O czym chcesz poczytać na blogach?

Estrogen

Blog traceuse - parkour, czyli sztuka doskonalenia siebie


Przeszukiwałam Internet pod różnymi hasłami chcąc natrafić na profesjonalny artykuł dotyczący treningu dziewczyn, udowadniający, że faktycznie jesteśmy dużo gorsze od chłopców pod względem biologicznym. Prócz dyskusji na forach i tekstów takich, jak ten mój, nie znalazłam nic (przynajmniej nie w języku polskim). A jednak różnice są podkreślane, chociażby i w tabelach wyników z zaliczeń lekcji wychowania fizycznego. Za ten sam czas na danym odcinku dziewczyna dostaje już 5, z kolei chłopak jeszcze 4+ albo i 4.

Zabawne, że z trafieniem na publikacje w języku angielskim nie miałam problemu, jednak na nich nie będę się opierać, jako że specjalistyczny angielski nie jest moją najmocniejszą stroną. Jeden tylko fragment zwrócił moją uwagę. Wszystko zależy od hormonów, przynajmniej tak stwierdzono. W okresie dojrzewania u chłopców wytwarzany jest testosteron, z kolei u kobiet – estrogen

Leki na wszystkie choroby

Z napięciem przedmiesiączkowym mogą spowodować nasilenie choroby.

Zespół napięcia przedmiesiączkowego jest jednostką chorobową, omawianą w każdym współczesnym podręczniku ginekologii. Obejmuje szereg objawów powodujących nasilenie zaburzeń emocjonalnych i fizycznych, pojawiających się przed miesiączką i ustępujących tuż po jej rozpoczęciu. Pojawiające się dolegliwości powodują znaczne pogorszenie nastroju oraz ogólne złe samopoczucie kobiet, wpływają też pośrednio na ich otoczenie. Nie jest pewne, co tak naprawdę wywołuje ZNP, jednak uważa się, że jest on skutkiem zaburzeń hormonalnych pod koniec cyklu miesiączkowego – nadmiernej produkcji estrogenów przy niedoborze progestagenów. Badania ostatnich lat wykazały, że u podłoża PMS leży działanie endogennych metabolitów progesteronu na poziomie ośrodkowego układu nerwowego. Czynniki genetyczne również mają znaczenie; przy występowaniu PMS u jednego bliźnięcia, ryzyko wystąpienia PMS u drugiego bliźnięcia jest dwa razy wyższe wśród bliźniąt jednojajowych niż dwujajowych. Zespół napięcia przedmiesiączkowego występuje u około 30 – 60% miesiączkujących kobiet, niewiele z nich zgłasza się do lekarza. Około 5% kobiet ma dolegliwości tak silne, że uniemożliwiają one normalną pracę.

Działanie  NEOFEMIN PM

Alter Ego De

Prawdę powiedziawszy początki były ciężkie. Odstawienie cudownych pigułek odbiło się na kilku aspektach mojej kobiecości - i tej fizycznej wrodzonej i tej psychicznej (pytanie czy wrodzonej czy nabytej?). Życie z pigułką jest łatwe, żeby nie powiedzieć piękne. Możesz się nastawić jak kuchenny zegar przy którym wiesz dokładnie w jakim czasie jajka są gotowe do konsumpcji. Z nimi jest identycznie, bo to ty de facto decydujesz czy i kiedy zmagać się z ciemną stroną natury kobiecej. Wahania nastrojów, bóle przed i w trakcie, omdlenia, cały PSM - wszystko to odstawiasz do lamusa. Masz ładną cerę i wydaje ci się że estrogen paruje ci uszami (estrogen to hormon odpowiedzialny za nasz seksapil). O ile nie masz problemów z tyciem i wypadaniem włosów to zauważasz same plusy. A, no i jeszcze ten największy plus: seks bez granic.
Chwaliłam sobie, bo oprócz tych wszystkich za powyżej, odnotowałam zaokrąglenie się piersi (yhmm...) i piękne włosy.Spadające libido zniwelowało jednak resztę. Pigułki polecam samotnym, starym pannom i feministkom.
Jestem "czysta" od pół roku, ale dopiero teraz umiem radzić sobie z ustąpieniem kilku cudownych.

Bo ja bez Ciebie zginę, bo ja bez Ciebie nie umiem żyć. Opowiadanie z udziałem Us5 - Onet.pl Blog

-Czy wy wątpicie w moją inteligencję?- zapytał

-Tak!- odpowiedzieli wszyscy chórem

-Ale to takie niesprawiedliwe...-do oczu napłynęły mu łzy a broda zaczęła się dziwnie ruszać-Dlaczego wy we mnie wątpicie?- krzyknął biegnąc do pokoju-Wy mnie w ogóle nei wspieracie, tylko się ze mnie śmiejecie!

