O czym chcesz poczytać na blogach?

Ezra pound

Prawa strona polityki - Onet.pl Blog


"Tradycja to piękno, które chronimy, a nie więzy, które nas krępują."(Ezra Pound)

Bezludna wyspa

Się ubrać tego co się działo.

Tylko teraz przy każdym sprzątani zastanawiam się co zrobić ze stertą zielonych karteczek, bo wyrzucić szkoda, przepisać się nie chce a czytać trochę głupio. Więc leżą i czekają na zlitowanie.

Ale ostatnio na zajęciach zmusili mnie do napisania haiku. Zła byłam bo jedyne co mi się kojarzyło z haiku to Japonia i Ezra Pound, gdzie to pierwsze ma kształt kwiatu wiśni a ten drugi kojarzy się tylko i wyłącznie z męczarnią na zajęciach z historii literatury. I jak, grzecznie się pytam, wznieść się w tym wiśniowo-męczarniowym klimacie na wyżyny wrażliości aby słowom nadać szmer wiatru i lekkość baniek mydlanych? No, ale jak zmusili to napisałam. Aż dwa. Ja tam się nie znam ale.

edowo.blog

Intelektu. Część zaskakiwała jednak świeżością spojrzenia oraz wiedzą autorów (wiele młodzieżowych narodowo-radykalnych pisemek redagowanych jest przez studentów). Dalibóg, chciałbym wierzyć, że statystyczny polski INTELIGENT pasjonuje się tak twórczością Romana Dmowskiego, Feliksa Konecznego czy Józefa Mackiewicza, że chociaż wie, kto to byli Julius Evola, Ezra Pound czy Corneliu Codreanu...Niektóre wynurzenia młodych polskich patriotów chwytały za serce zadziornością i negacją wszelkiego kompromisu. Mało kto zdaje sobie np. sprawę z faktu, że sławna 50-tysięczna manifestacja antyaborcyjna pod Parlamentem w 1996 r. miała być zakłócona przez niewielką wprawdzie, ale hałaśliwą kontrdemonstrację lewaków i feministek. "-.

missedit.blog

ogłuszający hałas, z drukarni jak z wybiegu dla kur,
stukot pras,
podmuch strego pyłu i zbłąkanych papierów,
smród, pot, odór zleżałych pomarańczy,
gnój, ostateczna kloaka wszechświata,
misterium, kwas siarkowy,
małoduszni, wściekli;
topią klejnoty w błocie
i wyją, gdy te zachowują czystość.

Ezra Pound, pieśń XIV
w przekładzie Andrzeja Szuby

skomentuj (2)

[i'll be] 2002-09-09 22:58:33

gone again for some time.

goodbye.

skomentuj (4)

[powrót z krainy degrengolady]