O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Faktura

Jak prowadzić rachunkowość w firmie?

I Rozchodów
Link Dodaj komentarz »
Zmiany w prawie dotyczące faktur VAT

Dzięki najnowszym nowelizacjom ustawy o podatku VAT został wprowadzony szereg udogodnień dotyczących m.in. wystawiania faktur VAT, faktury elektronicznej itp. Najciekawsze zmiany dotyczą dostosowywania polskiego rynku do elektronicznych faktur. Obecny stan prawny znosi m.in. przymus uzyskania podpisu na fakturze oraz wprowadza możliwość wysyłania faktur przez internet. Oczywiście aby taka faktura mogła zostać przesłana drogą elektroniczną muszą być spełnione pewne wymagania, które dotyczą, przede wszystkim, uzyskania zgody danego kontrahenta na przesyłania dowodów księgowych poprzez internet. Jest to o tyle istotne, że dany kontrahent musi być przygotowany do późniejszego przechowywania tych faktur w pierwotnej formie, z zachowaniem ustalonych zasad dotyczących spójności itp. oraz w sposób ułatwiający przeprowadzenie ich weryfikacji, zarówno pod kątem autentyczności jak i spójności danych. W razie ewentualnej kontroli elektroniczne faktury muszą zostać udostępnione organowi kontrolującemu w sposób pozwalający na.

księgowość w internecie

Z wymianą danych elektronicznych, tzw. EDI. Uzgodniona wtedy umowa, obejmująca tą wymienę, zakłada stosowanie procedur zapewniających rzetelność pochodzenia faktury i integralność danych.
21:27, falen
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 17 listopada 2008
Faktura VAT MP

Gdy nabywamy artykuły albo też usługi, które mają oznaczenie faktura VAT-MP, podatnik może odjąc sobie kwotę podatku należnego o kwotę podatku naliczonego określoną na tym dokumencie, w którym uregulował część należności małemu podatnikowi. Faktura koniecznie musi mieć oznaczenie Faktura VAT-MP. Ma to znaczenie na sposób odliczania podatku . Otrzymane faktury tego typu zapisujemy tradycyjnie do rejestru VAT i do księgi przychodów i rozchodów.

10:19, falen
Link Dodaj komentarz »
.

subiekt.blogTyp dokumentu sprzedaży w zestawieniu własnym SQL 2010-08-03 15:41:03

Często pisząc własne zestawienie SQL do Subiekta GT zachodzi potrzeba filtrowania dokumentów po typach. Ponieważ w Subiekcie jest mnóstwo typów i podtypów dokumentów, niełatwo początkującemu programiście się w tym połapać.
Np. faktura sprzeży ma dok_Typ = 2, ale też może być zbiorcza, detaliczna itp. , więc do określenia właściwego typu trzeba znać wartość pola dok_Podtyp.

W zestawieniach Subiekta bardzo często wykorzystywana jest funkcja dbo.fnMAKE_DOKPARAM, która jako parametry przyjmuje właśnie dok_Typ oraz dok_Podtyp , jej wyniku można użyć do filtrowania dokumentów, i tak na przykład dokumenty mają wartości:
Faktura detaliczna 131073
Faktura zbiorcza 131074
Faktura zaliczkowa 131075
itd.

Poniżej kawałek kodu, który można wykorzystać we własnych zestawieniach SQL w celu wybrania jednego lub wielu typu.

Blog Michała Aniserowicza

String>> result = new List<KeyValuePair<string, string>>(); result.Add(new KeyValuePair<string, string>(TranslateInvoiceStatus(Invoice.InvoiceStatus.Created.ToString()), Invoice.InvoiceStatus.Created.ToString())); result.Add(new KeyValuePair<string, string>(TranslateInvoiceStatus(Invoice.InvoiceStatus.Paid.ToString()), Invoice.InvoiceStatus.Paid.ToString())); return result; } 

Przeznaczenie pierwszej metody jest uniwersalne, drugiej natomiast używam do wypełnienia rozwijanej listy statusów w filtrze faktur.

