O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Fala

tara blog zakręcony i niesamowity świat i nigdy nie wiesz co przyniesie kolejna minuta... i dlatego warto... by umirając powiedziec- ale jazda!!!

My wypływamy w stronę La Palmy- fale takie sobie- stawiamy żagle… Martunia ma wachtę, więc za ster… jest pięknie, wiatr wieje nam prawie w rufę, ale „Kryśka” na fali i tak łapie przechyły… Dzień był długi, spędziliśmy go w całości na morzu, w między czasie się rozwiało… fale urosły do dwóch metrów, a my cały czas na żaglach… im później tym wiatr wiał silniej i fale się zwiększały… były coraz wyższe… pięć metrów… jak jacht opadał z fali to nie było widać nic tylko wodę. Co chwilę jakaś fala zalewała pokład, ku uciesze całej załogi… no prawie całej… To co jest ciekawe  to, że na Atlantyku nawet jak nie wieje to fala jest dość spora- wysoka, i niestety dla niektórych nieporównywalnie bardziej „chorobliwa” niż na Mazurach :) Załoga oczywiście wykazywała się pełnym zrozumieniem i współczuciem dla chorujących, współczujemy chłopakom strasznie, tym bardziej, że fale coraz większe i jacht skacze na nich niesamowicie… A Martusia postanowiła podnieść sobie adrenalinę i poszła na dziób… zaparła.

Blog moze ezoteryczny....

 Fale Tsunami

Fale tsunami są wywołane przez wybuchy wulkanów podmorskich, podmorskie trzęsienia ziemi, podmorskie osuwiska, a także przez obrywanie się wielkich brył z lodowców schodzących do morza. Są to fale o ogromnej długości i prędkości, a stosunkowo małej wysokości. Rozchodzą się tak samo jak kolista fala na wodzie - pierścieniowo na wszystkie strony, wokół miejsca, w które został rzucony kamień, jeden krąg za drugim. Zazwyczaj fal takich jest kilka, ale często tylko jedna wyraźnie się zaznacza, dlatego nazywa się je też falami samotnymi. Ich amplituda na otwartym oceanie maleje proporcjonalnie kwadratu odległości od miejsca powstania, ale rośnie wraz ze zmniejszaniem się głębokości. Przy brzegu fale te mogą się znacznie spiętrzyć.

Wyróżnia się trzy rodzaje tsunami:

lokalne - miejsce wzbudzenia fali znajduje się blisko.

sprawdzian-z-techniki.blog

Przez nas fali zwiększa się – słychać ton coraz wyższy.  Dzieje się odwrotnie, gdy karetka oddala się od obserwatora – częstotliwość fali stopniowo maleje, słyszymy ton niski.

JAK DZIAŁA RADAR POLICYJNY?
Najważniejszą częścią radaru policyjnego jest oscylator - generator fal radiowych. Po przyciśnięciu spustu radar wysyła z niego wiązkę fal w kierunku namierzanego pojazdu. Odbijają się one od niego, a następnie powracają do radaru. Samochód jest w ruchu, dlatego odbita (powracająca) od niego fala będzie mieć inną częstotliwość w stosunku do fali wysyłanej. Gdy pojazd zbliża się do radaru, porusza się jednocześnie naprzeciw wysyłanych fal i odbija je częściej niż gdyby był w spoczynku. Zwiększa to częstotliwość sygnału powracającego do radaru. Kiedy samochód oddala się, każda fala potrzebuje więcej czasu, żeby go "dogonić" - wtedy częstotliwość odbitego sygnału maleje. Różnica częstotliwości fali wysyłanej i odbitej zostaje przeliczona i wyświetlona na wyświetlaczu cyfrowym radaru jako prędkość pojazdu. 
.

Dziwny jest ten świat

Się przepowiedni starożytnych kultur czy wierzeń o “ponownym przyjściu mesjasza” czy “apokalipsie”.

W procesie projekcji wezmą udział komputery, które skoordynują pracę satelitów. Holograficzne obrazy oparte będą na niemal identycznych sygnałach jak te wykorzystywane do produkcji obrazu lub hologramu o głębokiej perspektywie z wykorzystaniem fal akustycznych ELF, VLF i LF i zjawisk optycznych.

