O czym chcesz poczytać na blogach?

Farmer

teoriazycia blog

Cały krąg ludzkich emocji.
   Nie można wszystkiego wrzucać do tych dwóch kategorii, nie biorąc pod uwagę innych rzeczy.

Pani Farmer:
   Jeśli nie wykonasz zadania, dostaniesz zero, na dziś.

------------------------------------------------------------

Powyższy tekst jest zaczerpnięty z filmu Donnie Darko, gdzie nauczycielka wykonuje ćwiczenie z uczniami, polegające na stwierdzeniu jakie czyny są spowodowane strachem, a jakie miłością. Niestety film oparty jest na realiach dawnego nauczania w Ameryce.

Tutaj rodzi się pytanie: Czy Pani Farmer (Nie ma nic wspólnego z polskim farmerem) ma chociaż część racji ? Czy jesteśmy sterowani przez Strach i Miłość ? Czy może przez inne równie silne uczucia, które kierują naszymi czynami ? A może złożoność naszych uczuć nie da się opisać w słowach ? Kierują nami emocje, uczucia, poglądy i charakter.

Tutaj akurat jest przytoczona historyjka Ling Ling'a, moim zdaniem z pewnością nie sterują nim miłość ani strach... A może jednak ? Miłość do biednej rodziny, która nie ma za co żyć, a pieniądze z portfela to jego jedyna szansa ? Może strach przed głodem i cierpieniem ? Z drugiej strony,.

Mieć skrzydła i odlecieć. . . - Onet.pl Blog

Dwa podróżujące anioły zatrzymały się na noc w domu bogatej rodziny.
Rodzina była niegrzeczna i odmówiła aniołom nocowania w pokoju dla gości,
który znajdował się w ich rezydencji. W zamian za to anioły dostały miejsce w małej, zimnej piwnicy.
Po przygotowaniu sobie miejsca do spania na twardej podłodze, starszy anioł zobaczył dziurę w ścianie i naprawił ją.
Kiedy młodszy anioł zapytał dlaczego to zrobił, starszy odpowiedział,
"Rzeczy nie zawsze są takie na jakie wyglądają."


Następnej nocy anioły przybyły do biednego, ale bardzo gościnnego domu farmera i jego żony,

Żyjemy nie tak jak chcemy, lecz tak jak potrafimy...

W sobie miał...

"Szukałem was, a to Wy przyszliscie do mnie..." - jedne z Jego ostatnich wypowiedzianych zdań...na zawsze pozostaną w mojej pamięci...

Dziękuje za wszystko !

NIGDY NIE BĘDZIESZ SZEDŁ SAM !


last-sleep 2006-04-01 23:09:51
skomentuj (6)


Wszystko powraca...

Nazywał się Fleming i był biednym szkockim farmerem. Pewnego dnia, gdy ciężko pracował w polu usłyszał wołanie o pomoc dobiegające z pobliskich bagien. Pobiegł tam i znalazł przestraszonego chłopca, którego uratował od śmierci. Następnego dnia przed dom farmera zajechał powóz, z którego wysiadł elegancki gentleman, który przedstawił się jako ojciec uratowanego chłopca. Powiedział do farmera, ze chce mu zapłacić za uratowanie syna.Farmer odrzekł, ze zapłaty nie przyjmie gdyż uratował chłopca nie dla pieniędzy. W tym momencie do domu wszedł syn farmera Alexander.
Czy to twój syn?- zapytał genetelman.
Tak to mój syn- odrzekł dumnie farmer.
Mam ofertę dla ciebie. Opłacę naukę dla twojego syna tak, aby zdobył to samo wykształcenie jak mój syn. I jeśli chłopak jest taki jak jego ojciec nie zmarnuje okazji i obaj będziemy z niego dumni. I tak się.

- tree - szmigielek blog

 2006-03-25 19:51:31 >> Irlandzkie życzenia

Nazywał się Fleming i był biednym szkockim farmerem. Pewnego dnia, gdy
ciężko pracował w polu usłyszał wołanie
o pomoc dobiegające z pobliskich bagien.
Pobiegł tam i znalazł przestraszonego chłopca, którego uratował od śmierci.
Następnego dnia przed dom farmera zajechał powóz, z którego wysiadł elegancki gentleman, który przedstawił się jako ojciec uratowanego chłopca. Powiedział do farmera, że chce mu zapłacić za uratowanie syna. Farmer odrzekł, że zapłaty nie przyjmie, gdyż uratował chłopca nie dla pieniędzy.
W tym momencie do domu wszedł syn farmera Alexander.
Czy to twój syn? - zapytał gentelman.
Tak to mój syn?- odrzekł dumnie farmer.
Mam ofertę dla ciebie. Opłacę naukę dla twojego syna tak, aby zdobył to samo wykształcenie jak mój syn. I jeśli chłopak jest taki jak jego ojciec nie zmarnuje okazji i obaj będziemy z niego dumni. I tak się stało. Syn farmera ukończył najlepsze szkoły i stał się
znany na całym świecie jako sir Alexander Fleming, odkrywca penicyliny.
Wiele lat później ten sam.

Chatka

07:11, teyfi
Link Komentarze (1) »
Kolor Szarą Zimą

07:10, teyfi
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 lutego 2006
Wszystko Wraca!
Nazywał się Fleming i był biednym szkockim farmerem. Pewnego dnia, gdy ciężko pracował w polu usłyszał wołanie o pomoc dobiegające z pobliskich bagien. Pobiegł tam i znalazł przestraszonego chłopca, którego uratował od śmierci. Następnego dnia przed dom farmera zajechał powóz, z którego wysiadł elegancki gentleman, który przedstawił się jako ojciec uratowanego chłopca. Powiedział do farmera, że chce mu zapłacić za uratowanie syna. Farmer odrzekł, że zapłaty nie przyjmie gdyż uratował chłopca nie dla pieniędzy. W tym momencie do domu wszedł syn farmera Alexander. Czy to twój syn? - zapytał gentelman. Tak to mój syn - odrzekł dumnie farmer. Mam.