O czym chcesz poczytać na blogach?

Zobacz również

Przejdź do wyników poniżej

Europa

syzyf | e-blogi.pl

Polska jako członek Unii winna jak najszybciej włączyć się w nurt polityki unijnej , bo to jest na dziś Polską Racją Stanu. Niektórzy sądzą , że wycofanie się armii amerykańskiej z Europy będzie miało katastrofalne skutki dla wspólnoty państw europejskich i Polski. Otóż nic z tych rzeczy, bowiem dzisiejszą i przyszłościową bazą dalszego rozwoju i dobrobytu Polski jest tylko i wyłącznie Unia Europejska a nie Ameryka o czym dobrze wiedział nasz papież Jan Paweł II pomagając nam wejść w jej szeregi czy jak kto woli w jej struktury. Polska My Polacy chcemy, by nasza polityka zagraniczna zmierzała w kierunku aby Europa była Europą Narodów, wielką rodziną państw narodowych opartych na własnych zwyczajach i tradycji jednym słowem Europą Ojczyzn. I tak będzie, bo zapewnia to projekt Konstytucji Europejskiej. Być może w perspektywie czasu nasza polityka zagraniczna przyczyni się do tego, ze Europa stanie jedną przestrzenią a jej głos slysznany będzie po krańce świata a każdy z nas miał w niej będzie pracę, dostąp do nauki i godne życie. Może to nie wszystko co można osiągnąć w gospodarce i polityce ale to wystarczy dla naszego krótkiego żywota na tej ziemi .Dodam jeszcze , ze z nacjonalizmem w jego różnych postaciach.

No Football No Fun

Ani reprezentacja Słowacji nie nawiązały do dawnych sukcesów.

W pierwszych sześciu edycjach Mistrzostw Świata Czechosłowacja zdobyła dwa złote (1956, 1966) i cztery srebrne medale (1949, 1952, 1960, 1962), zawsze ulegając w finale reprezentacji ZSRR. Polacy w tym czasie mogli pochwalić się dwoma czwartymi miejscami (1956 i 1960), a złoto mistrzostw świata wywalczyli dopiero w latach siedemdziesiątych, gdy sława Czechosłowacji już wyblakła, a było to w 1972 r.

W Mistrzostwach Europy Czechosłowacy sięgnęli po trzy złote i cztery srebrne medale, zaś Polacy sięgnęli po pięć srebrnych i jeden brązowy medal. Na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio’1964 Czechosłowacy zdobyli srebrny medal, a cztery lata później w Meksyku brązowy. Na kolejnych Igrzyskach w Montrealu Polacy wywalczyli już złoto. W Pucharze Świata Czechosłowacy dwukrotnie byli na drugim miejscu (1965 i 1985), zaś Polacy raz ukończyli zawody na drugim miejscu (1965), a zresztą był to inauguracyjny PŚ rozgrywany w Warszawie.

Czechy – narodziny.

Bohdan Cywinski - mój kawałek internetu

I posługującego się praktycznie praworządnym i efektywnym systemem ekonomicznym. Walory partnerskie Rosji w niektórych dziedzinach nie byłyby trudne do podważenia, ale to wykracza poza moje kompetencje i zainteresowania. W tej sytuacji sądzę, że należy przyjąć tezę o trwałym charakterze fascynacji politycznej zachodu Rosją słabą, którą można kosztem pewnych inwestycji politycznych i ekonomicznych przekształcić w Rosję użyteczną dla inwestorów i na nowo silną. Z tą fascynacją należy się liczyć, jako z istotnym czynnikiem polityki międzynarodowej w najbliższych latach, a może i dekadach.

Europa Środkowo-Wschodnia nie jest jeszcze traktowana przez zachód ani jako zintegrowany podmiot polityczny, ani nawet jako suma małych podmiocików politycznych, ale jako terytorium wpływów, które - zgodnie z tradycjami Europy mocarstw - powinno pozostawać uprzedmiotowione przez silniejsze ekonomicznie kraje zachodu. Słynny atak wściekłości Chiraca po poparciu amerykańskiej interwencji w Iraku przez państwa tego regionu literalnie zaprzeczał ich ambicjom politycznej podmiotowości. Doktryna "Europy dwóch prędkości" prowadzi w tym samym kierunku uzależnienia krajów gospodarczo i cywilizacyjnie słabszych od państw.

Radiopomostphoenix's Blog | Just another WordPress.com site

Pierwszej wojny światowej, do ważnej konferencji pokojowej Austria – Rosja. To jego /ich/ marzenie było podporządkowane jego /ich/ nadrzędnej idei – zjednoczeniu Europy w ramach realizacji starej idei żydomasonerii od czasów Marksa, Heinego i innych luminarzy globalizacji świata. Retingera idea zjednoczenia Europy po drugiej wojnie światowej przejdzie potem w fazę jednoczenia Europy z Ameryką, a stąd już tylko krok do zjednoczenia tych dwóch filarów judeowładztwa z filarem trzecim – Rosją żydobolszewicką. To właśnie ta idea trzech terytorialnych filarów stanie się inspiracją do utworzenia Komisji Trójstronnej: Europa – Stany Zjednoczone – Azja z Japonią.

