O czym chcesz poczytać na blogach?

Evita

dea oriantin's blog. quite like eld u sador.

I poćwiczyć - w końcu to nie jest trudne, trzeba tylko chcieć.

Ale mi się nie chce.

Ale muszę ćwiczyć silną wolę, więc za chwilę idę się czegoś uczyć.

Ale najpierw muszę zrobić porządek - wczoraj przemeblowałam swoje półki, bo mi mama kilka fajnych książek przyniosła... Z jednej ściągnę sobie informacje na ten referacik z polskiego...

Musiałam z mojej pięknej półki z bibelotami usunąć bibeloty i zaludnić książkami... Wygodnie im tam, ładnie wyglądają.

Znalałam nawet zastosowanie dla ten muszli (konchy?) co ją Evita w Meksyku wyłowiła. Teraz pilnuje książek na otwartej półce, żeby mi nie spadały. Bo one zawsze spadają wtedy, kiedy muszę się skoncentrować, i strasznie hałasują i potem muszę je zbierać...

No i jeszcze muszę pójść do sklepu. Muszę coś znaleźć. Coś musi być małe i zielone, albo szarawe - nie jestem pewna. Ewentualnie może mieć błękitny chiński wzorek ;)

Musi być fajne i ładne, i musi się podobać.

Ale żebym mogła wyjść, to najpierw muszę rodzicom przedstawić dowody na to, że się uczyłam. I że się czegoś nauczyłam/coś.

O TEATRZE !

Tamtym miejscu: moim pokoju. Nostalgia.

Tagi: teatr
17:45, martarybarczyk , Teatr
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 27 stycznia 2009
Eva Peron

Miejsce: Scena Kameralna Teatru Polskiego we Wrocławiu. W ramach Czynnych Poniedziałków odbywają się: spotkania z pisarzami-Magiel Literacki, koncerty, czytania sztuk teatralnych.

26 stycznia 2009 roku, godzina 19.00 czytanie sztuki Eva Peron, autor Copi (prawdziwe nazwisko Raul Damonte Botana). Reżyseria Kuba Kowalski

 

Obsada:

Adam Cywka- Evita

Miłość może być wieczna ... - Onet.pl Blog

Takich okolicznościach. – uścisnąłem jej drobną dłoń. Było mi jej tak jakby żal, w sumie nie co dzień traci się najbliższą osobę i nawet nie próbowałem sobie wyobrażać, co ona teraz przeżywała. Co oczywiście nie oznaczało, ze jestem w pełni uszczęśliwiony faktem, że ona z nami zamieszka.
- No, wiem, mi też, chodźcie, zjemy cos, ugotowałam obiad.
- Dziękujemy Ci, kochanie, nie trzeba było się tym kłopotać. – powiedziała mama.
- Musiałam się czymś zająć, zresztą zawsze gotowałam dla siebie i dla mamy. – odparła Bella.
No tak, przecież ciotka Evita potrafiła zagotować jedynie wszystkich wokół, pomyślałem…
- Izabello , jutro mam spotkanie z Twoim dyrektorem, wstępnie Aleks przedstawił kwestie związane z twoim przeniesieniem, jeżeli będziesz gotowa, możemy wieczorem ruszyć do domu.- powiedziała moja matka. – Wiem, że może dla Ciebie to zbyt szybkie tempo, ale został jeszcze tydzień ferii, będziesz miała czas, żeby się przygotować przed pójściem do nowej szkoły, poza tym, wiesz…już załatwiamy sprawy związane z …pogrzebem. –dokończyła nieco ciszej.
- Dobrze, ciociu, wszystko rozumiem, już.

trooskawa-ania.blog.pl

Z nim jeździć już zawsze. W sercu jestem jeszcze gimnazjalistką Szkoły szczęścia.
P.S. to Agulina
Podaj mi jeszcze raz numer Twojego gg, bo mi się skasował. A co z blogiem Twoim???????
trooskawa-ania 2003-08-21 14:37:30
skomentuj (4)


Wakacje część 1
Postanowiłam napisać o moich dotychczasowych wakacjach. Miały magię, ale wolałam poprzednie. Zacznę od Mazur, gdzie byłam na początku.
Giżycko- miasteczko na Mazurach. Jest niewielkie. Ciekawe miejsca to molo i jego okolice oraz kanał łączący dwa jeziora (zapomniałam nazw). Mieszka tam Evita(kuzynka). Wszędzie dochodzi się piechotą. Typowy kurort, przynajmniej w wakacje. Warto pojechać, ale mi bardziej od Giżycka podoba się Fuleda. Jest to wieś z domkami letniskowymi. Położona nad malowniczym jeziorem. Jest to spokojna wieś(chyba, że przyjedzie tłum ludzi, którzy o 2.30 do ok. 3.30 puszcza głośno muzę, przy której można się zadźgać). Jednak moi genialni kuzyni potrafią wynagrodzić nam niemiłą sytuację. Zabierają Cię na łódkę i płyną niedaleko wyspy kormoranów. Innego dnia płyniesz łódką popływać. Doskonale pływają i oczywiście dopilnują, aby nikt się.

♂Wszystko♂♀Sweeet ♀Wszystko Dla Dziewczyn☺ i Chłopców☻||Porady|| - Onet.pl Blog

Utajniano w Argentynie dopiero w latach 80. w procesachprzeciwko gangom handlarzy narkotyków, a dopiero dekadę później takżeprzy okazji procesów o inne przestępstwa. Nieprawdopodobny wydaje siępojedynek bokserski, który burmistrz organizuje, by poprawić swójwizerunek - konserwatywny, drobnomieszczański Costa nie używałby takichśrodków. Kiedy zaś Amanda decyduje się wystartować w wyborach naburmistrza jako rywalka Manuela Costy, powinna tym wywołać naprawdęwielkie zamieszanie. Kobiety w Argentynie uzyskały bierne i czynneprawo wyborcze dzięki Evicie Peron w roku 1951. W wyborach w tym rokuzresztą ani jedna kobieta nie kandydowała na stanowisko burmistrzaw prowincji Buenos Aires, gdzie umiejscowiono fikcyjne La Cruz.A coprzede wszystkim powinno wzbudzić nieufność mieszkańców miasteczka, gdytylko zobaczyli nowego księdza? Oczywiście jego fryzura. W latach 50.mężczyźni strzygli się krótko - moda na długie włosy zakwitła conajmniej dekadę później, zapoczątkowana przez długie grzywki Beatlesów.W czasach Ojca Coraje tylko rozbójnik mógł sobie zapuszczać włosy dowoli…