-Yyyyy...Co jemu się stało?- zapytał Jay

-Nie wiem-odparł Richie

-A może jakaś laska wrzuciła mu do picia estrogen?- zapytał inteligentnie Vincent- Bo wiecie...Ostatnio właśnie oglądałem taki film, gdzie chłopak rzucił laske, i ona postanowiła się na nim zemścić, więc wrzuciła mu estrogen, do puszki w której trzymał odżywki, dzięki której zwiększała się  jego masa mięśniowa, i potem on stał się bardzo dziewczęcy, był bardzo delikatny, płakał, itp....-powiedział najmłodszy

-Aha-odparł krótko blondyn

-Vince, jakie ty filmy oglądasz?- zdziwił się najstarszy- Przecież ty jesteś za młody na takie filmy!

Odzyskaj zdrowie i energię do życia - droga do równowagi hormonalnej

2. Reakcja oporu.

W wypadku przewlekłego lub ostrego stresu, po jakimś czasie nie są w stanie zaspokoić zapotrzebowania na kortyzol. Wtedy producja tego hormonu zacznie spadać z wysokiego do normalnego poziomu, a poziom ACTH pozostaje wysoki. Przy podwyższonym ACTH i osłabieniu nadnerczy, produkowane jest mniej kortyzolu. Poranny, popołudniowy i wieczorny poziom kortyzolu są zwykle niskie, poziom nocny jest raczej normalny.

Pojawia się fenomen zwany unikaniem pregnenolonu. Produkcja kortyzolu staje się dominującą ścieżką producji hormonalnej. Inne hormony, jak pregnenolon, DHEA, testrosteron i estrogen nie są faworyzoawne i ich produkcja spada. W efekcie, całkowita produkcja pregnenolonu jest zredukowana, a produkcja kortyzolu pozostaje na tym samym poziomie. Szczegółowa analiza całodziennego cyklu kortyzolu ukazuje nienormalnie niski poziom porannego kortyzolu. A właśnie wtedy jest on najbardziej potrzebny.

Stadium 3. Wycieńczenie.

Pomimo wzrastającego poziomu ACTH nadnercza nie są już w stanie nadążyć za zwiększonym zapotrzebowaniem na kortyzol. Może to nastąpić w ciągu kilku lat. Produkcja kortyzolu spada a.

Ponoć jesteśmy tacy,jakimi widzą nas inni...A co jeśli oni w ogóle nas nie widzą?

Nie potrafię się tego nauczyć, farmakologia wyraźnie mi nie leży, na samą myśl o wzięciu książki do ręki robi mi się niedobrze.

"...czasami leżę w trawie i wcale mnie nie widać - mruknął Osiołek - i świat jest taki ładny ! a potem przychodzi ktoś i pyta: jak się dziś czujesz? i zaraz okazuje się, że okropnie."

skomentuj (1)

. 2009-09-06 00:09:32

w ramach relaksu...

skomentuj (1)

. 2009-09-12 23:47:06

ostatnio myślę estrogenami,no co...nam też się to zdarza,nie tylko Wam mężczyznom mózg zjeżdża pomiędzy nogi.
chciałam się po prostu z kimś podzielić tą tragiczną wiadomością,bo jak na razie facetów na horyzoncie brak...a w każdym razie ja nie mam obecnie czasu(co wydaje się jeszcze bardziej tragiczne)...no,dosyć narzekania...
jutro sobie kupię,na pocieszenie,kalosze z kokardką ;)(jeśli jeszcze będą)

muzycznie...

skomentuj (2)

. 2009-09-22 19:14:00

i właśnie w takich momentach nie chcę być na medycynie,i nie chcę wiedzieć co jest napisane na wyniku.

nie mam ideałów - 2009-01-22

W poprzedniej notce "chciałbym" lepiej byłoby "nie potrafie', bo te wszystkie przymiotniki tam wymienione są mi obce i dlatego nie potrafię zdradzić. Ale nie mówię, że nie miewam ochoty ale któż z nas nie ma (niech pierwszy rzuci kamień, czyli komentarz!)?

W X przykazaniach pisze: "nie pożądaj żony bliźniego swego" a nie, nie miej ochoty.

PS: Notka chaotyczna, ale pisana na raty - wybaczcie!

2004-02-06 21:10:56 | skomentuj (9)


tak na marginesie

jak się prezentuje mój nowy szablon?
Nie ma to jak Frank - przy jego muzyce, głosie aż chce się żyć... to najlepszy lek na nadmiar estrogenu w organizmie.

2004-02-08 16:12:13 | skomentuj (2)

sparing

Uwielbiam to napięcie rosnące z każdą sekundą, gdy czuje zaciskające się wiązania na rękach, przyjemny chłód szczęki w ustach, cieżar rekawic. Uwielbiam tę krótką chwilę przed walką, gdy staje twarzą w twarz z przeciwnikiem, gdy patrze mu w oczy i widze w nich taką samą determinację jak on w moich. Uwielbiam ten skok adrenaliny gdy krzyżuje z nim rękawice i zaczyna się...
Uwielbiam euforie po celnym ciosie, uwielbiam złość i kipiący testosteron gdy dostaje po pysku. Uwielbiam tę chwilę po gongu gdy podajemy sobie dłonie - bez.