O czym chcesz poczytać na blogach?

Fellini

Koty bezdomne - smutki i radości - Onet.pl Blog

Futerku).

Mama bardzo szybko wyleczyła ja z pasożytów  i bardzo szybko znalazła dla niej Dobry Dom.

Teraz, od dwóch miesięcy, gościem w naszym ogrodzie jest bury kocurek. Przychodzi do nas dwa razy dziennie : rano i wieczorem. Siada przy schodkach i patrzy błagalnie, dopóki nie dostanie pełnej miseczki, którą dokładnie wylizuje. To jest kot z tych wiejskich kotów, które "mają same się wyżywić"

  

Mama mówi , że ma teraz 8 i pół kota, bo w domu jest nas ośmioro, a ogrodowy kocurek nie może się liczyć za dziewiątego, bo nie mieszka z nami, tylko przychodzi na posiłki. I dlatego Mama nazwała go Fellini, bo podobno jakiś pan Fellini rozpropagował liczbę "osiem i pół". Nic z tego nie rozumiem, ale imię , owszem - podoba mi się, jest ładne i  oryginalne.....

Tata co prawda powiedział, że bardziej pasowałoby dla niego imię - Makaron z dodatkiem Dwujajeczny, ale Mama nie zgodziła się na to, bo zapowiedziała, że zrobi wszystko, aby stał się "bezjajeczny" i imię Makaron byłoby wtedy bezsensowne.

Fellini, w przeciwieństwie do zaginionego Rudego Gangstera - jest grzecznym, choć nieufnym kotkiem. Nie napada na nas, nie prycha, nie gania, ani nie straszy. Omija nas szerokim łukim. Jest nieśmiały i bojaźliwy. Nie.

Bismillah

  • About
Napisane przez: motikiri | Luty 4, 2010

o połowę więcej?

Byłam w kinie. Widziałam film. Film w kolorze, z muzyką. Ale tak, jakbym widziała go już wcześniej…

Kiedy Fellini kręcił swój film w latach sześdziesiątych był to obraz niewątpliwie monumentalny, doceniany. Nowatorski w tym, że metatekstowy. Bo tak nazwać można film traktujący o… robieniu filmu. Komentatorzy, historycy filmu i filmoznawcy sa zgodni co do tego, ze tematem “Osiem i pół” Felliniego jest niemoc twórcza artysty. Często dzieło to odczytywane jest w kontekście biografii reżysera, który wtedy był już cenionym twórcą (jego wcześniejsze “Dolce vita” z niecodziennym spojrzeniem na czasy wojny zostało wczesniej docenione). A więc artysta zagubiony w sławie, popularności, z oczekiwaniami wobec samego siebie.

before-daylight.blog

Nauka 2004-06-08 17:57:54

Termin oznaczający wyczerpywanie sił na zdobywanie niepotrzebnych zdolności.

/Kubuś Puchatek

Właśnie tak...

skomentuj (5)

pięknie 2004-06-14 12:47:02

...jest...
najpiękniej...
świat się śmieje, bo wiem...:)
i nawet model cybernetyczny [którego jeszcze nie umiem] nie może być straszny, skoro przez alternatywny jakoś przebrnęłam...

i są plany, marzenia, nadzieje...
a wszystko spełnia się powolutku...

i Fellini czekający na wieczór
i przewodnik po Krymie :)
i uświadomiona mama :P
i schnąca sukienka :)
i lato :)
i czereśnie :)

skomentuj (6)

per aspera ad astra 2004-06-14 19:35:51

V rok na
XV pietrze
miło :)

skomentuj (6)

:) 2004-06-17 00:07:08


macierzowy model powierzchni zasiewu buraka cukrowego w zachodnim Burkina Faso...//Cytryna

wreszcie wiem, że mam sesje...Follow the white rabbit

 
 


imperializm (malkontent vol. II)

Paniusie dekadencko zakochane w literaturze, kawie, cienkich, mentolowych papierosach, Tiffanym, Fellinim i Chaplinie. Paniusie buntowniczo zakochane w rhcp, radiohead, tool anoreksji, bulimii, schizofrenii, piercingu. Dziewczynki co lubio koniki i smoky. Abstrahuje od szeroko pojętego gatunku, który orbituje wokół różu, plastiku itp. Ooo ale jak już przy tym jestem: New rave paniusie..

|||

czerwiec2004

Kino

Data:2004-06-06
Godzina:16:07:09


Byłam dziś z siostrą i jej koleżanką w kinie na Harrym Potterze 3. Bardzo fajnie zrobiony film, lepszy niż poprzednie części. Nie podobał mi sie tylko wygląd Lupina zamienionego w wilkołaka...:D

"Kino jest boskim sposobem opowiadania życia(...). Żaden inny zawód nie pozwala stwarzać świata tak bardzo podobnego do tego, jaki znamy, ale również do innych- nieznanych, równoległych, koncentrycznych"
/Federico Fellini/

Pozdrawiam


Napisałam ja ...

Co myślisz o notce? skomentuj!
Skomentowało: (4) osóbZielona szkoła...a raczej wycieczka :)

Data:2004-06-17
Godzina:20:25:22


Była sobie zielona szkoła (od poniedziałku do czwartku)i było bardzo fajnie!!!!
Miejscowość Zawoja, obok ślicznych widoczków :]
Chodziliśmy po górach- co bardzo lubię- więc nam się nie nudziło. W pokoju byłam z Karoliną i Pauliną, ale bardzo często przychodzili do nas inni ludzie :]

.

"Każdą swoją żywą częścią wybieram życie..." - Onet.pl BlogBrak tytułu

Janette Luciana Nadia Fellini.

Czyli po prostu 16 letnia włoszka z Mediolanu.

Ma bardzo jasną, bladą.

apsara blog

Coś rzadkiego co występuje tylko pod łacińska nazwą albo coś/

-----
poza tym jestem szalenie inteligentną osoba która potrafi sobie nabić krwawosiną prege machając statywem

kś: zaraz sie stukniesz
aps: nie wybijaj mnie z rytmu wypowiedzi (..) au au, umre zaraz

-----------
przeglądając przedwczoraj ulubioną książeczkę: nie wiem kiedy, ale ormus kama przestał byc postacią z księżyca, if ju noł łot aj min

----------
linków nie ma juz od dawna , za to dwie najładniejsze notki co spotkałam ostatnio raz i dwa


2006-04-22 20:54:05 skomentuj (5)

fellini
"są ludzie niezdolni do okazywania uczuć. płaczą do wewnątrz albo śmieją sie tak że nikt tego nie widzi. nigdy nie okazywałem swoich emocji. lubiłem pośmiac się i pobawic w towarzystwie ale smutek i strach skrywałem głęboko.
człowiek jest soba tylko wtedy, kiedy jest sam; w samotności rozwija się, kształtuje, nie podlegając żadnym zewnętrznym ograniczeniom. samotność jest przywilejem a umiejętność bycia samemu jest dana tylko nielicznym.(...)
fascynują mnie ludzie żyjący pełnią zycia, bez obawy o konsekwencje, niczym nie ograniczeni pasjonaci, zdolni do bezgranicznej miłość i szalonej.