlotu ptaka. Są ogromne: jaszczurka ma długość 180 m, małpa z dziwaczniewygiętym ogonem – 90 m, skrzydła kondora rozpinają się na 130 m.

Pozostałewydrążenia tworzą proste, ale idealne w kształcie figury geometryczne.Powstały one przez usunięcie ciemnych kamieni i odsłonięciejaśniejszego tła. Najbardziej interesujące rysunki znajdują się 20 kmna północ od Nazca.

María Reiche, niemiecka matematyczka, która całe życie poświęciłastudiowaniu wzorów na płaskowyżu Nazca, uważa, że zostały one wykonaneprzede.

Uroda, moda, zdrowie, porady, pielęgnacja i wszystko co zechcesz! - Onet.pl Blog


27 maja 2011
Mała czarna
Mała czarna, czyli dosyć krótka, czarna sukienka.
Jest wygodna, pasuje do niemalże każdego typu figury, a przede wszystkim jest uniwersalna.
Może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale to sukienka dobra do każdej okazji, grunt w odpowiednim dobraniu dodatków.
Jeśli chcemy wyglądać elegancko, nakładamy pod spód białą bluzkę, jeśli na luzie, czerwoną bluzkę w kropki...
Opcji jest naprawdę bardzo wiele,.
2011
Figura i styl: Styl etno

Charakteryzuje się on nasyconymi kolorami i potęgą wzorów, poczynając na pasach przechodząc przez  kwiaty, figury geometryczne i kończąc na motywach zwierzęcych.
Styl etno długo utrzymuje się na modowym rynku, mimo chwil kryzysu. Jednak częściej możemy go zobaczyć w charakterze dodatków i dopełnień niż całej stylizacji.

Być może dzieje się tak dlatego, że trzeba ostrożnie dobierać "etniczną stylizację", bo przez.

Czterolatek

I rozpoznać go na podstawie analizy jego kształtu. Zdolne są też do różnicowania liter. Największą trudność sprawiają te, które mają podobne kształty, np. E i F, M i W.
Szczególnie trudne do odróżnienia są dla małych dzieci litery będące zwierciadlanymi odbiciami innych, np. p i g, b i d. Kopiowanie figur geometrycznych i liter sprawia trudności

życie, jakie chcę

geometrycznie
Co jest ze mną i trójkątami?! Zawsze tak było, odkąd pamiętam, ale to, co się dzieje w Poznaniu to jakieś przegięcie! zawsze gdzieś jestem - łączę, dzielę, godzę, kłócę, doradzam, przeszkadzam... i to zazwyczaj nie z własnej chęci! i żeby pomyśleć o innych figurach geometrycznych, dzieje się to w kółko i jest dziwne do kwadratu!! być może nie jestem przeznaczona do związku - czyżby lepszym rozwiązaniem była siatka 'bliskich' przyjaciół albo faktycznie trójkątne życie? co takiego jest mi w tym wszystkim potrzebne...? cóóż.... od teraz zajmuję się najpierw sobą i tym, co dla.

blue-eyed-soul

Pomagali mi:

..Borus tanczac ze mna artystyczne (jak zwykle), teatralnprowokujace wrecz wygibsy (nawet spora ilosc alkoholu we krwi nie powstrzymala Go przed podniesiem mnie do gory)..

..B.–> do tanca i do rozanca, doslownie. Nie zapomne tych jego prowokujacych ruchow i figur..echh, z tym czlowiekiem mozna sie pobawic

..Poplakac tez mozna-> znowu to zrobilam (moze ja mam w sobie cos kojacego, skoro ludzie przychodza sie wyplakac do mnie?)..

..S.–> moj kochany homoseksualny friend. Z Nim mozna tanczyc bezkarnie prowokujac- czulam.

..Pomyslalam: ‘zrobie sobie wolne’..

..Usiadlam, wlaczylam sobie do sniadania telewizor..

..A tam ‘widzisz i nie grzmisz’!..

..Panienka, ktora wygina sie kolo planszy z dziwaczna figura geometryczna i piszczy do kamery:

..‘Nasza trojkatna zagadka jest przepustka do wielkich pieniedzy!’..

..‘Zadzwon do mnie i powiedz ile widzisz trojkatow na obrazku!’..

a zaraz potem:

..‘Kto rozwiaze nasza plastikowa albo gliniana.

Viva la vida. Niech żyje życie, niech żyją emocje, niech żyje ludzkie szczęście, choć szare jest. - Onet.pl Blog

Obrazek o innym formacie jak PSD,PNG itp.wtedy mamy jedną warstwę,czyli Tło.
Jeżeli chcemy uzyskać półprzeźroczysty napis,wtedy szukamy w ustawieniach narzędzi:T.Gdy już naciśniemy na "T",możemy pisać to co chcemy.Możemy również na pierwszej warstwie umieścić dowolny kształt.Szukamy w palecie narzędzi jakiejś figury np.kwadrata,kleksa.Figura geometryczna w palecie narzędzi zależy od tego,jakiego kształtu użyliśmy ostatnio będąc w programie.Jeżeli jednak na pierwszej warstwie ma znajdować się coś innego niż napis,kształt wtedy na klawiaturze naciskamy na klawisze:Shift+Ctrl+N(plusów nie wciskamy!).Gdy już mamy pierwszą warstwę i chcemy,aby była.