O czym chcesz poczytać na blogach?

Faktura wewnętrzna

marketing 4 hotels

W mojej opinii najlepszym rozwiązaniem jest możliwie częste stosowanie rotacji wewnętrznej: przesuwanie od czasu do czasu na 2-3 tygodnie recepcjonisty do działu sprzedaży lub do gastronomii, pokojowej – na salę restauracyjną (np. na śniadania) lub na recepcję (w ograniczonym zakresie – np. bez faktur i rozliczeń). Co nam to da?

Po pierwsze pracownicy będą się rozwijać i nabiorą szalenie ważnej w hotelarstwie umiejętności uniwersalnego zastępowania koleżanek i kolegów w sytuacjach niedoboru personelu.

Po drugie odkryją być może u siebie (a my u nich!).

Trafili na inne stanowiska :-)

Po trzecie dzięki takiej rotacji będą rozwijać się i doskonalić swoje umiejętności, co sprawi, że poczują się silniej i na dłużej związani z obiektem. W przeciwnym razie – z braku perspektyw – zaczną znacznie prędzej szukać nowego miejsca pracy. Rotacja wewnętrzna jest równie ważna jak szkolenia zawodowe – pozwala osiągnąć bardzo podobne efekty przy znacznie mniejszych nakładach finansowych.

Po czwarte – pracownicy uzyskują tym sposobem możliwość poznania poszczególnych pionów organizacyjnych przedsiębiorstwa. Ogranicza to liczbę.

kitkat blog

Oczy, dowartościował mnie na własnym przykładzie. Bo kiedyś sam niczego nie potrafił. Zostawił wszystko na drugim końcu świata, podjął RYZYKO, zatopił się w obcej mu Polsce i wygrał. Można wiele słabości zarzucić człowiekowi, ale najwięcej respektu wzbudza we mnie zapał do wiedzy, pracowitość, samodzielność i wewnętrzna siła. Już teraz wiem, że mogę w przyszłości pisać, zwiedzać wymarzone miejsca, poznać literaturę i języki obce. Już teraz mogę być falochronem do mych trosk.
Szukałam mieszkania. Nie mogłam dłużej pozostać w starym. Oglądałam jedno na Jeżycach, w rezultacie tylko przemokłam i wydałam dychę.I kutym balkonem. Nie ma jednak róży bez kolców – mieszkanie na drugim piętrze, do którego prowadzi lila-fioletowa klatka schodowa, wymaga ogólnego remontu i wymiany niektórych mebli, ale samo w sobie jest urocze – ma wielkie, drewniane okna, wysokie sufity. A co najważniejsze, i o dziwo, najzabawniejsze, to fakt, że będę mieszkała w pokoju z nieznaną mi pilanką, a pan gospodarz (student) to miły i wygadany chłopiec, chętny do pomocy i niezwykle życzliwy. Ma dla mnie prawie pewną pracę przy wypełnianiu faktur, bo jednak muszę kiedyś zarobić własne pieniądze, przestać wyrywać mamie listów z WBK z wykazem wypłat.

Ogólnopolska Kampania Antynowotworowa, pt: Powiedz STOP Chorobie Nowotworowej - Onet.pl Blog

Wspaniały i inny niż cztery miliardy. Dlatego, to Ty jesteś chory!

Wiesz co????

Pacjenci oddziału onkologii są… wyjątkowi. Od każdego bije jasne światło, które rozpromienia ich dusze i wszystko wokół. Każdy jest indywidualnością i w każdym drzemią niespożyte pokłady energii i siły. Ta siła wewnętrzna jest łaską, dzięki której udaje im się przetrwać kolejne bitwy i podnosić się po każdym upadku.

Łaska ta oblewa ich dusze, nie w chwili wystąpienia choroby.
Oni są naznaczeni od urodzenia, a światło nie wypali się do końca ich dni.

To tak jak nasze zawody - jesteś wyjątkowy już od.

A po niektórych ledwie się one przerzedzą. Spytaj swojego lekarza o leki, które będziesz brać. Powie ci on jakich skutków możesz się spodziewać.

Na szczęście w większości wypadków utrata włosów jest tymczasowa. W przeciągu sześciu do dwunastu miesięcy powinny one w pełni odrosnąć, jednak ich kolor i faktura mogą się różnić od tych poprzednich.
Chemioterapia i utrata włosów: czego się spodziewać?
Włosy zazwyczaj zaczynają wypadać 10 do 14 dni po rozpoczęciu leczenia. Mogą wypaść bardzo szybko, garściami, lub stopniowo. Zauważysz większą ich ilość na poduszce, szczotce, grzebieniu czy odpływie w.

Urszula Płosarek

Też tam ten klient próbuje ukryć i schować pomiędzy zapisami, gdy ona tu z okularem i długopisem gania cyferki po stronach sprawozdań finansowych, niemal jak detektyw swoich podejrzanych, że sama zaczęłam się zastanawiać, czy nie rozminęłam się z powołaniem. A ta satysfakcja, gdy się jednak przyłapie na braku jakiejś faktury albo zapisu w księgach – bezcenne!

Słowo kluczowe to PASJA. Znajdź człowieka, który mimo stereotypów dotyczących pracy w danej branży jednak lubi swoją pracę i któremu najzwyczajniej w świecie chce się to robić, a usłyszysz zupełnie inną historię. Dużo ciekawszą.

W niniejszym blogu udostępniane są w oparciu o licencję Creative Commons (CC BY-NC-SA 3.0).
  • Tagi

    ambient artykuł atl btl employer branding idol infografika komunikacja interpersonalna komunikacja wewnętrzna komunikat konferencja książka marketing bezpośredni marketing rekrutacyjny marketing zintegrowany media media społecznościowe media tradycyjne mundurowe nadawca narzędzia odbiorca ogólne ogłoszenie on-line raporty i badania strategia komunikacji targi pracy wizerunkowe świadoma komunikacja