O czym chcesz poczytać na blogach?

Estate

merlot.blog

To miasto w RPA, położone 50 km na wschód od Kapsztadu, nazywane też Miastem Dębów. Zostało założone w 1679 r., przez Simona van der Stella. Miasto jest ośrodkiem produkcji wina w regionie winiarskim o nazwie pochodzącej od miasta. Jest to najstarszy obszar uprawy winorośli w RPA - pierwsze plantacje założył tu Jan van Riebeeck, jednak poważną produkcję rozpoczęto tu dopiero po założeniu miasta Stellenbosch.

Wina warte wspomnienia z tej winnicy:
Kanonkop Kadette
Kanonkop Pinotage
Kanonkop Cabernet Sauvignon

Najważniejsze nagrody winiarni Kanonkop Estate w poszczególny latach
:

2008:
Decanter South Africa Red Single Varietals Trophy for Pinotage 2004
2008:
Decanter South Africa Red Bordeaux Varietals Trophyfor Paul Sauer 2004
2008:
Caylon Trophy for the best Bordeaux blend for Paul Sauer 2004
2007:
La Revue du vin de France Trophy for Paul Sauer 1991
2007:
The Classics Wine Trophy for Paul Sauer 2003
2006:
BASEL WINE FAIR (Switzerland) KANONKOP Paul Sauer 2003: Gold KANONKOP Pinotage 2003: Gold
2006:
ABSA TOP TEN Competition: Kanonkop Pinotage 2004
2006:
VERITAS.

Adusia;)

L'abitudine di vestirsi in quel giorno in costumi bizzarri e impostazione maschere. Una parte importante della celebrazione di Samhain era anche falò.

Immigranti irlandesi portarono la tradizione verso il Nord America nel XIX secolo.

Nella seconda metà del ventesimo secolo, la festa è andato verso l'Europa occidentale.

Halloween in Polonia apparso nel fine degli anni '90 [2] [3].

Origine del nome [modifica]

Il nome Halloween è probabilmente una ridotta All Hallows 'Eve - Vigilia di Tutti i Santi [4]

Komentarzy: 0 HALLOWEEN 2011-10-29 Halloween proviene da Samhain il rito celtico. Più di duemila. anni fa in questo giorno d'estate addio, l'inverno, e fu accolto celebrato la festa dei morti. I Celti credevano che il giorno di Samhain offuscata il confine tra l'Altromondo e il mondo di persone viventi, e gli spiriti, sia male e il bene, era più facile entrare nel mondo dei vivi. Gli spiriti degli antenati adorato e ha invitato a casa.

Ana moim życiem - Onet.pl Blog


23 maja 2007
,,Perfekcja należy się tylko silnym"
Wiem o tym doskolnale jendak niekisy zapominam;/ Szczegolnie wiieczorem;/Staram sie wytrzymac nic nie jedzac,ale niekiedy nie moge poprostu to jest silniejsze ode mnie ale bede sie karac.Osiagne cel moim celem jest teraz waga 50 kg i ja osiagne obiecuje to sobie!! Nie poddam sie nawet czasmai jedzenie wieczorami mnie nie zniecheci bede cwiczyc tyle zeby to spalic,bo perfekcja nalezy sie silnym!!
Alex (11:37)
1 komentarz

20 maja 2007
:)))
Zeby nie przesadzac od 3 dni wszystko idzie w dobrym kierunku nie przekraczam 800kcal :) a to wszystko dzieki Estate:)ona mnie jakos dobrze zmotywowala:) dziekuje Ci kochana za to:) iUdaje mi sie nawet bez.

Second Life dla poczatkujacych

– ziemia należąca do Linden Lab. Oni są jej posiadaczami, im opłacamy miesięczną opłatę, czyli tier, oni wyznaczają warunki i tylko oni mogą nas z niej usunąć.
W praktyce robią to tylko wypadku nie uiszczenia płatności lub przekroczenia prawa obowiązującego w Second Life (ToS i BIG SIX). Do zakupu ziemi na Mainland należy aktywować konto Premium. Jego koszt to 12,14 US miesięcznie (9,95 US plus 22 %VAT) – bez niego zakup ziemi jest niemozliwy. Wyjątkiem są firmy pośredniczące w zakupie (np. PODEX). Gdy korzystamy z usług takiej firmy konto Premium nie jest nam potrzebne.

- Estate – właścicielem takiej ziemi są prywatni posiadacze, którzy wynajęli serwery od Linden Lab kupując wyspę i teraz podnajmują ją innym awatarom. Oni wyznaczają swoje warunki (tzw Covenant) i przy zagospodarowaniu terenu musimy brać pod uwagę ich opinie. Oni bowiem mogą nas usunąć z terenu, a Linden Lab nie jest stroną w tej umowie. Do zakupu takiej ziemi nie potrzebujemy konta Premium. Ziemię nierzadko możemy kupic już od 1 L$ i co tydzień lub co miesiąc płacimy tier osobie, od której ziemie nabyliśmy.

-

Wszystko między Latarnianym Pustkowiem a Ker-Paravel to... Narnia - Onet.pl Blog


http://the-haunted-closet.blogspot.com/2009_11_01_archive.html
http://narniadaily.tumblr.com/post/1507340542/from-the-animated-movie-the-lion-the-witch-and

~*~*~*~

Na Narniaweb.com pojawił sie artukuł "Where we are now?". Właściwie nie rozumiem o co chodzi. Pisze tam, że Walden Media nadal jest zainteresowana kręceniem filmów o Narnii, ale skończyła im się "opcja" filmu (film option) i nie mają już jako jedyni praw do ekranizacji OzN. C.S. Lewis Estate musi poczekać kilka lat, zanim będzie mógł ponownie sprzedać te film option, ale może zezwolić Walden Media na nakrecenie kolejnej części (jest prawdopodobne, że tak zrobi, ponieważ Douglas Gresham chciałby zobaczyć wszystkie siedem filmów). Ale, jak podkreśla Narniafans.com, możemy jeszcze długo poczekać, zanim zobaczymy kolejne OzN na srebrym ekranie.
Tyle zrozumiałam. Nie mam pojęcia czym się różni film option od film rights.