O czym chcesz poczytać na blogach?

Fabuła

Jak pisać i zostać pisarzem

Kurs pisarstwa

Tagi: jak pisać jak pisać blog sztuka pisania
13:44, pufal , PRAKTYCZNE PORADY
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 10 listopada 2011
Praktyczny kurs pisarstwa - postaci

Fragment poradnika "PRAKTYCZNY KURS PISARSTWA">>>

 Postaci

Fabuła to następujące kolejno po sobie wydarzenia. Byłyby one jednak czymś abstrakcyjnym, gdyby nie działające postaci. Fabuła składa się z postaci, które tworzą wydarzenia, posuwając zarazem całą akcję do.

Zmierzch - Onet.pl Blog

Serce].Stephenie Meyer powiedziała,że wstążka symbolizuje także niemożność Belli od oderwania się od jej człowieczeństwa[stara się przewać"nić"społeczeństwa,ale jej się nie udaje].

Marille (14:15)
Skomentuj mnie

04 marca 2009
"Zmierzch" fabuła
Hej Wam wszystkim!Wiem że nie pisałam ostatni bo dopiero co założyłam bloga ale zrozumcie że mam jeszcze inne strony no i jeszcze szkołę więc to naprawdę nie będzie ani fatalny ani nieszczęsny blog.A przy okazji dziękuję  wszystkim co dali mi komentarze oprócz niejakiej adki(jeśli nie podoba ci się mój blog to naprawdę nie powinnaś pisac takich komentarzy bo mogę się odegrac).Ale przejdę do opowiadania fabuły książki.

filmy

Czarny łabędź

Black swan został wyreżyserowany przez Darrena Aronofsky?ego. W rolach głównych występują Natalie Portman, Mila Kunis, Vincent Cassel, Winona Ryder i Barbara Hershey. Polska premiera zapowiedziana jest na 21 stycznia 2011.

Fabuła: Nina jest baleriną z Nowego Jorku. Jak większość w jej profesji, jest kompletnie pochłonięta tańcem. Może dlatego, że w domu jest zdławiona przez obsesyjną matkę Ericę, byłą balerinę. Gdy dyrektor artystyczny Thomas Leroy decyduje się zastąpić w nowym sezonie primabalerinę Beth MacIntyre, Nina.

Tron Night troszkę ostudził moje nastawienie do filmu Tron: Dziedzictwo, ale dzięki temu na spokojnie i bez obgryzania paznokci czekam na sylwestrową premierę. Dla tych, którzy jednak nie mogą już spać po nocach, Disney przygotował kolejny zwiastun – tym razem najbardziej skoncentrowano się na fabule (m.in. na zniknięciu Kevina Flynna), ale oczywiście nie zabrakło efektownych scen. Enjoy!

Fabuła: Historia koncentruje się wokół Sama Flynna, 27-letniego informatyka i syna Kevina Flynna, bohatera pierwszej części. Sam próbuje odkryć przyczynę zniknięcia ojca – w rezultacie sam.

FC Detox!

      doms o BTW: trwają właśnie mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet
    • Jean-Pierre o BTW: trwają właśnie mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet
    • EVE o piłka!!

Orange Factor Film Festival – dzień pierwszy, zapraszam!
18/11/2009, 20:44
Filed under: Uncategorized

19 listopada godzina 19.00
Klub „Caryca”, ul Wielopole 15, II piętro

1.”Her”, fabuła, 15 minut, reż.Kamil Starowicz
2.”Cierpice-Geneza”, fabuła, 16 minut, reż. Wojciech Budny
3.”Wesołych świąt”, fabuła ,30 min, reż. Tomasz Jurkiewicz
4.”Cellulit” , fabuła, 21 minut, reż. Irek Janion
5.”Podglądacz:, fabuła, 28minut, reż. Adam Uryniak
6.”Pizza”, fabuła, 7 minut, reż. Marcin Guzik
7.”Global.co” , animacja, 6 minut, reż Joanna Polak
8.“Krew”, wideoklip, 2 minuty, reź.Mateusz lewczuk, dorota Szelezińska
9.„Ja tu rządzę”, dokument, 7 minut, reż. Michał Brożonowicz

Moje recenzje filmowe - Onet.pl Blog

...::Żółwik Sammy::..
                              ( Sammy's Avonturen)


                                                   FABUŁA::
 
  Pewnego dnia, na świat przychodzi mały żółwik - Sammy. Już wtedy wpakowuje się w tarapaty!
Właśnie wtedy też poznaje Karolę. Sammy ma zamiar okrążyć cały świat i poznaje przy tym wiele przyjaznych i nieprzyjaznych mu osobników.
* Jak zauważyliście, fabuła jest krótka. Mam jednak nadzieje, że coś z niej wynieśliście.

Moje życie, obrazki i inne ważne lub mniej ważne sprawy - bloog.pl

Oczywiście większość z tych bohaterów również niegdyś żyła samotnie, dzięki czemu Naruto może co chwila przerywać retrospekcje, mówiąc „Hej, oni są podobni do mnie!".

Wydaje się banalne? Może... Jednakże to wystarczy, żeby zapełnić cały serial przydługimi (na szczęście nie aż tak jak w Dragon Ball) pojedynkami shinobi, kilkoma smutniejszymi scenami i humorem. Mimo iż kilka odcinków zupełnie nie pasuje do fabuły (np. ten opowiadający, co Kakashi ma pod maską...), całość wypada dość spójnie. Jeśli dodamy, że kilka postaci kryje w sobie coś więcej niż tylko czakrę używaną do technik, to stwierdzimy, iż fabuła jest nie najgorsza - nie razi zbytnią płytkością ani nadmiernym rozbudowaniem.

Walki... Obok postaci najmocniejsza strona Naruto. Na początku bohaterowie nie znają wielu technik, jednak w miarę rozwoju fabuły ich umiejętności rosną w szybkim tempie. Mnogość technik jest oszałamiająca - każdy klan ma jakieś charakterystyczne umiejętności, np. sharingan - zdolność przewidywania, a nawet kopiowania ruchów przeciwnika. Same walki są bardzo dobrze wyreżyserowane i choć zwykle można łatwo przewidzieć wynik, ich przebieg trzyma w napięciu i potrafi nieraz zaskoczyć.

Niestety są też minusy - podczas egzaminów zdarzało.