O czym chcesz poczytać na blogach?

Fakty

Sąd Postępowanie cywilne NACZELNE ZASADY

Przepisów o postępowaniu dowodowym (art.243). Uprawdopodobnienie, w odróżnieniu od dowodu, nie daje pewności co do prawdziwości danego twierdzenia, lecz sprawia jedynie iż twierdzenie to staje się prawdopodobne.


Tagi: dowody prawdopodobieństwo prawo Proces cywilny
19:40, xmcpl
Link Dodaj komentarz »
DOMNIEMANIE FAKTYCZNE I DOMNIEMANIE PRAWNE.

Kodeks postępowania cywilnego opierając się na pewnej tradycji prawniczej rozróżnia (art. 231 i 234) domniemania prawne (praesumptiones iuris) tj. Ustanowione przez prawo (ustawę) oraz domniemania faktyczne (praesumptiones hominis seu facti). Tymi ostatnimi mają być domniemania dokonane przez sąd. Polegają one na przyjęciu przez sąd wniosku o istnieniu danego faktu na podstawie pewnej wiadomości o istnieniu innego faktu. W istocie domniemanie jest tylko prawidłowym rozumowaniem, które nie tylko może ale powinno być przeprowadzone .

Alleluja i do przodu .....

09:40, daavid
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 14 lutego 2006
Google łamie prawa człowieka !!!
Blog dziadostwo przyłacza się i popiera bojkot wyszukiwarki GOOGLE


Dlaczego bojkotujemy google?10:42, daavid
Link Dodaj komentarz »
piątek, 10 lutego 2006
Nasz Dziennik o prowokacji Faktu

Szlakiem kurtyzan

Ruszyć z nim, w odbywaną już kilkadziesiąt razy solo, drogę. Jako, że chcieliśmy, nie pracując już podówczas w jednej firmie, połączyć łajdaczkę z pogaduchą przy piwie rozpoczęliśmy długo trwające kombinacje dotyczące harmonogramu wieczoru. Sprawę komplikowały dwie kwestie, mianowicie fakt, iż po alkoholu zwyczajnie mi nie staje i kwestia ekonomiczna czyli nocne podwójne stawki w lokalach. Optymalnie chcieliśmy ruszyć najpierw do opiewanego już wcześniej klubu go go na pogaduchę i rozgrzewkę a potem na część właściwą do jakiegoś lokalu. Jednak w sumie dwa przytoczone wcześniej fakty sprawiły, że w końcu zweryfikowaliśmy swoje plany i uradziliśmy, że najpierw ruszymy się połajdaczyć a potem zaliczymy piwo we wspomnianym klubie w którym bardzo mi się za pierwszym razem spodobało. Po uradzeniu harmonogramu przyszedł czas niełatwych poszukiwań lokalu. Niestety mało w tym przypadku przydatne okazały się ogłoszenia w necie, gdyż większość agencji w nich się anonsujących udawała prywatne ogłoszenia cichodajek, dzięki czemu większość niewiast na nich się prezentujących deklarowała, że przyjmują same, a nam wyjątkowo nie o to chodziło. Niestety kolejną.

ZbyszkozKałusza

Gazowa!!

Ta awantura, zamiast racjonalnego myślenia i praktycznych działań trwa bezproduktywnie już prawie 20 lat!
Nazywam to awanturą, bo w tym potoku tylko słów i pseudo racji głoszone są półprawdy, a nawet niedorzeczności natury politycznej, a przy tym wypowiadanych z dużą dozą cynizmu.! Wszystko to dzieje się bez uwzględnienia zdań i postulatów ludzi – znawców tematu. Ci rozdyskutowani politycy i rządzący nie biorą pod uwagę prawd oczywistych popartych faktami, które w tych dyskusjach na okrągło pomija się. A oto niektóre fakty, które należy uwzględnić w dyskusjach, a przede wszystkim w działaniach praktycznych mających na celu zabezpieczenie energetyczne Polski:
1.Paliwami cieplno - energetycznymi są równorzędne takie ich nośniki jak: węgiel, ropa, gaz i biologiczne paliwa, które jak wiadomo mogą stanowić dość znaczne uzupełnienia wymienionych na wstępie nośników.
2.Bozia zaopatrzyła Polskę przede wszystkim w ogromne zasoby węgla. Podobnie jak, np. Kuwejt w zasoby ropy. Amen.!
Polscy politycy i rządzący oraz wspomagający ich logbyści z niewiadomych przyczyn.

