O czym chcesz poczytać na blogach?

Ewaluacja

Kredyty bez tajemnic - bloog.pl

Podstawowe cele, które zapisano w rozporządzeniu to:  - umożliwienie zespołom szkolnym (dyrektorom wraz z nauczycielami) efektywnej pracy nad poprawianiem jakości pracy szkół i placówek poprzez dostarczanie informacji na temat tej jakości;  - dostarczenie informacji i narzędzi do sprawdzania poziomu wypełniania przez szkoły i placówki wymagań określonych w rozporządzeniu;  - umożliwienie dokonywania analiz dotyczących jakości pracy szkół i placówek.  Nowe przepisy wyodrębniają trzy formy nadzoru: ewaluację działalności edukacyjnej szkół i placówek, kontrolę przestrzegania przepisów prawa oraz wspomaganie pracy szkół i placówek oraz nauczycieli.   Ewaluacja  Ewaluacja pozwoli ocenić efekty działalności danej placówki oraz jakość jej zarządzania i funkcjonowania. Z metody tej skorzysta zarówno organ sprawujący nadzór pedagogiczny, czyli kurator oświaty (ewaluacja zewnętrzna), jak również dyrektor szkoły lub placówki (ewaluacja wewnętrzna). Zewnętrzna obejmie zbieranie i analizowanie informacji o działalności danej placówki edukacyjnej oraz określenie poziomu spełniania przez nią ustalonych wymagań - te zaś ujęto w czterech obszarach: efekty działalności, procesy zachodzące w danej jednostce, funkcjonowanie w środowisku lokalnym oraz zarządzanie. Rozporządzenie wskazuje przy tym 5 takich poziomów - od A do E, czyli.

Badania ewaluacyjne

Października 2010. Jest to fragment dokumentu ogólnie dostępnego (stąd brak hasła). Można go ściągnąć z tej lokalizacji. Uprzejmie proszę o przeczytanie rozdziału I pt. “Czym jest ewaluacja?”, czyli strony 2-22. Tekst jest fragmentem podręcznika ewaluacji Komisji Europejskiej i myślę, że stanowi dobre wprowadzenie do tematyki naszych zajęć. Liczę na to, że zapoznają się Państwo z tym materiałem. Zachęcam też do przejrzenia archiwum tego bloga, gdzie zebrane są i dostępne do Waszej dyspozycji, inne materiały (z poprzednich zajęć prowadzonych przeze mnie oraz inne). Liczę na owocną współpracę w tym roku akademickim i zaangażowanie ze wszystkich stron.

Proszę mi wybaczyć, że nie udostępniłem jeszcze Państwu pełnego syllabusa zajęć. Zrobię to w najbliższym czasie

Maciej Karasiński o Edukacji - Onet.pl Blog

W kompetencjach nakłaniany jest do minimum aktywności w kreowaniu regionalnej polityki oświatowej. Część pracowników nadzoru oczekuje na .... zagospodarowanie ale bez przekonania. Myśląc realnie rozgląda się za nową pracą.Eksperci MEN bez ogródek na spotkaniach w ,,terenie" z pełną butą i przekonaniem oświadczają, że los kuratoriów jest przesądzony i to tylko kwestia czasu!!! Jeżeli tylko PO zdobędzie fotel prezydencki nie będzie przeszkód by stosownie zmienić ustawę o systemie oświaty i przekazać nadzór JST. Szykują się już różni ,,specjaliści" od ewaluacji, piszą cenniki i radzą się u ekspertów MEN jakie wystawiać rachunki samorządom? Zewnętrzny pomiar , zewnętrzna ewaluacja na zamówienie da wiele możliwości!!! Samorządowcy (wg. koncepcji MEN ) będą mogli zakupić pomiar osiągnięć prowadzonych szkół w firmie zewnętrznej i docenić jej wysiłki jeżeli efekt będzie zgodny z oczekiwaniami.,,Specjaliści"od ewaluacji już szykują się do inwestowania zarobionych pieniążków,przecież zamówienia JST będą rzęsiście spływać na do nowo kreowanych firm edukacyjnej ewaluacji! Zacznie już niedługo obowiązywać coraz głośniej podnoszone przez ,,specjalistów" hasło Egzekucja czy Pochwała ? Dasz - to masz - jak nie to wała!   

Soccer City

Tagi: Mistrzostwa Świata RPA 2010
16:24, kamerlik
Link Dodaj komentarz »
sobota, 07 sierpnia 2010
Ewaluacja

Pierwsze tygodnie po zakończeniu mistrzostw świata to czas ocen. Oceniani są organizatorzy, sędziowie i oczywiście piłkarze.

W sieci pojawił się 'Capello Index' ranking oceniający występy wszystkich zawodników, którzy grali podczas mundialu. Ewaluacja została przeprowadzona przez Bocconi School of Management, gdzie powstała koncepcja ewaluacji oraz potrzebne narzędzia.

Trener reprezentacji Anglii Fabio Capello miał być ekspertem technicznym, wspierającym swoim doświadczeniem naukowców analizujących mundial. Ostatecznie okazało się, że nie chce indeksu firmować własnym nazwiskiem, gdyż jak twierdzi nie widział wcześniej raportu i dlatego żąda usunięcia indeksu z internetu.

Opis narzędzi badawczych znajduje się na stronie capelloindex.com. Póki co nadal jest dostępny mimo protestów kontrowersyjnego trenera. Pierwszą piątkę najlepszych graczy
turnieju tworzą:

  1. Forlan Diego Martin - 65,77

Wycieczka do Wilna

Wykonywane dokładnie i terminowo.

  • Rozszerzające 2 pkt.

Mała kolektywność, przeważ praca indywidualna, kolejne kroki zadania wykonywane są częściowo i nieterminowo

  • Dopełniające 3 pkt.

Dobra współpraca w grupie, większość uczniów uczestniczy wspólnie w realizacji wszystkich zadań, które są wykonywane dokładnie, lecz nieterminowo.

  • Wykraczające 4 pkt.

Doskonała współpraca całej grupy, zadania są realizowane dokładnie i terminowo.

 

 

 

10:08, kalina88_3 , K. Ewaluacja
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 01 czerwca 2010
ZADANIE KOŃCOWE

Gratuluję dotarliście do ostatniego zadania, które uwieńczy całą Waszą pracę. Teraz wszyscy wspólnie zaplanujcie pięciodniową wycieczkę do stolicy Litwy, uwzględniając w niej wszystkie potrzebne rzeczy, czyli przejazd z Bielska - Białej do Wilna, noclegi, wyżywienie, zwiedzanie zabytków, najciekawszych.