O czym chcesz poczytać na blogach?

Zobacz również

Przejdź do wyników poniżej

Fender

Rockmeni Naszego Wieku - Onet.pl Blog

Członkami zespołu jest założycielem i właścicielem niezależnej wytwórni Adeline Records. Pracował także jako producent. Wraz z resztą grupy Green Day jest członkiem zespołu The Network. Billie jest także członkiem i założycielem zespołu Pinhead Gunpowder.

Armstrong, wraz z żoną Adrienne, założyli własną linię odzieżową Adeline Street.

Instrumenty

Armstrong otrzymał swą pierwszą gitarę w wieku dziesięciu lat, była to kopia gitary Fender Stratocaster nazwaną "Blue". Tego instrumentu używa nadal tak samo jak innych replik gitar tej firmy. Grał na niej podczas teledysków do utworów Basket Case, Longview, Brain Stew/Jaded, Geek Stink Breath, Stuck With Me i Minority. Billie Joe Armstrong gra także na zmodyfikowanej czarnej gitarze Fender telecaster.

Obecnie Armstrong używa przerobionych modeli gitar Gibson Les Paul, włączając Les Paul Junior.

Imieniem Billie'go jest sygnowana seria.

Nie płacz nad rozlanym mlekiem... - Onet.pl Blog

Ją na chwilę z "transu".
- Idziesz?
- Wiesz, tylko coś zobaczę, idź jak chcesz.
- A, no to cześć. - rzucił na pożegnanie i wybiegł za szklane drzwi na parking.

A ona podeszła do wejścia do salki, położyła rękę na klamkę i dalej wsłuchiwała się w cudowne dźwięki Fear of the Dark. Otworzyła drzwi, zajrzała do środka, ktokolwiek gra w ten sposób najgenialniejszą piosenkę świata jest po prostu zajebisty. /no i przecież jej nie zje, wejdzie, a co. I w środku zastała Jake`a stojącego przy mikrofonie z cudownym Gibsonem Slash Les Paul w rękach, Phila z oczojebnym, metaliczny, iskrzącym się basem Fenderem Steve Harris Precision, Steve`a z chyba najlepszym elektrykiem, o jakim kiedykolwiek słyszała - Fender Dave Murray Stratocaster oraz Kurta siedzącego za świecącą perkusją.

- Jenks, o, hej! - wszyscy przestali grać, żeby się z nią przywitać.
- Nie, nie, sry, naprawdę. Ja chciałam tylko... Po prostu to moja ulubiona piosenka, a wy ją super gracie i nie wiedziałam, że lubicie angielską muzykę i ogólnie tak jakoś chciałam posłuchać... - zrobiło jej się trochę głupio, że przeszkodziła im w próbie.

- Właź, co ty, to gramy, żeby się rozkręcić, jeszcze nic swojego dzisiaj nie.

Stado Wirtualnych Koni - Onet.pl Blog

więcej zdjęć


06 April 2012
...

1. Lista będzie trwać do 20 kwietnia, ponieważ podpisało się zdecydowanie za mało os.. Jeżeli nikt się jeszcze nie obudzi - trudno.. Jakoś sobie poradzimy.

 • Andor
 • Calanthe vel Apocali
 • Corrado
 • Fender
 • Iowa
 • ,,Ulubieńcy bogów umierają młodo, lecz później żyją wiecznie w ich towarzystwie''

  Gitary Nirvany :) 2007-07-30 Sprzęt" - Stuff
  Dział w którym mam zamiar przedstawić sprzęt, a dokładniej mówiąc gitary Nirvany. Myślę, że warto chociażby wiedzieć, co zespół niszczył pod koniec każdego koncertu. Także, dla bardziej zainteresowanych, muzykalnych nałogowców, dorzuciłem krótkie opisy.
  Kurt grał na bardzo wielu gitarach, we wczesnych latach były to przeważnie tanie Epiphony i Univoaxy, lecz z czasem stając się gwiazdą uzależnił się od Fenderów. Lubił gitary z krótkimi szyjkami, lekkie i z grubymi strunami. Używał strun Dean Markley's 010 - 052 (czerwone opakowanie). Jego ulubioną gitarą był Fender Mustang. Styl jego gry jest szorstki, charakteryzował się "brudnym" brzmieniem i surowymi aranżacjami. Proste piosenki opierające się na typowych chwytach, nie za szybkie, nie za wolne, z barwą melodią. Kurt był człowiekiem genialnym, nigdy nie stroił prawidłowo gitary, zawsze była ona "nastrojona" do rozstrojonego pianina. A jednak grał, nie był żadnym wirtuozem, ale jednak kimś więcej, nie mógł by zagrać jak.

  Fender telecaster

  TAK&NIE - Onet.pl Blog

  Poniewaz nie spedzalem wtedy zbyt wiele czasu przed telewizorem, zobaczylem w odbiorniku rubin, faceta siedzacego w pedzacym, towarowym wagonie miedzystanowego amerykanskiego skladu kolejowego.
  Jedna noga wystawala sobie rytmicznie na zewnatrz, w rekach poobdzierany, o cholernie drewnianym brzmieniu, fender telecaster, ogolnie troche westernowe spodnie ale ten RIFF !
  Ten riff i moje na zasadzie kamienia wegielnego, prawie zamurowane, pierwsze odczucie, ze jest wreszcie cos co naprawde chcialbym przezyc, pamietam do teraz.
  Ten rodzaj wspomnien coraz bardziej mnie parzy.. parzy i parzy..
  Mam wrazenie, ze.

  NICKELBACK the best!!! - Onet.pl Blog

  4) odszedł od nich ich ojciec (mniej więcej to natchneło Chada do napisania "Too bad"...).  

   

  RYAN PEAKE:

  Urodził się 1 marca 1973 roku. W zespole pełni funkcję gitarzysty (Fender Telecaster) i jest "chórkiem" Chada (choć w niektórych piosenkach słychać jego "solówki"). W zespole zastąpił kuzyna Kroeger'ów i dzięki temu możemy teraz oglądać przystojniaka na koncertach i w teledyskach... ;)