Termin płatności
Tutaj jedynie krótkie wyjaśnienie: jeśli faktura ma status inny niż zapłacona i jej termin płatności minął, jest on wyświetlany na czerwono – co widać na screenie.

PDF
Czas na najważniejszą funkcję całej aplikacji – generowanie pliku PDF. Po naciśnięciu przycisku PDF, widocznego przy każdej fakturze, użytownik wybiera, czy chce wygenerować oryginał dokumentu, czy jego kopię:

Po dokonaniu wyboru, wywoływana jest następująca metoda:

 public ActionResult ToPdf(int id, PdfCreator.InvoiceType invoiceType) { Invoice invoice =.

Recepcjonistka

Prawie skończone studia hotelarskie (pisze pracę z tego co wiem), też pracowała w hotelu w UK, jak Tomek, nasz Nowy Kierownik, miała jakiś dobry układ z dyrektorem naszego drugiego hotelu, zanim stamtąd odeszła (jak twierdzi wygryzła ją tamtejsza kierowniczka recepcji) - diabli wiedzą, czy Siwa nie wymysliła z nią takiego myku jak z panią K. - dac ją najpierw niby jako zwykłą recepcjonistkę, a potem gdy nabierze poloru i zbierze cenne informacje, nagle awansować. Lecz plan spalił na panewce z dwóch przyczyn. Po pierwsze ta dziewczyna spieprzy wszystko czego się tknie.  Jak przychodzi się po niej na nockę, to jest taki burdel w kasie i w fakturach, że trzy godziny się audyt robi,a poza tym nigdy nie wiadomo czy wszystkie przyjazdy są wczekowane i gdzie właściwie są ważne dokumenty. Znowuż gdy się przychodzi na dniówkę po jej nocce okazuje się, że wszystkie wyjazdy i przyjazdy są niesprawdzone, rachunki główne nie pootwierane, kurs walut w systemie zmieniony źle (fajne mi jajo kiedyś zrobiła, nabijam komuś 10 złotych, zmieniam na Euro, a tu 44 centy, coś mi się tu nie zgadza, sprawdzam, pewnie, Euro u nas kosztuje 33 złote, fajnie). Po drugie zadziałał mój mistrzowski plan - specjalnie pogadałam z Wtyką o pogłoskach o kablowaniu na recepcji, nie tylko po to, żeby być.

WASTE NEWS

Na mnie z nienacka koperty z PGNiG.

 

PGNiG z sadystycznym upodobaniem wysyła co jakiś czas do mnie grube koperty. Koperty nie są grube z powodu włożonych doń setek banknotów. Koperty pełne są roszczeń o setki banknotów. Zazwyczaj w momentach, w których nie mam wolnych setek banknotów na tego typu przyjemności. W kopertach zazwyczaj znajdują się faktury. Jedyne faktury, których nie rozumiem. Nie rozumiem co jest na nich wyliczone i dlaczego. Nie rozumiem, zależności pomiędzy fakturami – mniemam, iż roszczenia są zasadne. Boje się z nimi polemizowac, bo odetną mi prąd albo gaz. I nie podgrzeję wody na sok dla Mini Mojego. Pewnego razu w dzikim przerażeniu zapłaciłem wszystkie nadesłane faktury nie rozumiejąc kompletnie czego PGNiG chce. Po jakimś czasie z pomocą większej ilości tęgich głów, rozszyfrowaliśmy, że niektóre faktury są ukryte w innych fakturach – ale to było napisane pod spodem w towarzystwie gwiazdki, a niniejsza gwiazdka przyczepiła się nieznacznie do jednej z kwot. Czyli zapłaciłem razy dwa. Do dziś dzień nie wiem, czy uznano mi nadpłatę albowiem z faktur PGNiG to niestety nie.

Faktura wewnętrzna

editorial - Onet.pl Blog

Pierwotnie miały być zapisane. Nic to. Zamiast składnego opowiadania pobawię się obrazkami. Przecież zapisać obrazki to tylko chwila. Takie pojawiające się znienacka, między telefonem do czeskiego Petra a telefonem od litewskiego Ovidijusa, między Programem Płatnika (dzisiaj 15 dzień miesiąca) a kolejnym zestawieniem do faktury (na 158 pozycji).