Magic world...Lipiec 2010-08-04 11:58:58


Norma w lipcu ;) dla odmiany fakturowałam... a na fakturowaniu norma wynosi nie 950 poz. a 1500 poz.
Wszystko przez to, że Wiolka na urlopie, a Gośkę zwolnili... (z jej własnej winy!!!)

2 lipca - 978 poz. (n.jest) - zbieranie (1)
5 lipca - 1724poz. (n.jest) - fakturowanie (2)
6 lipca - 1679 poz. (n.j.) - fakturowanie (3)
7 lipca - ok. 1300 poz. - brak normy - fakt.-------------------
8 lipca - 1937 poz. (n.j.) - fakt. (4)
9 lipca - ponad 1600 poz. (n.j.) - fakt. (5)
12 lipca - 1606 poz. (n.j.) - fakt. (6)
13 lipca - 1525 poz. (n.j.) - fakt. (7)
14 lipiec - 1800 poz. (n.j) - fakt (8)
15 lipiec - 1931 poz. (n.j) - fakt. (9)
16 lipiec - 1609 poz. (n.j.) - fakt. (10)
17 lipiec - 1708 poz. (n.j.) - fakt. (11)
19 lipiec - 1635 poz. (n.j.) - fakt. (12)
20 lipiec - norma jest... ponad 1500... (13)
26.

Słowem kreować świadomość - bloog.pl

Ile osob dozyje do emerytury. Bo niedosc ze wiele osob umiera o wiele mlodziej to dodatkowo nie wyobrazam sobie 67 letniej schorowanej przedszkolanki biegajacej za niesfornymi urwisami. Ale rzad tego nie rozumie. Zatrzymali wladze wiec hulaj dusza. Nie zdziwmy sie jak kiedy bedac w restauracji zobaczymy kelnera podjezdzajacego na wozku inwalidzkim albo eksprdientke idaca po towar o lasce.
Trackback: http://bloog.pl/id,330826198,trackback

komentarze (3) | dodaj komentarz

Analiza mediów: FAKT

wtorek, 07 lutego 2012 12:36

Czym tak naprawdę jest FAKT. Dla jednych beznadziejny tabloid i szmatławiec, dla drugich jedyne źródło informacji. Najbardziej wiarygodne i warte uwagi. I do tego tanie. Za niską cenę (taniej niż za chleb) można miec wszystko. Sencację, zdjęcia a przede wszystkim INFORMACJĘ.

Świat może być tak piękny, na ile starczy nam wyobraźni - Onet.pl Blog

Czymś, czego nie potrafią zaakceptować… Widziałem to w oczach Chiyo, widziałem, un…

11 listopad, oczyma Sasoriego – „Trudny wybór”

Odprowadziłem Deidarę do mieszkania. Nalegał, bym trochę został – proponował nawet na noc (Hidan rzeczywiście miał rację, nazywając go podczas jednej z naszych rozmów „strasznie napalonym”). Naprawdę chciałem sprawić mu trochę przyjemności, ale nie mogłem – najwyższym priorytetem było bowiem przetelefonowanie do babci i wygarnięcie jej tego, co ja myślę o jej chrzanionej nietolerancji wobec faktu posiadania przeze mnie chłopaka. Przecież zawsze marzyła o tym, bym sobie kogoś znalazł! Jaką więc różnicę stanowi tutaj płeć, hę?
Wróciłem do domu, zdjąłem buty, kurtkę niechlujnie powiesiłem na wieszaku i od razu chwyciłem telefon w dłoń. Wybrałem numer do Chiyo i czekałem aż odbierze. No, czeka nas długa rozmowa.
– Halo? – w słuchawce usłyszałem jej słaby, zachrypnięty głos.
– Tutaj Sasori – rzuciłem beznamiętnym tonem. – Dzwonię, bowiem musimy naprawdę poważnie porozmawiać – wypowiadając te słowa automatycznie gorzko się.