O czym chcesz poczytać na blogach?

Eugenika

Niepełnosprawni inaczej

Francis Galton wiecznie żywy

Trudno w to uwierzyć, ale wymyślona pod koniec XIX wieku eugenika wciąż ma swoich zwolenników. I wcale nie chodzi tu o wygolonych kolesiów w mundurach zamawiających piwo przy ognisku lecz o zwykłych obywateli, a nawet lekarzy.

Pojęcie eugeniki, czyli sztucznego doboru ludzi (hodowla!) pojawiło się już w starożytnej Sparcie, a nawet zostało opisane przez Platona. Wtedy chodziło o dobro państwa, by było silne swoimi obywatelami – zdrowymi i nie wymagającymi wsparcia. W XIX wieku powróciło jako element strachu przed przeludnieniem rozbudzonego przez Thomasa Malthusa i konieczności "zadbania o rasę".

To właśnie Francis Galton pod koniec XIX wieku ukuł nazwę.

Zapiski antropologa. - Onet.pl Blog

Ktoś
-Wspomniano tu o ludobójstwie w imię Boże (był taki wątek - antr.). Dla równowagi hitlerowcy, w tym wysoko wykształceni ateiści mordowali w obozach koncentracyjnych i gettach. M.in. perfidia zbrodni doprowadzała światłych intelektualistów do hodowania najbardziej wrednych i zabójczych chorób na żywych ludziach. Męka tych ludzi (często dzieci) przerasta możliwość opisania, a eugenika święci kolejny triumf.
Sam bóg Hitler skłaniał się w kierunku poglądów ateistycznych i za takiego się podawał, chociaż nie miał okazji studiować u Dawkinsa.

Rozmowy tego rodzaju - na zasadzie "zwalania" win z jednej strony na drugą - bywają przeważnie konfliktowe, co również świadczy o "Bogu" jakiego niektórzy dyskutujący mają na myśli, mimo że chcieliby powiedzieć coś innego.

ps.
likwidacja myśli.. doskonałość w niebycie.. gdzieś już to słyszałem. Czy nie traktują o podobnych sprawach kultury i religie dalekowschodnie powstałe na długo przed przyjściem Mesjasza?

Blog Łukasza Kraczki - zapraszam - Onet.pl Blog

Abp Hosera, który jest Ekspertem Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetyki, tylko wzburzyły połowę Sejmu.  A to nie wszystko.  Specjalny list do prezydenta, premiera, obu marszałków, a także do przewodniczących klubów parlamentarnych oraz  komisji ds. zdrowia wysłali również biskupi. Piszą w nim, że metoda in vitro powoduje "ogromne koszty ludzkie, jakie są z nią związane. Dla urodzenia jednego dziecka dochodzi w każdym przypadku do śmierci, na różnych etapach procedury medycznej, wielu istnień ludzkich". Autorzy listu podkreślają również, że metoda in vitro to "młodsza siostra eugeniki".

    Te dwie interwencje spowodowały, że niektórzy posłowie znaleźli się pod ścianą. Platforma może nawet na tym skorzystać.  To taki pierwszy wariant - optymistyczny. Przecież chciała by ta ustawa przeszła, czyli w pewnym sensie była w stanie spełnić jedną z obietnic wyborczych, a zatem mogłaby tylko  ,,zaplusować’’ w oczach swojego  elektoratu. Wytłumaczyłaby się bardzo wygodnie: chcieliśmy przejścia in vitro, ale Kościół postawił.

dag rozkminia na bieżąco. - Onet.pl Blog

To nie jest meritum, do którego dążę.

Idąc za opinią, że wolno nam decydować o czyimś życiu i śmierci, doprowadzamy do pewnej skrajności. Były takie sytuacje, bodajże w Wielkiej Brytanii, w których kobieta miała prawo (a nawet była do tego zachęcana) do aborcji, gdy zdiagnozowano u płodu porażenie mózgowe. A teraz: czy można nam oceniać wartość życia jakiegokolwiek człowieka? Możemy powiedzieć, że życie zdrowej pani XYZ będzie bardziej wartościowe od życia pani z porażeniem mózgowym? Być może taki chory człowiek dokona większych, wspanialszych rzeczy niż człowiek zdrowy. Idealny przykład: Tony Judt (POLECAM: http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/spoleczenstwo/judt--patrze--jak-umieram,52236,1). Ten człowiek, mimo że nie ma szansy na wyleczenie, choroba z dnia na dzień jest coraz gorsza., nie wpadł na pomysł ukrócenia swoich cierpień. Wartość jego życia nie zmniejsza się nawet w najmniejszym stopniu, mimo choroby. Gdyby jednak postanowił umrzeć? Jak wiele byśmy stracili!

Czy w naszym świecie jest miejsce tylko dla ludzi zdrowych? Zabijemy wszystkich, którzy według nas nie mają już szans?! Może stworzymy rasę panów? Nadludzi? Być może wyolbrzymiam, za daleko posuwam się w swoich teoriach. Ale takie są moje rozważania.
A teraz biorę się za lekturę "Wojny przeciw słabym" Edwina Black'a (eugenika i amerykańska kampania na rzecz stworzenia rasy panów).


mocniejszy

Jedność antyglobalistów. Albo Anonymus są na smyczy NWO.

To trzeba wyjaśnić.

Większość informacji, które znalazłem na temat ataku 7 marca na strony Watykanu pomija sprawę aborcji. To dość dziwne. Czy Anonymus zablokowali strony watykańskie? Czy Anonymus odnieśli się do sprawy aborcji, czy nie? A jeśli faktycznie poparli swobodę zabijania, to dlaczego wiele mediów to pomija?

__________

1) Barbara Pośledniak, Anonymous zaatakowali stronę Watykanu? Za “grzechy Kościoła”, Wiadomości24.pl.

2) vatican.va TANGO DOWN!!!, Il blog ufficiale di Anonymous Italia.

3) Flaga Anonymus pochodzi z Wikipedii: Plik:Anonymous Flag.svg (autor: anonimowy).

Jedna odpowiedź