W skrócie samo zjawisko holografii można opisać jako otrzymywanie 3-wymiarowych obrazów przy wykorzystaniu wzoru interferencji pomiędzy 2 falami światła.

Aby uzyskać hologram należy podzielić wiązkę światła laserowego na dwie części za pomocą płytki szklanej. Pierwsza (wiązka przedmiotowa) oświetla przedmiot, po odbiciu którego pada na kliszę fotograficzną, natomiast druga (wiązka odniesienia) pada na kliszę bezpośrednio lub po odbiciu od płaskiego zwierciadła kierującego ją na kliszę. W ten sposób otrzymuje się kliszę zwaną hologramem. [źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Holografia]

Hologram może zostać wykorzystany do odtworzenia 3-wymiarowego obrazu przedmiotu..

Fala zbrodni

Lukigol Republic

Studio profesjonalne, od razu widać, że byli pierwsi. Ale to juz nawet nie to. Ludzie jacyś tam inni pracują. Nie chodzi o tych wszystkich wyświechtanych celebrytów, jacy są tacy są i się nie zmienią. Ale cała ta tefałpowska młoda fala jest jakaś gorsza, jak wyrób czekalopodobny. Reporterzy, lektorzy, dziennikarze, którzy nie znają polskiego (to przeraża najbardziej) i nie mają dobrej dykcji, są mniej naturalni albo raczej bardziej sztuczni. Można odnieść.

“…Albo z tym akcentowaniem na pierwszą sylabę zamiast drugą od końca kurwa. To też robota telewizji. No bo skąd oni to wytrzasneli, z nowomowy partyjnej, z góralszczyzny kurwa?! Gdyby istniała komisja do badania zbrodni przeciwko językowi polskiemu, telewizja powinna być pierwszym i głównym oskarżonym!…”

Wszystko.

P.S. “Przecież telewizja winna.

Kukła bez tchu - Onet.pl Blog17 marca 2012
Trzecia Zbrodnia.
Twarzy. - Zakończyła głośnym westchnięciem, i obdarzyła go wyjątkowo nienawistnym spojrzeniem. Gdyby nie on! - myślała, Nic by się nikomu nie stało! Zagryzła do bladości dolną wargę. Początek wojny..  Czarnooki oczuł jak zalewa go fala złości, jego wina? Wszystko jego wina?!Głośno nabrał powietrza, ostrzegawczo zgrzytając zębami. Nie chciał specjalnie robić awantury w szpitalu, ale ta wariatka całkiem rozum postradała! 
- Jak ... !- 
- Gdybyś nie.

mrrr

Interia jest wredna. Dodawałam tą notkę z 5 razy i się nie udawało. Dodałam wpis o treści „Kocham Biebera” i bez problemu się zatwierdziła. Oczywiście zostało to usunięte w ekspresowym tempie i nie ma śladów zbrodni ;)

Komentarzy: 1 Frugo is back..Znajomych bardzo wielkie poruszenie produktem Frugo i stąd pojawiło się moje pytanie- Czy gdyby na młodzieżowych stronach internetowych nie rozsiała się fala propagująca owy soczek to czy jego powrót na rynek byłby tak spektakularny i faktycznie tyle osób zaczęło go masowo wykupywać? Wątpię. Zapytałam o to kolegę który z wielkim entuzjazmem.

Blog tqbuk

Widzita jak delikatnie piszę. Czy aby nie przesadzam. Diogenes miał Ksantypę a ona cykutę, aleć dawno to było. Zrobiłem drobne przeszukanko u Jarki, znalazłem co następuje; rodzynki, migdały, śliwki suszone i inne bakalia, którymi zbrodni nie da się popełnić nawet na starym cukrzyku.
Trzymam się kurczowo zaleceń doktorki, jjem jak wróbelek, chudnę jak wieprzek na wiosnę a dziś waga wykazała wartość poniżej 90.
Za pasem święta, trzeba będzie.ano, napiszę słów parę, poniedziałek, 10 październik 2011, 13:21 Przy pomiedzielniku... Raczej trudny dzionek, a dodatkowo chłodny z przelotnymi falami deszczu.. Ponoć w Zakopanem śnieg i "wstępna" zima..Cóż pierwsza dekada pazdziernicza za nami.. Trochę grzybów pokazało sie na targu, ale drogie i wyłącznie podgrzybki.. Czy może mi ktoś z lilościwych czytelników.