O czym chcesz poczytać na blogach?

Establishment

S t r o n a • byłych działaczy • Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża

Parlament Europejski. Myślę, że gdyby strona Polska zwróciła się do USA to również dostalibyśmy pomoc ze strony Amerykanów” – powiedział.

Prezes PiS odnosi się również do zarzutów, że przekazał DNA dziecka Anety Krawczyk Andrzejowi Lepperowi. Roman Giertych powołał na świadka Wojciecha Wierzejskiego, który ma o tym zaświadczyć. „Pan Wierzejski kłamie i wytoczę mu za to proces. Najohydniejsze jest to, że nagle pan Wierzejski stał się autorytetem dla establishmentu, który wierzy w każde jego słowo. Trzeba ten establishment rozpędzić na siedem wiatrów, bo on jest jak wrzód, który trapi Polskę i nie pozwala się jej rozwijać – mówi prezes PiS i dodaje, że gdyby Polska była praworządnym krajem, to Roman Giertych nie funkcjonowałby jako adwokat.

onet.pl, fronda.pl

Pino MC

To tekst będzie długi oraz bełkotliwy. Fuck.

Czytuję sobie niekiedy toyaha. A co, Rymkiewicza też czytuję, nie mówiąc o innych tuzach intelektu. Zwykle mnie to nie rusza, ale obecnie nie zdzierżyłam tego spiętrzenia idiotyzmów.

Pisze toyah: "Na Warszawie nie bardzo się znam. [żadna to przeszkoda, by o niej napisać, ofkors] Natomiast podejrzewam, że tam mechanizm jest daleko bardziej prosty. Chodzi o to, że nie głosujemy na PiS. Głosujemy na Establishment. Czy gdyby swoją kandydaturę na prezydenta stolicy zgłosił Andrzej Wajda, albo Maja Komorowska, to oni by z Gronkiewicz wygrali? Zależy. Gdyby Establishment zadecydował, że bierzemy Wajdę – wzięliby Wajdę."

No idiota, proszę państwa, no idiota. Wyłazi typowo górnośląska pogarda dla stolicy. Mam takiego pecha, że nigdy nie spotkałam sympatycznego ani inteligentnego człowieka z tamtego regionu, więc jestem uprzedzona. Toyah z pewnością nie.

Przedmurze rzeczywistości

Obieralne, którzy muszą być obecnie zaakceptowani przez Strażników Rewolucji. Paradoksalnie, te postulaty w połączeniu z reakcją władz stworzyły kombinację godzącą w podstawy Republiki Islamskiej. Sfałszowane wybory i pospieszne poparcie Ahmadinedżada przez Chameneiego podważyły legitymację władz centralnych – coś, czego w gruncie rzeczy nie chcieli ani Rafsandżani, ani Musawi, ani Karubi. Rewolucja również dla nich stanowiłaby zagrożenie, bo jako przedstawiciele establishmentu staliby się wrogami. W 1979 r. sojusznikami islamistów przeciwko szachowi byli zarówno marksiści, jak i demokraci – wszyscy skończyli pod ścianą.

Teraz protesty wygasają. Ahmadinejad bagatelizuje demonstracje, Chamenei oskarża Zachód, trwają masowe aresztowania, a reżim zaostrza kurs wobec własnych obywateli. Pozornie status quo wraca, jednak te dwa tygodnie w 2009 r. będą miały doniosłe znaczenie dla.

Daniel Jacent - Prawda o Mysłowicach - Onet.pl Blog

Zaangażowani. Proponujemy we wspomnianym liście do biskupów rozwiązanie. Z nadzieją odnosimy się też do społecznej inicjatywy Komitetu Społecznego na rzecz budowy pomnika Lecha Kaczyńskiego i 95 ofiar katastrofy pod Smoleńskiem, ale zdajemy sobie sprawę, że w istocie wszystko zależy od władz państwowych i samorządowych. To one mogą doprowadzić do likwidacji konfliktu w ciągu jednego dnia, gdy tylko zechcą kierować się interesem społecznym i narodowym, a nie interesem establishmentu, który w istocie reprezentują.

Po szóste, zaangażowanie PiS w sprawę Smoleńska w najmniejszym stopniu nie może ograniczyć zaangażowania partii w inne bieżące przedsięwzięcia, zarówno dotyczące funkcji, jaką musi ona wypełniać jako opozycja, krytykując władzę - a jest do tego mnóstwo powodów - jak i wobec przygotowania do wyborów samorządowych, które są dla nas bardzo ważne.

Każdy baczny obserwator sceny politycznej może zauważyć, że.

Kubaturski1988′s Weblog

– drugie. Premier mówi co innego niż ministrowie, zaczyna się niepotrzebną i skrajnie szkodliwą dla kraju wojnę z prezydentem, doprowadza się do sytuacji różnego rodzaju despektów, jak niestawienie się na wezwanie (prezydenta) ministra Sikorskiego – mówił J. Kaczyński.

Jaj dodał, jest to “w gruncie rzeczy podporządkowane tylko jednemu celowi – interesom politycznym, ambicjom prezydenckim Donalda Tuska z jednej strony, a z drugiej strony interesom establishmentu, który jest reprezentowany przez Platformę Obywatelską”.

Miziaforum's Blog

I zaspokoić swoje ambicje kreowania światopoglądów u innych ludzi.

Dlaczego mam takie wątpliwości? Zacznijmy od tego, że grupa Anonymous w swoich działaniach(śledzę ich działania za pomocą mediów społecznościowych) otwarcie prezentuje doktrynę wolnościową i anarchistyczną(ciężko określić kierunek tego anarchizmu jeśli chodzi o aspekty ekonomiczne, na pewno ma on zabarwienie alterglobalistyczne). Wrogami dla grupy są wszystkie grupy kojarzone z szeroko rozumianym establishmentem. PiS popierając ACTA w Parlamencie Europejskim także stanął po stronie tego establishmentu(korporacje międzynarodowe, ludzie władzy chcący kontrolować treści). Dlaczego więc grupa miałaby otwarcie mieszać się w polską politykę i wskazywać winnego oraz ofiarę? Zwłaszcza, że z jedną i drugą grupą polityków ma bardzo niewiele wspólnego.

Jeśli jednak gdziekolwiek rzuciłem bezpodstawne oskarżenie to proszę wskaż je, będę bardzo wdzięczny.

recenzje-teatralne.blog

Polityki dla twórców. Tym symbolicznym polizaniem butów przez festiwalowe jury i gremia decyzyjne czasopism, także branżowych, artystycznie i politycznie zbuntowana para została niemal przemocą wciągnięta do świata uznanych. Teraz z zupełnie innych pozycji naśmiewa się w spektaklu z awangardowych twórców („Mam dość niebycia po stronie… mainstreamu, bo chcę w końcu do niego wejść”). Wierzę, że nie zgodzi się służyć za listek figowy establishmentu. Tęczowa trybuna 2012 pokazała zresztą ciąg dalszy tej twórczej niepokory i wysłała sygnał o niezagłaskaniu. Oby tak dalej.


Jarosław Klebaniuk