O czym chcesz poczytać na blogach?

Ferret

fretki - Onet.pl Blog

Hiestowia i pochodzenie

Fretka (Mustela putorius furo) - niewielki drapieżnik z rodziny łasicowatych.

Fretka jest udomowioną formą tchórza (prawdopodobnie tchórza zwyczajnego, choć nie wyklucza się tchórza stepowego). Krzyżówka fretki z tchórzem zwyczajnym znana jest pod nazwą tchórzofretka, w języku angielskim znana jest jako domestic ferret, czyli udomowiona fretka.

W potocznym znaczeniu nazwy fretka i tchórzofretka odnoszą się do zwierząt domowych, choć obydwie występują również w formie hodowlanej oraz dzikiej (wtórnie zdziczałej) jako uciekinierzy z hodowli lub krzyżówki z dzikim tchórzem. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że wszystkie te zwierzęta - tchórz, fretka i tchórzofretka - krzyżują się swobodnie wydając płodne potomstwo. Od lat 80. XX-wieku rośnie popularność fretki jako zwierzęcia domowego. Znalazło to wyraz we włączeniu fretek (obok psów i kotów) do grupy zwierząt podróżujących z paszportami dla.

Przyjaciółki na zawsze - Onet.pl Blog


22 lipca 2007
Fretki

Fretka jest udomowioną formą tchórza (prawdopodobnie tchórza zwyczajnego, choć nie wyklucza się tchórza stepowego). Krzyżówka fretki z tchórzem zwyczajnym znana jest pod nazwą tchórzofretka, w jezyku angielskim znana jest jako domestic ferret, czyli udomowiona fretka.

   W potocznym znaczeniu nazwy fretka i tchórzofretkaodnoszą się do  zwierząt domowych, choć obydwie występują również wformie hodowlanej oraz dzikiej (wtórnie zdziczałej) jako uciekinierzy zhodowli lub krzyżówki z dzikim tchórzem. Dodatkowym utrudnieniem jestfakt, że wszystkie te zwierzęta - tchórz, fretka i tchórzofretka -krzyżują się swobodnie wydając płodne potomstwo. Od lat 80. XX-wiekurośnie popularność fretki jako zwierzęcia domowego. Znalazło to wyrazwe włączeniu fretek (obok psów i kotów) do.

wduch | Wlodzislaw Duch blog on cognitive science, mind, consciosuness, spirit and all that

Kampanii prezydenckiej.
Ale dlaczego nie podnoszą kilku istotnych kwesti:
- dlaczego Sejm wybrał akurat iPady?
- czy tablet jest urządzeniem wygodnym i produktywnym skoro przeciętnie ma 7-11 calowy wyświetlacz?
- “Tablety dla posłów i przejrzystość procesu legislacyjnego” http://prawo.vagla.pl/node/9608
- “Zróbcie API dla danych z polskiego Sejmu i serwisów Rządowych!” http://prawo.vagla.pl/node/8302

Reply
 • wduch says:

  Kwestionuj autorytety, prawda jest w danych, piękne hasło i świetna strona
  Smarter Poland http://smarterpoland.pl/

  Przy okazji polecam Freakonomics,
  http://www.freakonomics.com/
  Książka Levitta i Dubnera pod tym tytułem zrobiła karierę “If Indiana Jones were an economist, he’d be Steven Levitt … His genius is to take a seemingly meaningless set of numbers, ferret out the telltale pattern and recognize what it means …”
  Teraz maja.

Zmierzch - Onet.pl Blog

Kellan lutz:

W szkole : Przystojny Kellan nie zawsze myślał o karierze aktora. Zaraz po ukończeniu liceum wyjechał ze swojego rodzinnego Dickinson do Los Angeles, ale nie po to, by biegać na castingi. Rozpoczął studia... na wydziale chemicznym

Na wybiegu : W wieku 13 lat Kellan zaczął pracować jako model. Po latach, kiedy stał się rozpoznawalnym aktoremwziął udział m.in. w sesji zdjęciowej dla marki H&M. Jedna z zabawniejszych reklam telewizyjnych, w jakich można go zobaczyć, to Dlet Moutain Dew ,,Ferret". Sprawdź na YouTube!

Muzyka : Kellan doskonale czuje się w towarzystwie pięknych kobiet. Dlatego chętnie przyjmuje ich zaproszenia do udziału w teledyskach. Zagrał w video Demi Lovato ,,Here We Go Again", Ashley Tisdale ,,itsAlright, its OK" i Hillary Duff ,,With Love"

Kumpel : Robert Pattinson to dla Kellana nie tylko kolega z planu. Kumplują się i znają swoje słabe strony! -Robert nie umie biegać, ale ma za to muzyczny!-zdradza Kellana.

Idole : Imponują mu twardzi faceci, tacy jak Brad Pitt czy.