O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Ethernet

antynapadowy

* Kamery IP pozwalają na generowanie obrazów w rozdzielczości HD, Full HD i większej (już teraz są dostępne kamery megapikselowe, generujące obraz w rozdzielczości 8Mpix).

* Z praktycznego punktu widzenia większa rozdzielczość obrazu posiada kilka znaczących zalet: redukcja liczby kamer w systemie, mniejsze koszty budowy systemu wizyjnego, krótszy czas instalacji i ew. konserwacji, mniejsze ryzyko wystąpienia awarii, zwiększona efektywność pracy operatorów (mniejsza ilość obserwowanych obrazów), większa ilość szczegółów w obrazie (lepsza rozpoznawalność obiektów).

* Możliwość zasilania kamer za pomocą technologii Power over Ethernet (PoE – zasilanie bezpośrednio z sieci komputerowej, ułatwia instalację kamer).

* Systemy inteligentnej analizy obrazu, zapewniające maksymalną efektywność pracy systemów nadzoru wideo.

* Łatwe i szybkie zarządzanie (z dowolnego punktu sieci LAN/WAN/Internet) rozproszonym systemem monitoringu IP.

* Możliwość integracji z innymi systemami, w tym m.in. z: elektronicznymi systemami monitorowania towarów (EAS), punktami sprzedaży (POS), systemami zarządzania relacjami z klientami (CRM) czy systemami planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP).

* Możliwość dostosowania kamer innych typów (analogowych) do pracy w sieci monitoringu.

Sylwekb

Strona główna > Serwerowo > Ubuntu – konfiguracja (stała) interfejsów sieciowych (ethernet)

Ubuntu – konfiguracja (stała) interfejsów sieciowych (ethernet)

9 Wrzesień 2009 sylwekb Dodaj komentarz Przeskoczenie do uwag

Witam,

Dzisiaj zajmiemy się dla odmiany konfiguracją interfejsów sieciowych w Ubuntu. Konfiguracja ta będzie przeprowadzana w konsoli i będą przeprowadzane operacje bezpośrednio na pliku konfiguracyjnym. No to zaczynamy.

Aby sprawdzić listę dostępnych interfejsów sieciowych należy wydać następujące polecenie:

ifconfig

Wynik polecenia może.

We-love-ian - Onet.pl Blog

Skomentuj mnie

27 stycznia 2012
Bramka VoIP
Niewielkie urządzenie, ale szerokie zastosowanie. Bramki VoIP to przede wszystkim połączenie wygody i funkcjonalności. Nie każdy jednak wie do czego służy i jak działa.
Bramki VoIP to urządzenia, które w swojej budowie posiadają specjalne wejścia. Jedno wejście to gniazdo Ethernet łączące się z siecią komputerową typu TCP/IP. Drugie wejście to gniazdo aparatu telefonicznego. Może również pojawić się wejście PSTN, które pozwala na komunikowanie się w sieci telefonicznej, jednak powoli ten typ zanika, a zastępuje go nowsza, lepsza wersja cyfrowa Bramki VoIP. Do takiego urządzenia można również podłączyć urządzenia fax. Bramki VoIP są więc wyspecjalizowanymi urządzeniami, samodzielnie pracującymi, które pozwalają na zrealizowanie połączeń głosowych opierając się na specjalnej technologii VoIP. Takie urządzenie może być zasilane przez specjalny zasilacz podłączony do gniazda z prądem lub przez technologię POE( Power of.

Sprzęcik

Obsługa SPI oraz ochrona przed atakami DoS pozwolą bezpiecznie korzystać z naszej sieci bezprzewodowej. Router pomimo sugerowanej prędkości transmisji danych na poziomie 150Mb/s radzi sobie całkiem nieźle.

Opis produktu

Model WNR1000, który został przetestowany w naszym laboratorium nie różnił się niczym szczególnym od przeciętnego routera Wi-Fi. Wszystkie innowacje zostały ukryte wewnątrz obudowy. Urządzenie działa w standardzie 802.11n (draft 2.0), ale maksymalny transfer danych został ograniczony z 300Mb/s do 150Mb/s. Pozwoliło to na znaczne zredukowanie kosztów, ale spowodowało też spadek wydajności.

Porty Ethernet działające z szybkością 100 Mb/s to obecnie już trochę za mało.

WNR1000 kierowany jest głównie do użytkowników domowych, którzy nie potrzebują bardzo szybkich transferów, zarówno tych po kablu jak i bezprzewodowych. Nie jest to dobre rozwiązanie do dużych firm, ponieważ Netgear został wyposażony w złącza Ethernet o szybkości transferu tylko 100 Mb/s. Oprócz wyżej wymienionych cech w oczy rzuca się ewidentny brak złącza USB, które dla niektórych użytkowników jest niezbędne.

Transmisja bezprzewodowa także nie jest najszybsza. Świadczy o tym lepszy wynik Belikna.