Dwie koncepcje „jednoczenia” Europy

W przebogatej apologetycznej literaturze dotyczącej historii jednoczenia powojennej Europy, nigdy i nigdzie nie znajdziemy wzmianki o tym, że Grupę Bilderberg żydomasoneria powołała po to, aby ubiec inicjatywę kół kościelnych: świeckiego katolicyzmu, zmierzających do pokojowego połączenia ekonomii dwóch niedawnych przeciwników w drugiej wojnie światowej – Niemiec i Francji. Z inicjatywą taką wyszedł tuż po wojnie Robert Schumann, późniejszy twórca Zjednoczenia Węgla i Stali – pierwocin Unii Europejskiej.

Europa park

Klan Na Drzewie - Nowe i stare pokolenie - Onet.pl Blog

Wycieczki

Wczoraj byłam na wycieczce w Jurze Południowej , a dokładnie to w Ojcowie.
Było super - naprawdę!Pojechał nasz wychowawca , Pani z przyrody , a z naszej klasy (4b) to 7 chłopaków - i to tych najfajniejszych!Z dziewczyn z klasy byłam tylko ja i moja kumpela - Ada.
Byliśmy w Ojcowskim Parku Narodowym , w zamku na Piaskowej Skale ,w jaskini Wierzchowskiej , a także na Pustyni Błędowskiej(jedyna pustynia w Europie).
Usłyszeliśmy od przewodnika o 5 zródłach: Miłości,Młodości,Mądrości,Radości i Zazdrości.
Byliśmy tylko przy zródle miłości i nawet zdecydowałam się łyknąć parę kropel.
A co mi tam - miłość to ściema(w tym przypadku) a woda dobra xD
No a Kuba(02)i Kamil(GG) zeżarli po 2 chamburgery i porcje frytek a na dodatek mnóstwo słodyczy!
Ja się.

les raisons de ma vie

Dostępnych legalnych środków uświadomi „im” o swoim istnieniu. W Polsce o ile dobrze pamiętam nie doszło nigdy do większego zbiorowego pokazania niezadowolenia. No insurekcja, dwa powstania XIX wieczne , Powstanie Warszawskie czy liczne ale na niewielką skalę wystąpienia w czasie okupacji komunistycznej nie umywają się do wielkich wystąpień innych narodów Europy. I tym razem też nic się nie zmieni !! Renata okrzyknięta „Polską Margaretha Geertruida Zelle czyli Matą Hari” czy według mnie raczej polska Jeanne d'Arc ( Joanną d’Arc) jest żenującym przykładem na polska politykę. Zprymitywnej dziwki robi się świętą obrończynię demokracji ! KOSZMAR !! Boże , a ja cały.Jest w bliskiej odległości od trasy W-Z , i jest dość charakterystyczny ze względu na nieudaną próbę odbudowy gdzie z ruin wyrasta coś z cegieł co pewnie w założeniach miało być nadbudowanym piętrem. Mimo wszystko ruiny te mają w sobie coś mistycznego powiedział bym nawet niesamowitego . Czekam na podniesienie z gruzów tego niegdyś wspaniałego gmachu. Idąc parkiem na tyłach Pałacu Jabłonowski , dzisiaj siedziby City Banku spotkałem parę, ale nie byle jaką bo będącą w stanie bliskiego tzw. spółkowania . Rozumiem młodość ( sam jestem młody ) ale jednak obowiązują jakieś konwenanse mniej lub bardziej zobowiązujące nas do zachowań zgodnych z obowiązującą kulturą J.

onceagain.blog.interia.pl

Swojej ukochanej list z podpisem 'From Your Valentine' (podpis używany do dzisiaj na walentynkach w języku angielskim).
Termin tego święta pokrywa się z początkiem święta wiosny w starożytnym Rzymie i istnieją przypuszczenia, że jest to święto mające na celu zastąpienie pogańskiego święta wiosny (Lupercalia) i łacińskich obchodów Fauna - boga upraw.
O ile w europie zachodniej i południowej walentynki obchodzone są od czasów średniowiecza, u słowian dniem zakochanych była raczej Noc Kupały (Sobótka) obchodzona w czasie letniego przesilenia, a więc w nocy z 21 na 22 czerwca. I dopiero w latach 90tych XXw zyskały większą popularność.

Przygodę. Ruszamy w miasto:) Niewiedzieć jak do tego doszło panie przedszkolanki po upływie jakiegoś tam czasu stwierdziły, że brakuje im dzieci! Zaczęła się paniczna zbiórka, odliczanie któryś raz z kolei...prawda stała sie jasna. Brak 5 osobników. W tym samym momencie dumna Martusia idąc na czele grupy oprowadza młodych mieszkańców miasteczka po parku nad rzeka:) Niestety nasz "raj" długo nie trwał..Sąsiad powiadomił rodziców naszego smyka o jej miejscu pobytu:/ Tak oto sielanka się skończyła i brutalna rzeczywistość wróciła. Długo  Martusia już nie chodziła do tego przedszkola. Powód? dziwne, ale nie kara. Czasy dosyć dziwne. Rodzice za dużo zarabiali. W taki sposób mama.