O czym chcesz poczytać na blogach?

Etnologia

antropologicznie o Macedonii - Onet.pl Blog

Po zakończeniu zabawy na rynku, wszyscy rozchodzą się do klubów. Większośćc zasu spędziliśmy w Knapie Aporea, rokowo-metalowo, czasem regowo-technowo. Pierwszego wieczora Aporeę zamknięto około 1 i wylądowaliśmy w The End… plastikowe techno, jeszcze gorsze niż zabawa wB2, głównie ze względu na ludzi i atmosferę: ponarkotykowy wzrok i kowbojski chód, czyli dresiarstwo w prilepskim wydaniu. Pierwszy razspotkałam się z otwartym chamstwem i wulgarnością, trzech facetów wyszło za nami z Aporei, mieli wielkie fantazje na temat Słowenek iPolek, które wyrażali głośno, nieskrępowanie i bezpośrednio. Dobrze, że nasza grupa była większa, my, Czech-Milan i czworo znajomych z Prilepu.

komentuj ako sakas
etno_mk
Budynki Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie św.Cyryla i Metodego w Skopje znajdują się w dzielnicy Gazi Baba, około 30min pieszo od centrum. Od 1946 do 2005 roku etnologia funkcjonowała kolejno.

Wieści z wariatkowa - Onet.pl Blog

4 kwiatki

11 października 2007
...:::etnologia:::...

No i nie wiem czego ja się obawiałam ;) przynajmniej jak na razie . . w sumie zajęć mam mało bo tylko 15 godzin tygodniowo, ale mam dużo czytania bardzo interesujących książek :) Etnologia to takie specyficzne studia :) i przez to wykładowcy i ludzie też są specyficzni :) i bardzo dobrze :D Ludzie na moim roku są super, oczywiście wszystkich jeszcze nie kojarzę, ale to bardziej tych z 1 grupy. Miałam już integrację na której było 20 z 62 osób no ale to już jakiś sukces :) było bardzo fajnie, lepiej się poznaliśmy choć oczywiście jeszcze wiele musismy się o sobie dowiedzieć, ale to w końcu oczywiste bo my antropolodzy już tak mamy ;p czasu wolnego mam jak na lekarstwo, ale jakoś daję radę ;) zapraszam na bloga mojego roku -> http://etnologia.blog.onet.pl/  :)

Jula (20:15)

{rozbisurmaniony}

Ulubieniec. Opowiadanie tutaj kawałów, jest takie łatwe! Chyba będę to robiła częściej.

Fajerwerki są naprawdę super- polecam
Magdalena- Płaczka Szczygielska.skomentuj (0)

I się upijemy. 2011-01-14 22:23:31

-Będę najpiękniejsza, i wszyscy będą stali i bili brawo, a ty będziesz moim mężem, i będziesz czekał za kulisami, i przyniesiesz mi kwiaty, wiesz?
-Tak- powiedziałem.

fragment z "Mikołajka" R. Goscinny, J. Sempe

Na pulpicie mam taki folder, co się nazywa ETNOLOGIA HEJ. A w nim pomniejsze foldery: AMERYKA, Systematyka kult, LOGIKA, HISTORIA MĘDRZEC i kilka innych.

Na biurku i w jego okolicach leży egzemplarz "Wesela", skeserowana "Nasza klasa", jakieś pojedyncze kartki z nutami, tomik Poświatowskiej.

NA LITOŚĆ BOSKĄ JEST PIĄTEK WIECZOREM!!!

"Aktivist" zerka na mnie z wyrzutem, bo dzisiaj w Absurdzie gra Maćko Kobra, w Dekadzie jest impreza karnawałowa start 21.00, a w Huśtawce do której mam dwie i pół minuty pieszo gruba potańcowa i wjazd tylko 5 zika.

A w folderze ETNOLOGIA HEJ pomniejszy folder AFRYKA w którym plik "praca zaliczeniowa".
Niestety.

Život u Beogradu...

Naprawde od teraz doceniam super dzialajaca strone UAMu i piekna biblioteke filologiczna.

Jak to jest ze z M. gadam godzine i go rozumiem, a jak A. mowi 10 sekund to nie mam bladego pojecia o co chodzi.

Naprawde ludziom wcale nie zalezy żebym ich zrozumiala

Prazone kasztany mi nie smakuja ale sa klimatyczne

Na tutejszej etnologii winda jest zdecydowanie lepsza.

Wydzial filologiczny jest naprawde w katastrofalnym stanie

Pyt: Czy jeśli nikt by na mnie nie czekal to byloby latwiej

 

Czy naprawde pieniadze nie sa wazne

Ludzie nie sa tacy fantastyczni jak mi się wydawalo

 

Spadlam ze schodka fascynacji, zaangażowania i wiary.13:52, joanabg
Link Dodaj komentarz »
poprzednie
1 , 2
 

po Turecku

  Informacje Eyen
  Od kilku lat zajmuję się etnologią i antropologia Bałkanów, głównie Macedonii. W ramach laboratorium etnograficznego na warszawskiej etnologii, przez ponad trzy miesiące prowadziłam badania terenowe o tematyce genderowej w zachodniej Macedonii, w miejscowości Centar Żupa, a w lipcu 2007 pojechałam do Włoch, by choć przez kilka dni poobserwować życie pechalbarów -.

  • Są takie chwile gdy… o Kirathane
  • Egzaminy wstępne na uczelnie wyższe – ÖSYM

  Tematycznie

  antropologia badania terenowe bazar bazary w Turcji chusty egzamin doktorancki egzaminy wstępne Turcja etnologia Fenrbahce Futbol Galatasaray geder w Turcji gender Istambuł Istanbul kirathane kisir komunikacja miejska metrobus PhD piłka nożna podróż do Stambułu autokarem przepisy kuchni tureckiej przewóz roweru do Turcji rower w Turcji sali pazar seriale tureckie sinav Stambuł Studia studia doktoranckie studia na Yeditepe studia w Turcji stypendia dla.

  dobrą ściemę należy odpowiednio umundurować

  Do księgarni naukowej na podwalu i nabyłam za 9 i pół złotego cudownie pachnący nowością kodeks pracy, z mega ekstra zajebistą aktualizacją z maja tego roku :D Wiec już praktycznie jestem przygotowana, haha -_-'. Poza tym, stałam sie ostatnio wielką ekspertką od pisania projektów z zakresu programu operacyjnego kapitał ludzki (użyteczna umiejętność!), szczególnie priorytet VI nie jest mi obcy. Licencjat leży i kwiczy, od ostatniego mojego wspomnienia w tym miejscu na jego temat, kwestia nie uległa zmianie - zamarła w miejscu i stoi (a może własnie leży). W każdym razie, podjęłam decyzję o obronie we wrześniu. Nie wnikam w szczegóły tej trudnej decyzji :D

  ...

  Na etnologii jest trochę przypał, bo mam z tysiąc pińcet esejów do naskrobania plus tradycyjnie egzaminów fura plus laboratorium danych empirycznych - wywiady, traksrypcje, opracowania, raporty - jestem absolutnie przerażona. Za to w lipcu jade na Podlasie na praktyki letnie i jestem przekonana, że będzie kul. W sierpniu chciałabym wybrać się na podróż swego życia autostopem do Serbii na Festiwal Trąbki w Guczy lub(mniej fajna opcja), zwizytować w końcu przystanek woodstock, choć raz w życiu. Wrócić i znależć pracę, zmienić mieszkanie, obronić się i żyć sobie leniwie tylko i wyłącznie trzecim rokiem etnologii (już bez indeksu, bo na włodarze uj mają straszne zamiary i chcą.