O czym chcesz poczytać na blogach?

Festiwal filmowy

cinéma_ spojrzenie na kino francuskie

Nie wiem, czy Bóg stworzył kobietę, ale jeśli tak, to wiedział po co...'

Rok 1956. Trwa festiwal filmowy w Cannes, Bridget Bardot razem ze swoim mężem - reżyserem Rogerem Vadimem podjeżdża pod pracownię Pablo Picasso. Vadim czeka w samochodzie, co jakiś czas nerwowo trąbiąc później za żoną. Picasso proponuje akt, ale Aktorka nie zgadza się..

Zaczęło się od Jeana Renoira, syna słynnego malarza impresjonisty Augusta Renoira. Film w jego reżyserii „La Grande illusion” przegrał na weneckim festiwalu filmowym(1938r.)z filmem propagandowym zrealizowanym na zlecenie Goebbelsa – Leni Riefenstahl „Olimpiada”. Francuzi nie zadowoleni z werdyktu Jury, postanowili zorganizowac swój własny festiwal, i tak projekcją „Dzwonnika z Notre-Dame” miał się.

ofilmie.wordpress.com

AfryKamera 2011 – Duma Afryki

Posted: Czerwiec 16, 2011 in Festiwale
Tagi: africa united, afryka, afrykamera, atleta, davey frankel, debs gardner-paterson, duma afryki, festiwal, film, nagroda, przemek stępień
0

       Na przełomie maja i czerwca w 5 polskich miastach odbyła się 6 edycja Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera. To jedyny w tej części Europy festiwal filmowy pokazujący jedynie afrykańskie produkcje i tamtejsze spojrzenie na kinematografię. Dystrybutorzy i reżyserzy zgłosili do festiwalu ponad 150 produkcji z całej Afryki.

W tym roku festiwal znacząco różnił się od poprzednich edycji. “Tegoroczny festiwal jest w dużej.

Kształtowanie

Maską ironii swe prawdziwe oblicze. Niemal od początku atakuje przeciwnika, niczym miotacz walczący wraz z drużyną o baseballowe mistrzostwo Stanów Zjednoczonych. Pałkarzem, czyli osobą broniącą się jest Jon (Robert Sean Leonard), człowiek o odmiennym typie osobowości, debiutujący na festiwalu kina niezależnego filmowiec-idealista, niezwykle elokwentny intelektualista, za wszelką ceną pragnący zmieniać świat, sposób myślenia ludzi. Niestety, czyni to nie wnikając zbyt głęboko w miąższ rzeczywistości. Wreszcie potrzebny jest i sędzia, który jednak pojawia się.

Taki sposób, by ten nie uronił najdrobniejszej dawki subtelności zawartej w rozgrywce. Gdy przebywamy w teatrze nieobce jest nam uczucie bliskości, a co za tym idzie również i prawdziwości zdarzeń, które obserwujemy, w których niemal partycypujemy. Postaci naprawdę żyją, a nie są tyko filmowymi fantomami.

Śmiem jednak twierdzić, że Linklater postąpił krok na przód - udało mu się w dość interesujący sposób połączyć filmową estetykę z istotą spektaklu teatralnego. Zdołał wydrzeć tym dwóm sztukom najwartościowsze dla nich.

:: i've found a way... i've found a way... a way to make you smile blog ::

Z winem). taksówkarz dziwił się, co tak wcześnie z wesela, argument wczesnego pociągu jakoś mnie uratował w jego oczach.

d) kariera filmowa
szelest sukien wieczorowych, czerwony dywan, drogie kolorowe alkohole... no może nie będziemy przesadzać, warszawski festiwal filmowy to raczej luźne dżinsy i tweedowe marynarki, ale za to w doborowym towarzystwie. trafiło mi się piwo z dyrektorami światowych festiwali, i czeka mnie jeszcze dużo tego typu piw, bo do obowiązków należy chodzenie na filmowe imprezy w ramach opeki nad zagranicznymi goścmi. poza tym.

Culture Nook

    MariuszDo listy można dodać już Resident Evil 6. Mimo, że seria zeszła już trochę na psy, to najnowsza edyc

Piksele, Wernisaż, Wystawa. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Głębokie Gardło

– po prostu mało który z nich wiedział, że takie głosowanie ma miejsce, bo organizatorzy zapomnieli ich poinformować.

Oto przysmak bywalców festiwalu Nowe Horyzonty

2.  Z serkiem wiejskim do kina

Największy festiwal filmowy w kraju musi mieć sprawną logistykę. Najnowocześniejsze systemy bookingu biletów, karnetów, itp. i itd. Każdy, kto był na Era NH, wie o czym mowa. Osobne bramki dla karnetowiczów, osobne dla bileciarzy. Przy wejściu na salę ekipa od skanowania. Mają elektorniczny czytnik.