Obrazki.

*

Jacca w świetle ultrafioletowym. Stroboskop. Jakieś techno. Facet w białych rękawiczkach. Nierealność świata pod przymkniętymi powiekami. Zmęczenie. Siadam na chwilę, żeby nie upaść. Resztka piwa. Otwieram oczy. Jacca miga w stop-klatce. Wstaję i migam razem z.

To już się chyba nie nasuwa tak od razu, więc może ja powiem. No bo ja postanowiłam najpierw ułożyć wszystko. Dlaczego miałam nie pisać? Bo chciałam się wyspać. I chciałam ułożyć. I po trzecie, najważniejsze, Wędrowca miejsce zajmuję tu chyba, a wcale nie chcę.

Jednak muszę. Przepraszam. Siła mnie wewnętrzna pcha. Do tych literek, za pomocą których ja napiszę teraz, że.

Było Bardzo. Jak dla mnie.

Piasku w butach nie mam, za to mi kolorowe kamieniczki biegają po oczach. I gołębie mi fruwają, choć tych to akurat nie znoszę. I jeszcze mi wątroba doskwiera, ale się nie martwię, bo już mam nową.

nancy-girl blog


Ciszą można zabić. Cisza sama w sobie jest nie do zniesienia, gdy jest jej w nadmiarze. Nie umiełabym żyć bez muzyki, bez dźwięków, bez wsłuchiwania się w tembr cudzych głosów - głos działa na mnie jak afrodyzjak. 
Świata trzeba doświadczać na wszelkie możliwe sposoby. Zapach, dotyk, smak, faktura powietrza, gładkość otoczenia, dźwięk... Zbyt piękne to wszystko, by oceniać tylko i wyłącznie spojrzeniem - takie podejście zakrawa na zbrodnię, na największy możliwy do popełnienia bład.
Tak, tak... chyba jednak mieli rację. Jestem nadpobudliwa i nadwrażliwa:) 
skomentuj (1)Mi tamtego. Nie robiłam tego, bo to zupełnie nie w moim stylu. Ale na litość boską! Ja potrzebuję mężczyzny, a nie chłopaczka z problemami, który mimo swoich 27 lat zachowuje się jak dzieciak! Mężczyzna powinien słuchac kobiety, a nie zasypywać ją na pierwszym spotkaniu swoimi problemami.
Potrzeba mi wewnętrzna emigracja. Ucieczka od siebie w siebie, ale w głąb, żeby zobaczyć to, co jeszcze zostało z tamtej naiwnej dziewczynki, która wierzyła w każde męskie słowo. Czasem tęsknię za tą niwinną, naiwną do granic Emilką, która miała w sobie tyle odwagi i prawie żadnych wątpliwości. Chciałabym żeby choć na.

Faktura vat

sup?

Mi się kadr spodobał.


Dalej niedeszczyk, bo szkoła. I Władek modlący się na religii.


Me-e-e-e-e.


I jeszcze Władek w postaci Hyde.


Tytułowy deszczyk.
A po deszczu na niebie robi się cud.

I pożyczcie ktoś 1500zł wujkowi batonowi, co?

Vat

Link 12.09.2008 :: 19:53 Zapodaj komenta (8)

Tzn. faktura

Klisza

Link 15.09.2008 :: 21:06 Zapodaj komenta (3)

To ta, co mi ją na czarno-biało zeskanowali. Jednakowoż parę fot wyszło.


W barze mlecznym pan sprzedaje długopisy.


"Starszy człowiek w barze mlecznym je kartofle z ogórkami..."


Uczę się.

mesmerize blog

Lokowanej głowy K. nie zaprząta nocą myśl uporczywa,
że:
 

  1. Urząd skarbowy mlasnął fiskusowym ozorem i na jedno
    „am” zeżarł VAT i dochodowy w pięciocyfrowej kwocie powodującej zemdlenie.
  2. Nowe zlecenia nie pukają do drzwi.
  3. Klienci-złodzieje nie płacą faktur, za to w dramatycznym tempie zapełnia się korytko z napisem „do zapłacenia”.
  4. Mama P. ma raka.