O czym chcesz poczytać na blogach?

Feng shui

pracownia-fengshui.pl - Feng shui - bloog.pl

Zewnętrznymi, człowiek byłby marionetką, a tak przecież nie jest. Działamy w określonej całości, odmiennej dla każdego z nas. Proszę, przeczytajcie nowy artykuł o Trzech rodzajach szczęścia:

http://gracekrist.mojeforum.net/viewtopic.php?p=1438#1438

Aby odpowiedzieć na pytanie Marleny, trzeba najpierw odpowiedzieć sobie na pytanie: Czym jest feng shui?. W artykule, który także znajduje się na forum:

http://gracekrist.mojeforum.net/viewtopic.php?t=56

zaprezentowałam tylko niektóre definicje feng shui, bo jest wiele. Do mnie najbardziej przemawia ta:

"Feng Shui jest sztuką oceny jakości życia poprzez obserwację i analizę środowiska życia danej osoby lub osób..

Karty Tarota

Popiół, czyli ziemia, z której wydobywa się metal, który topi się i płynie jak woda, która podlewa drzewo (drewno) i.t.d.

Cykl tworzenia:

drewno > ogień > ziemia > metal > woda > drewno…

Jeżeli w rozwiązaniach Feng Shui będzie trzeba wzmocnić element ziemi, to z podręczniki gimnazjum przemiany pięciu elementów będziemy już wiedzieć, że musimy w tym celu użyć elementu ognia. Jeżeli będzie wymagane osłabienie elementu wody, to użyjemy elementu, który woda tworzy, czyli drewna (element taki będzie osłabiał element wcześniejszy w cyklu przemianie, ale go nie.

Zdrowie

Za nasz Dobrobyt. Również dzięki energii Wiatru i Wody powstaje w naszym otoczeniu (mieszkaniu) energia tworząca „Piorun”, która jest odpowiedzialna za nasze życie rodzinne. Jedne posunięcie rodzi zmiany nie tylko w jednym aspekcie naszego życia, lecz wpływa na całą jego jakość. Energia Wody jest zawsze w ruchu, płynna i zmienna. W tradycyjnym Feng Shui Woda jest zawsze energią Yin. Niekiedy płynna i ru­chliwa, kiedy indziej stojąca (będąca w stagnacji) w jeziorach i innych stałych zbiornikach.

Według chińskiej filozofii Wodne Smoki symbolizują dobrobyt gdyż są nośnikiem energię Chi. Wodny smok zawsze wybierał na swoje sie­dlisko wijące się koryta rzek unikał.

Feng Shui - z czym to się je :

Dyskutuje. Ba Zhi podpowiada czego można ewentualnie oczekiwać i jakich decyzji, być może, nie podejmować. Mistrzem, który przywiązuje wielką wagę do Ba Zhi (i stąd pewnie pełna emocji wypowiedź „Manty”) jest Joey Jap, ale jego raczej nieuzasadnione podnoszenie rangi tej dziedziny do rangi tej najważniejszej wiedzy, zaburza harmonię podejścia do Feng Shui w ogóle jako całości – taka jest opinia większości innych mistrzów. Joey Yap natomiast wydaje znakomite (i niezwykle drogie :)) kompendia poszczególnych dziedzin Feng Shui.

Skierowanie kuchenki – nie wszystko, Kochani, da.

Ms.DEsign od środka czyli projekty wnętrz

Feng shui
13:49, mery69
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 czerwca 2010
KOLOROWE UDERZENIE NA POCZĄTEK-CZYLI EKSPERYMENT Z BARWAMI I FENG SHUI

Jak wiadomo, w feng shui kolor jest najszybszym i stosunkowo anjłatwiejszym do wprowadzenia remedium w otaczającej nas przestrzeni. Ale nie tylko w projektowaniu feng shui,intuicyjnie wprowadzamy kolor zawsze wtedy gdy chcemy ożywienia lub zmiany. A feng shui może nam podpowiedzieć któy kolor wybrac aby działał na naszą.