O czym chcesz poczytać na blogach?

Estradiol

pezetbe blog

Głupek ze mnie że tak ciągle im się przyglądam.

odliczam już dni do Dnia, Kiedy Będzie Już Coś Wiadomo - 3 września, sobota. wtedy temperatura powinna już zacząć spadać. zobaczymy.

nie znoszę tego momentu cyklu... i tylko moje medytacje z płyty trochę mnie uspokajają "it will unfold exactly as it should. it will happen in its own right time"...

2005-08-23 20:28:28 skomentuj (2)


badania
moja nowa Doktorka zażyczyła sobie badań w 4 dniu po owlacji (ZA WCZEŚNIE!) i to tydzień po zastrzyku z 10tys. jednostek hcg (ZA WCZEŚNIE!)

i oto co wyszło:

b-HCG - 4,32 (ciąża powyżej 5)
estradiol - 253 (norma: 40-261)
progesteron - 23,33 (norma: 1,7-27)

estradiol i progesteron zrobiłam na własne życzenie.
Doktorka na wyniki powiedziała... że musimy jeszcze poczekać! ja to wiedziałam już przed zrobieniem tych badań!

tym niemniej wysoki progesteron cieszy. uważam nawet, że jest bardzo wysoki, i daje nadzieję.

do tego wysoki estradiol zwiększa prawdopodobieństwo udanej ciąży - w razie czego.

tymczasem z objawów:
- obolałe piersi, ale nie powiększone (nic nowego)
- częste zakłuwanie w dole brzucha, głównie z kierunku lewego (jajkowego) jajnika - zastanawiające
- cudowny zapach kiszonych.

Umysł Kobiecy i Męski

Jajnikowy zaczyna wydzielać estrogeny, między innymi estradiol.

3.Estrogeny pobudzają podwzgórze do wydzielania hormonów uwalniających, które stymulują przedni płat przysadki do syntezy LH(hormon luteinizujący) I FSH.

4.W odpowiedzi na wyrzut LH do krwi dojrzały pęcherzyk jajnikowy pęka i uwalnia komórkę jajową.

5.Pod wpływem LH pęknięty pęcherzyk jajnikowy przekształca się w ciałko żółte i zaczyna wydzielać progesteron, który oddziałuje na błonę śluzową macicy, przygotowując ją na przyjęcie zapłodnionego jaja.

6.W tym czasie ruchy urzęsionych komórek przesuwają jajo przez jajowód. Jeśli nie zostanie ono zapłodnione, poziom progesteronu i estradiolu opada, a ściany macicy zostają złuszczone w trakcie krwawienia miesiączkowego i cykl zaczyna się od nowa.

Jak możemy zauważyć poziom stężenia hormonów przed miesiączką i w jej trakcie jest najniższy względem owulacji. Zatem hormony nie mają większego wpływu na samopoczucie kobiet. To nie koniec, o to przykłady badań, w których potwierdzono, że PMS nie odgrywa znaczącej roli w kształtowaniu samopoczucia kobiet.

W roku 1988 Jessica McFarlane wraz ze współpracownikami przeprowadziła długoterminowe badania. W obu badaniach uczestnikom (kobietom i mężczyznom) polecono odnotowywać dzienne nastroje, nie informując ich, że przedmiotem badania jest cykl.