Blog KuChciK791

31 Elektroniczne wiadomości rozsyłane do osób, które ich nie oczekują noszą nazwę: C

32 Przepustowość (ang. throughput) łącza dostępowego do sieci Internet mierzona w bitach na jednostkę czasu oznacza ?: A

33 Przepływność (ang. bit rate) łącza dostępowego do sieci Internet mierzona w bitach na jednostkę czasu oznacza ?: C

34 Ile par skrętki czteroparowej jest wykorzystywane do transmisji w sieciach 100BaseTX?:
B

35 Ile par skrętki czteroparowej jest wykorzystywane do transmisji w sieciach Gigabit Ethernet ?: D

36 Jaką maksymalną przepustowość ma połączenie dwóch komputerów typu punkt punkt wykonane w standardzie 100BaseTX ?: C


Teraz w pełnej wersji: 

 1 Usługa zdalnej pracy terminala w dostępie do sieciowego systemu operacyjnego to: D
a) FTP
b) WWW
c) VT100
d) TELNET
Odpowiedź poprawna:
d

2 Interaktywna usługa transferu danych w formie plików to: A
a) FTP
b) NFS
c) VT100
d) TELNET
Odpowiedź poprawna: a

SOiSK

Ze sobą w celu wymiany danych lub współdzielenia różnych zasobów, na przykład:

* korzystania ze wspólnych urządzeń, np. drukarek, skanerów,
* korzystania ze wspólnego oprogramowania,
* korzystania z centralnej bazy danych,
* przesyłania informacji między komputerami (komunikaty, listy, pliki).


Topologie okablowania sieci komputerowych

* gwiazda - komputery są podłączone do jednego punktu centralnego, koncentratora (koncentrator tworzy fizyczną topologię gwiazdy, ale logiczną magistralę) lub przełącznika (jedna z częstszych topologii fizycznych Ethernetu)
* gwiazda rozszerzona - posiada punkt centralny (podobnie jak w topologii gwiazdy) i punkty poboczne (jedna z częstszych topologii fizycznych Ethernetu)
* hierarchiczna - budowa podobna do drzewa binarnego
* szyna (magistrala) - komputery współdzielą jedno medium kablowe
* pierścień - komputery są połączone pomiędzy sobą odcinkami kabla tworząc zamknięty pierścień (np. topologia logiczna Token Ring)
* pierścień podwójny - komputery są połączone dwoma odcinkami kabla (np. FDDI)
* sieć (ang. mesh) - oprócz koniecznych połączeń sieć zawiera połączenia nadmiarowe; rozwiązanie często stosowane w.

pjs - blog techniczny

18pt.

17:29, przemsen , użytkowe
Link Dodaj komentarz »
Podłączenie do sieci przez wiele interfejsów

Zastanawiałem się kiedyś co się stanie gdy podłączy się komputer do sieci z wielu "źródeł". Co prawda rzadko się zdarza, aby w komputerze desktopowym było wiele kart sieciowych, ale już w laptopach zazwyczaj są 2 urządzenia sieciowe - zwykła karta sieciowa Ethernet i karta bezprzewodowa. Nasuwa się pytanie czy można uruchomić oba połączenia jednocześnie. Okazuje się, że można - system wybierze "lepsze" z nich i przez nie będą nawiązywane połączenia.

Szczegółowe wyjaśnienie można wydobyć z tablicy routingu. Jest to tabela zawierająca informacje o tym gdzie i którędy przekazać informacje kierowane pod dany adres sieciowy. Podczas przesyłania pakietów danych pod konkretny adres analizowane są po kolei wpisy z tablicy routingu i na tej podstawie podejmowana jest decyzja o trasie jaką ten pakiet wędruje. Jeżeli żaden z wpisów tablicy "nie pasuje", to pakiet kierowany jest do bramy.

Ethernet controller

Vaya, hombre!

O słowo slot. Dobrze chociaż, że podczas sprawdzania w słowniku nie przekręciło mu się w slut...

Im dalej w las, tym większy jazz: Podczas grania, XS-a kontrolujesz przy pomocy Regulatora Taśmowego [Ribbon Controller], Modulacji [Modulation] i Kółkiem Wygięcia Tonacji [Pitch Bend Wheel] (...) oraz ośmioma Wygaszaczami [Faders]. Brzmi niesamowicie, zwłaszcza Regulator Taśmowy powinien przyciągnąć wszystkich miłośników industrialu. Wszystko to jednak blednie przy frazach opisujących interakcje instrumentu ze światem: To wszystko wspiera funkcje Pilota [Remote Control] w celu regulowania software'u DAW w twoim komputerze. W celu zachowania danych mamy kabel USB do portu Urządzeń [Device] oraz port Eterycznej Sieci [Ethernet] w celu zintegrowania MOTIF-u XS w LAN.

Kiedy już wydawało mi się, że automatyczny tłumacz potrafi zrobić cuda z tekstu - okazało się, że jednak człowiek cały czas jest w stanie pokonać maszynę. Może niekoniecznie w szachy, ale zawsze znajdzie się jakaś dziedzina, w której ludzkość.

karolak

Of its long haul SONET ring network upgrade. Deltacom has also completed Metro SONET ring expansions across several key markets in North Carolina, South Carolina, Florida, Alabama and Georgia with expectations to complete several others by the end of the year.

Deltacom’s deployment of Alcatel-Lucent’s 1665 Data Multiplexer Ethernet-over-SONEThybrid Ethernet, SONET and SAN platform currently enables DS-3 to OC-192 SONET protected on- and off-ramps between Deltacom’s long haul and metro networks and its DWDM backbone. The SONET ring infrastructure supports traditional private line, transport for Ethernet private line, and Ethernet packet ring services.

North America major accounts. “Our solution offers the flexibility required to provide today’s and tomorrow’s services as it enables Deltacom to grow efficiently to meet future customer demand.”

In addition to the Alcatel-Lucent 1665 DMX, Deltacom will deploy the Alcatel-Lucent optical integrated network controller for integrated, multi-vendor network management capabilities, including security, fault, performance, and configuration management. Alcatel-Lucent will also provide maintenance on the equipment.

About ITC^DeltaCom, Inc.
ITC^DeltaCom, Inc., headquartered in Huntsville, Alabama, provides, through its operating.