O czym chcesz poczytać na blogach?

Etykieta

Etykiety Piorunem Blog | Cyfrowe Etykiety ozdobne, technologia, pomysły i o naklejkach w ogóle…

Oferuje unikatowy efekt – eliminując matowy charakter powierzchni szklanych butelek i tworząc w ten sposób krystalicznie przejrzyste “okno” dające wgląd do środka butelki. Jeśli dodatkowo umieścimy etykietę na tyle butelki uzyskamy w ten sposób trójwymiarowy efekt głębi.
• No label look etykiety są często wzbogacane atrakcyjnymi dodatkami takimi jak złocenia, druk wypukły czy wyrafinowany kontur etykiety, o czym warto pamiętać szczegolnie przy projektowaniu produktów ekskluzywnych i unikalnych.
Wygląda na to, że naklejki i etykiety przeźroczyste stają się coraz bardziej popularne, a badania marketingowe pokazują, że produkty zdobione etykietami przejrzystymi postrzegane są jako nowoczesne, świeże i wyrafinowane.

Stary Chemik bloguje


Po szczegóły odsyłam do odpowiednich uregulowań. Chcę tylko kilka słów poświęcić temu, co obowiązkowo powinno znajdować się na etykiecie:

  • nazwa substancji (w tym przypadku oczywiście chodzi o nikotynę)
  • pełna nazwa, adres oraz telefon firmy rozprowadzającej
  • piktogramy ostrzegawcze – w naszym przypadku oznaczenie “trucizna”, czyli tzw. czacha – jeśli zawartość nikotyny jest większa niż 0,1% (a więc >1 mg/ml)

No to teraz możecie zajrzeć do swojej kolekcji albo (szczególnie polecam) na aukcje na “A” i sprawdzić, na których etykietach takie informacje znajdziecie. Uwaga – można takie znaleźć!

Wydaje mi się, że prawidłowe oznakowanie e-liquidów leży w interesie zarówno producentów/dystrybutorów, jak też i końcowych użytkowników. Stąd apeluję do naszych wiodących sprzedawców, aby dali przykład i na nowych etykietach umieszczali już informacje zgodnie z najświeższymi przepisami. Społeczność chmurzących przyjmie to na pewno z entuzjazmem.

TanieWinoBranie - Onet.pl Blog

Są!
Tanie Chianti, czyli spacerkiem wśród wątłych cyprysów
Borgo Cipressi / Włochy - Chainti / rocznik 2009
czerwone / źródło: Biedronka / Cena **

 

Zapasy z Auchan się skończyły i pora na powrót do Biedronki. A tam w nasze ręce wpada od razu butelka taniego Chianti. Ładnie to wygląda, piliśmy już białe Orvieto tego producenta. Zatem - dlaczego nie? No właśnie. Dlaczego. :)

Miła, klasyczna etykieta. Otwieramy. Nalewamy. Wino ma piękny, rubinowy kolor.

W nosie zioła, odrobina nuty ziemistej i do tego szczypta ze szczypty czerwonego pieprzu.

W ustach jakby rozwodniona czekolada. Wyczuwalnie kwasowe ale dosyć przyjemne. Proste, trochę jak chłopskie Chianti z butelek bez etykiet kupione w Toskanii od małego, lokalnego producenta. Takie wino ma to do siebie, że najlepiej smakuje pite u źródła, w "okolicznościach przyrody".

Wino ze szczepów Canaiolo i Sangiovese. Canaiolo na razie nie znam za bardzo (choć mógłbym wygooglować) a Sangiovese wnosi lekką nutę "stajni" w bukiet tego prostego, typowego, taniego Chianti.

Wino poprawne ale.

Chemical dream in XIX century... - Onet.pl Blog

Swoich czterech przyjaciół na prywatny obiad.

    Siedzieli w pałacu, przy pięknym dębowym stole, przy najlepszych potrawach i rozmawiali, dowcipkowali.

- A czemu, Gerardzie, jesteś smutny?
- Nie zadawaj mu tego pytania panie, zbyt długo w kościele siedział – prychnął lord Michael
- Michaelu, ile razy mam Ci powtarzać, żebyśmy mówili sobie po imieniu, wszakże kończyliśmy tą samą szkołę.
- Panie, wszyscy obawiamy się szpiegów – rzucił lord Raymond
- Raymondzie, szpiegów tu nie ma, wszyscy zostali wypędzeni przez ostatnią moją szlachetnie urodzoną kandydatkę – zaśmiał się król
- Jest jeszcze etykieta – dodał lord Robert
- Etykieta, etykieta – król niecierpliwie przewrócił oczami – panowie, drodzy lordowie, znamy się zbyt długo, żeby używać między sobą etykiety. Etykieta jest dla niewiast.
- A i owszem. – zgodził się Lord Mikey
- To Was przekonałem, nie będę przecież przyjaciołom rozkazywał – Mikey, jak poszukiwania żony?
- To samo pytanie, można zadać Tobie, królu.. – odezwał się Bob
- Wszystkie te kobiety takie nijakie są. Ja chcę mieć żonę piękną! A nie byle jaką.
- I widzisz, tu się zgadzamy. Niewiasta musi być piękna – potwierdził młodszy lord Way
- A co z jej umysłem? Czy.