O czym chcesz poczytać na blogach?

Ewa demarczyk

Blog kresowianka32

Artystce, a ona została usatysfakcjonowana i rada. Przyjechał i pozostał na spektaklu.
Ja, po pracy, wróciłam do domu. Był to, chyba, 1973 rok.
Chciałam jeszcze jeden, zapamiętany, incydent odnotować. Dzwoniła do sekretariatu Ewa Demarczyk (wówczas wielce faworyzowana, na topie – świetna piosenkarka), że przyjdzie na spotkanie z dyrektorem, podając godzinę. Wcześniej także porozumiewała się z nim i umawiała.
Kiedy minął jakiś czas i p.Ewa nie.

komediantka. - Onet.pl Blog

Czarodziejska. Uspokaja, koi, ale też jakby… studzi emocje. Stwarza poczucie „a co mi tam”.

 • „Garbus” Ewy Demarczyk. Tej kobiecie się nie poszczęściło. Naprawdę. Nie poszczęściło. Gdy jeszcze nie była chora śpiewała piękne piosenki. „Garbus” („przeżył swojego wielbłąda o równą swej duszy chwilę”). Dość mroczne. Trochę mnie ta piosenka….

 • Independent woman!

  Temat: Dyskurs z Pawlikowską-Jasnorzewską
  Przecież ja jestem i niebem i światem, sam mi mówiłeś przeszłego roku - śpiewa Ewa Demarczyk za Marią Pawlikowską-Jasnorzewską. I co z tego? - pytam samą siebie. Nie wiesz, naiwna, jak wiele zmienia się od przeszłego roku? Czasem wszystko zmienia się nawet z dnia na dzień, a czasem w niecałe dwa tygodnie. On mówi, że cię kocha, a.

  Magda Umer i Andrzej Poniedzielski - bloog.pl

  I nasłuchał się od ludzi tylu miłych rzeczy o swoim talencie, że aż miło było patrzec na Jego wzruszenie. Bardzo mu się to należało; od dawna zresztą.

   

   

  Konkurs piosenkarski wygrała młodziutka, skromna i pełna wdzięku Joanna Oleś z Opola, a Gala poświęcona była piosenkom, które śpiewała Ewa Demarczyk. Specjalnie zostałam  dłużej, żeby móc zobaczyć ten koncert.

  A nawet spotkałam oburzonych, że zszargano świętości,  ale na nasze wielkie szczęście jest przecież w ciągłej sprzedaży płyta pt:

  "EWA DEMARCZYK ŚPIEWA PIOSENKI ZYGMUNTA KONIECZNEGO" - jedna z najpiękniejszych płyt,  jakie słyszałam w całym swoim życiu!  

   

   

   

  Stepy Akermańskie... - Onet.pl Blog


  07 października 2008
  Ewa Demarczyk - Wiersze Baczyńskiego


  Już od jakiegoś czasu zasłuchuję się w wierszach Baczyńskiego w wykonaniu Ewy Demarczyk. Utworu można posłuchać chociażby TUTAJ

  Poświęciłam trochę czasu na "rozszyfrowanie" tekstu piosenki. A oto efekt. Pod każdym ustępem podany.

  Oto cała ja - moje przemyślenia - bloog.pl

  Marzenia ,poezje  wolnosc,

  Madrzy ludzie wiedzą ,ze sciezki szczęscia i rozumu gdzies sie musza konczyc,poniewaz rozum i szczescie maja swoje  granice które moze przekroczyc tylko miłosc ,,,,

  TYlko miłosc nie ma.

  Pod Baranami- wyczaroany z programu na program wystrój plastyczny,opetańcza muzyka Zygmunta KOniecznego,Jana Kantego-Pawluśkiewicza,Piotra Walewskiego,zywiołowe wystęy Ewy   Demarczyk,refleksyjne piosenki   Leszka Dlugosza-wydaje sie dzis nie do przecenienia.Maria Zającówna-Radwan,Krystyna Zawchwatowicz,Halina Wyrodek,Krzysztof.

  ...przypadków nie ma... - Onet.pl Blog

  Się z Ojcem Józefem w koncu - tym, którego przypadkiem spotkałam w Antoniowie. Na rozmowie było bardzo miło.

   

  Potem początek roku -

  horror w oczach, brak Moniki przytłoczył mnie. Ale cóż jakoś dam radę. Jeszcze sisotra Ewa - jej też już nie ma na korytarzach szkoły. Dziwnie tak. To tak jak rzostać się z kimś i teraz tylko wspomnienia.

  3 dnia w szkole Martyna zarobiłą ustną uwagę, a razcej ja dostałąm reprymendę od PAni za nia. Potraktowano mnie jak gnoja.

  I nieznajomośc nam tylko szkodzi a nie usprawiedliwia.

   

  Pozdrawiam

   

  jak coś przypomn.e sobie - dopisze

   

  jedna małą refleksja: brak mi Moniki. Byłam u niej wczoraj w domu, to jak w piosence ewy Demarczyk W tym samym domu, w tym pokoju, gdzie cudze meble postawiono.... jedynie obrazy i zdjecia przypominają ze tam była....

   

  wiecie czuję teraz jakby ktoś odszedł...

  dlatego śpieszmy się kochac ludzi bo tak szybko.