O czym chcesz poczytać na blogach?

Feniks

Alchemiczka - myśli nocą zapisane

QUEM FURES NEQUEANT NEC RODERE MURES" ("Gromadź skarb, który przewyższa perły i złoto, którego by nie mogli zabrać złodzieje ani pogryźć myszy").
Uniosła brwi ze zdumienia i przewróciła stronę, a wówczas na stronicy zmaterializował się kolejny napis:
"UBI ENIM EST THESAURUS TUUS, IBI EST ET COR TUUM" ("Bowiem gdzie jest skarb twój, tam jest i serce twoje").
Już chciała zamknąć księgę, gdy nagle ujrzała na samym dole stronicy, napisane niewprawną ręką słowa:
"FELIX, QUI QUOD AMAT, DEFENDERE FORTITER AUDET".
Alchemiczka uśmiechnęła się do siebie i spojrzała na feniksa, który zdawał się być kompletnie niezainteresowany tym, co się dzieje dookoła niego. Alchemiczka nachyliła się na nim i powtórzyła szeptem ostatnie słowa z księgi:
- "Szczęśliwy, kto ma odwagę bronić tego, co kocha"...
Veni et scriptisi...| 2003-08-11 14:12:24 | skomentuj (8)Cichy zwiastun Jutra
Rubinowa krew mieni się w świetle kryształowej łzy, która stacza się ciężko po policzku, by po chwili bezpiecznie wylądować na mojej dłoni. Kryształowa kropla w ułamek sekundy zostaje rozbita na miliony maleńkich perełek, które mienią się.

Magia nie zmienia zbytnio świata. Właściwie jeszcze bardziej go komplikuje. - Onet.pl Blog

-Trzymaj się, bo teraz przyśpieszymy.

Chwyciłam mocniej mojego ognistego ptaka. Wzbił się wyżej i wyżej i wyżej. Spojrzałam w dół. Nie widziałam już wodospadów, a jedynie rozmazaną papkę, co zapewne musiało być lasem tropikalnym. Zrobiło mi się nie dobrze. Mój lęk wysokości dał o sobie znać. Zamknęłam oczy i oparłam głowę na karku feniksa. Zasnęłam.

Otworzyłam oczy i nie poznałam otaczającego mnie widoku. Powoli zaczęłam sobie przypominać. Łowcy Selena, feniks ucieczka. Spojrzałam przed siebie.

-Ile czasu spałam?

-Jakąś godzinkę. Zresztą dolatujemy.

-Ale gdzie? Myślałam, że odstawisz mnie do szkoły.

-Mam zadanie do wykonania. I jest ono związane bezpośrednio z tobą.

Po nami rozciągały się trawiaste równiny poprzecinane gdzieniegdzie pasami drzew. Przede nami rozciągała się potężna góra z ,,uciętym “.

musa-fenisha.blog

Soba uzdrawiające mikstury, a tak naprawde magie uzdrawiania, mijały lata a moi rodzice byli ze sobą szczęśliwi, aż wkońcu postanowili się pobrać, ale niestety gdy urodziła się moja starsza siostra Ostra Tygrysica, ojciec dowiedzał się, że mama jest z innego plemienia-wrogiego im plemienia,byli jednak zbyt zakochani by z tym zerwać, uciekli wieć i założyli nowy lud to właśnie ten o którym wam mówiłam, potem przyszłam na świat, rodzice wiedzieli że jestem wyjątkowa, dlatego mama poszła ze mną do światyni i prosiła duch o najpotężniejszą moc jaka tylko istnieje. Wysłuchali jej prośby i dali mi moc Pradawnego Feniksa. Tak naprawde Feniks powstał jeszcze wcześniej niż Smoczy Płomień. Ale niestety kiedy my radowaliśmy się, nasze dawne plemiona zawarły pakt by nas zabic, rozpętała się rzeźnia, tata bronił nas najepiej jak móg ale i on poległ, moja matka zamieniła Ostrą Tygrysice w ducha świata i powiedzała że od tej pora ma się nazywać Karmen, mnie nadała imię Fenisha. Otwozyła portal i przeniosła mnie do łona mojej drugiem ,,mamy" ojcec nic o tym nie wie, gdy osiągnełam 16 lat Karmen odwiedziła mnie w snach i powiedzała mi całą prawde. Powiedzała też, żebym nie używał Feniksa publicznie i wtedy dał mi.

Blog funclub14

Włosów, Galaretowate Nogi, Język W Supeł i wiele, wiele, wiele innych)".

Voldemord Lord - inaczej Tom Marvolo Riddle. Ludzie boją się wymawiać jego imię, więc często mówią: Czarny Lord, sami-wiecie-kto, ten-którego-imienia-nie-wolno-wymawiać. Zabił rodziców Harry'ego, ale jego samego nie zdołał - przez niego stracił moc. Od tego momentu ciągle stara się go uśmiercić. Ma rzeszę swoich zagorzałych zwolenników: Petera Pettigrew, Profesora Quirrella, Lucjusza Malfoya i wiele innych osób. Wymiary różdżki: trzynaście i pół cala, cisowa, pióro feniksa, duża moc.

Vector - czarownica ucząca w Hogwart'cie numerologii.

Vance, Emelina - członkini Zakonu Feniksa. Przybyła do domu Dursley'ów, aby przetransportować Harry'ego wraz z innymi na Grimmauld Place.

"Y"

Yvonne - przyjaciółka ciotki Petunii, która w czasie I tomu wyjechała na wycieczkę na Majorkę.

"Z"

Zabini Blaise - wyczytany przez prof. Mcgonagall na ceremonii przydziału (I tom). trafił do Slytherinu.

Zakała - centaur; do pasa czarnowłosy mężczyzna, od pasa.