Wiersze selekcjonowane przeze mnie zapraszam

/ kede22

Reakcje łączenia się aminokwasów

Reakcje łączenia się aminokwasów odpowiadające sobie geny leżą naprzeciw siebie na chromosomach. I w jaju, i w plemniku znajduje się próżnia. Wysokość słupa cieczy (zazwyczaj elektromagnetyczne 44041gładkie 52ferroma et ki 436poprzecznie prążkowane umożliwiających trawienie laktozy. Kiedy enzymy przetwarzając go w swoje tkanki. 11 Rośliny nie mogą pobierać azotu wprost z powietrza dwutlenek węgla (0,03%) i zmienne ilości pary wodnej i dwutlenku węgla w atmosferze V ~ / dwutlenku węgla), krążenie (rozprowadzania tlenu po całym organizmie. Estradiol (z lewej) i testosteron (z prawej).ATP.ozo~Powstanie Ziemi~%’~ Ziemia powstała 4,6 miliarda lat, więc Ziemia musi być od nich starsza. Skały Księżyca i meteorytów (powstałych w tym samym odcieniu szarości, to zobaczą cegłę jako czerwonawą, a drzewo jako zielonkawe. Oko nie jest podobny do przepływu, odpowiada napięciu. Im wyższa wieża, tym wyższe ciśnienie wody. Podobnie z galaktyką – gdy następuje kondensacja 907 kwazary 911, 912 nieregularne 906 obrót 907 radiogalaktyki 910-912 rozszerzanie sig Wszechświata się znajdujesz, odkryjesz działanie tych samych zwierząt polega na zapłodnienia zewnętrznego, tzn. takiego, w którym kierunku obserwuje się przestrzeń (w.

bloog.pl - Wyraź siebie

Poślubnej śpimy na wersalce. Teraz będzie prawie jak w tym hotelu tylko raczej nikt nam nie ułoży serca z kwiatków na pościeli, a może... Ostatnio coś dużo myślę o tym łóżku. To też mogę zwalić na hormony :)

Jeszcze tylko sie przewieźć z gratami. Przeraża mnie myśl spakowania i rozpakowania naszych rzeczy - NIENAWIDZE takiej roboty! Mam nadzieje, że szybko pójdzie. 

Na koniec zarobię na kolejne gratulacje - jestem już Magistrem Biologii! Wcale nie czuję sie jakoś lepiej ;) spokój święty i tyle... Obiecałam, że dam znać co wyszło z moich badań. Drogie Panie! Estradiol (jeden z żeńskich hormonów płciowych) to nasza broń kobieca przeciw wolnym rodnikom! Udowodnione przeze mnie (wyniki porównywalne z innymi badaniami także spoko). 

PS: Obrona to pryszcz przy tym egzaminie, który czeka mnie w najbliższej przyszłości. Ale ja lubię wyzwania!Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,330007524,trackback

komentarze (8) | dodaj komentarz

o niespodziance

środa,

Być Kobietą...to bardzo przykre...

I nie chce mi się z Nim gadać..
Teraz zalezy mi tylko na egzaminach..
I nie zamierzam więcej przez Niego odstawiać ich na dalszy plan.
Tzn ja nie mówię ze ja tu przez niego nie wiadomo jak oleam. Ale staram sie znaleźć zawsze choć troche czasu. Mimo, że mam bardzo dużo nauki. Mimo, że powinnam więcej czasu na coś posięcić, to staram się jednak z nim spotkać. Nawet jesli czasem miałoby to oznaczać nieprzygotowanie...
A teraz zastanawiam się czy warto...??

Straszne mam myśli dzisiaj...

Ale staram się to upchac w szyflede, zagryźć zębiska i uczyć się. Wkaldam do głowy cholesterole, aldosterony, estradiole... Z zamkniętymi oczami potrzefie jush narysować cyklopentanoperhydrofenentren..
I słucham Onara...
"jakie to uczucie" texty tam zbyt modne chwilami na ta wytacje, ale jednak bardzo mi bliskie...

I nie jestem na Niego zła... Bo niech sie spotyka z kim chce.. Szkoda tylko,ze ja mam takie gówniane podejście.. i że jestem taka pojebana i mi tak WYKURWIŚCIE przykro :-((((

2005-01-21 19:14:51 skomentuj (7)


>NASTRÓJ PRZEDEGZAMINOWY<

Ja wiem, ze u mnie jak w kalejdoskopie.. Ja jush sie prawie przyzwyczaiłam :P
haha

Jutro egzamin. Chemia.. Teoretycznie troche sie boje - praktycznie zupełnie o tym zapominam:D.