O czym chcesz poczytać na blogach?

F430

Blog Arjano

Komentarzy: 6 Ferrari w ogniu… 28 luty 2008

Panowie Zientarscy, ojciec i syn, twórcy doskonałych programów motoryzacyjnych, m in. „Pasjonaci”, „Vmax”. Połowa motoryzacyjnego duetu Zientarskich, Maciej rozbił się wczoraj w samochodzie ferrari F430, choć niektórzy podają, że było to ferrari modena 360. Kierowca wypadek przeżył, w b. ciężkim stanie walczy o życie w szpitalu. Nie jechał sam. Mniej szczęścia miał pasażer - też dziennikarz motoryzacyjny, Jarosław Zabiega z „Super Expresu”. Zginął na miejscu… 

Auto zostało podrzucone na nierówności drogi, kierowca stracił nad nim panowanie. Ferrari sunęło najpierw po trawie a następnie z wielką energią uderzyło o przęsło wiaduktu. Wypadek miał miejsce w Warszawie, na ulicy Puławskiej. Samochód.

Blog AutoManiak94

Silnik F131 B zastąpiono również czterozaworową jednostką V80 90°, z tym, że o pojemności 4,3 litra - czyli silnikiem znanym już z Maserati Coupe. Mimo wspólnej linii produkcyjnej i jednakowych cylindrów, motor napędzający Ferrari wyposażono w serię sztuczek technicznych, z których warto wymienić zmienne fazy otwarcia zaworów (system zapożyczony z samego Enzo) i zmienny dopływ powietrza. Za gospodarkę paliwem odpowiedzialna jest para procesorów Bosch Motronic ME7. Zapewnia to osiąganie 483 KM przy 8 500 obr./min - pomimo że F430 nie kręci tak wysokich obrotów, jak poprzednik, nadrabia to większym maksymalnym momentem obrotowym - 465 Nm przy 5 250 obr./min.

hello beautiful. ;3 - Onet.pl Blog

Dopiero teraz zauważyłam, że brakuje Tegan. 
-Tato a gdzie Tegan? 
-Ona…ona bardzo Cię przeprasza, ale musiała znowu wyjechać na Hawaje na plan filmowy. Znowu…-ostatnie słowo powiedział ze smutkiem pod nosem.
-Aha okej.
-Zamknij oczy!
-Ja jej zasłonie! – Cleo.
Jej małe rączki oplotły moją nieumalowaną twarz. Musiałam się schylić by zrobić jej tą przyjemność. Poczułam nagle lekki powiew wiatru. Uzmysłowiłam sobie, że stoję właśnie w ogrodzie. Nagle z moje oczy zrobiły się wolne, a przede mną stał czerwone, lśniące ferrari F430. Jednak nie zrozumiałam aluzji.
-Oto nasza niespodzianka. Od dziś to twój samochód! – wykrzyknął tata.
Przyjrzałam się mu jeszcze raz dokładnie. Nie docierało do mnie, że to cacko jest moje. Popatrzyłam na tatę, potem na auto, na końcu na Cleo.
-Żartujesz?
-Nie. A co zły kolor?
-JEST IDEALNY!
-To dobrze. – uśmiechnął się szeroko.
-Ale…jest jeden problem.
-Jaki skarbie?
-Ja…nie mam prawa jazdy.
-To już załatwione. Jesteś zapisana na kurs. Od jutra do dnia poprzedzającego twój wyjazd do Jeniffer.
-Wow! Ale.

Oahu Drift Fast & Furious - Onet.pl Blog

Dopracowane.

><


Ono
Napisz co myślisz

10 października 2010

Podczas targów genewskich w marcu 2005 roku została zaprezentowana otwarta wersja modelu F430, nosząca podobnie jak jej poprzednik (360 Spider) nazwę Spider. Model ten tradycyjnie został zaprojektowany przez Pininfarine, a aerodynamikę dopracowano za pomocą symulacji komputerowych używanych przez zespół F1.

W Spiderze znajdziemy wszystkie rozwiązania zastosowane w jego zamkniętej wersji, łącznie z elektronicznym mechanizmem różnicowym, dzięki któremu poprawia się trakcja i samochód pewnie trzyma się drogi w każdych warunkach. Rozwiązanie to wywodzi się z Formuły 1, podobnie jak zamontowany na kierownicy przełącznik nastawów samochodu, znany.