O czym chcesz poczytać na blogach?

Essex house

Irlandia

Nazwany Charles Earl of Whitworth.

widok ogolny mostu

Most Grattan

Most zostal nazwany na czesc Henry’ego Grattan’a i otwarto go w roku 1874. Pierwszy most ktory zostal zbudowany na tym miejscu powstal w 1676r. i byl nazywany most Essex i zostal stworzony przez Sir Humphrey’a Jervis’a. Most jednak nie ostal sie zbyt dlugo, po 14 latach uztkowania duza jego czesc zostala zmyta przez powodz ktora nawiedzila miasto.Most zostal odtworzony i umocniony. W 1722 i 1753  most byl kolejno przebudowywany. Na uwage zasluguje detal zdobiacy lampy, w postaci stworzenia wygladajacego jak ryba z konska glowa i styllizowanymi.

Zostal zaprojektowany i zbudowany przez James’a Gandon’a w latach 1794-1798. Most ten jest prawie tak samo szeroki jak dlugi, dzieki czemu moze pomiescic ruch kolowy oraz pieszy. Na uwage zasluguja bogato zdobione latarnie.

detal – rodzaje lamp oswietlajacych most

elementy dekoracyjne lamp

Most kolejowy przy Custom House

most na starej fotografii-czyli 100 lat wczesniej. (www.joyceimages.com),

Most Sean O’Casey

Most ten przeznaczony dla ruchu pieszego laczy Custom House Quay z City Quay. Porjekt zostal mostu zostal wyloniony w trakcie konkursu zorganizowanego w roku 2002 przez the Dublin Docklands Development Authority. Na konkurs nadeslano pomad 80 prac,.

ardziaowner czyz życie jasia nie jest w gruncie rzeczy piękne? NIE i to wam uudowodnie :)


skomentuj (0)
2006-02-15 22:16:26 >> ... powinieneś odejść ...

bóg, stwarzając anioły, podarował im skrzydła... ale tobie ich nie dał, bo nie chciał, żeby jego najpiękniejszy anioł odleciał...skomentuj (1)
2006-02-19 19:05:37 >> to nie moje ale...

and my windows might be dirty
but it's my house
and if i can't see out sometimes
they can't see in either

Nikki Giovanni


"commitments"
i will always be there.
When the silence is exhumed.
When the photographs are examined.
I will be pictured smiling
among siblings, parents,
nieces and nephews.
(...)
Essex Hemhill


kupa tego...
mzoe kiedys wpisze reszte

poki co...

watpliwosci rosną

skomentuj (1)
2006-02-19 19:20:10 >> ....

Już nie będę z tobą kłócił się
I tak nigdy nie mam racji
Wydawać by się mogło że
Jesteśmy źle dobrani
Najgorsze jest jednak to
Twoje.

♦♫♦.+*~*+.J.O.N.A.S.B.R.O.T.H.E.R.S.+*~*+.♦♫♦ - Onet.pl Blog

Brothers i dla mnie ;D

Ja tam Lubie Chrisa i nie mam nic przeciwko! :D:D

Podejrzewam że Timbaland też tam będzie współpracował z Chłopcami z JB Ach...Kochani Fani mam nadzieje, że wy też niemożecie się doczekać..!!Jestem Ciekawa tej mieszanki ;]

 

Zdięcia z  "Leaving White House"

      

Washington DC, Washington DC
19 Aug 2008 20:00
Verizon Wireless Virginia Beach Amphitheater
31 Aug 2008 20:00
The Champlain Valley Exposition Essex Junction, Vermont

naitsabes.blog

Oraz ośrodek handlowy. Londyn rozwinął się z obozu warownego założonego przez Rzymian na wzgórzach Cornhill i Ludgate Hill w latach 70-80 n.e. Rzymska osada Londinum stała się wkrótce jednym z najbogatszych miast imperium, dzięki dobrze rozwijającemu się handlowi z krajami na kontynencie.
Od 313 Londyn był siedzibą biskupstwa, w początkach VII w. zaś stolicą królestwa Essex. 1042 r. - Edward Wyznawca został królem, ustanawiając Londyn stolicą Anglii, a Westminster swoją siedzibą; rozpoczął budowę kościoła-opactwa St. Peter. 1066 r. - normański król, William Zdobywca, który pokonał króla Harolda w bitwie pod Hastings rozpoczął budowę Tower of London. 1176 r. - Peter de Colechurch zbudował pierwszy kamienny most w mieście - London Bridge..Się Tower of London, potężna twierdza (a do XVI w. także siedziba królewska) wznoszona przez kilkaset lat, począwszy od XI w. Biała Wieża (White Tower) z normańską kaplicą pochodzi z XI w. (znajduje się w niej także Królewska Zbrojownia). Krwawa Wieża (Bloody Tower) była jednym z miejsc w zamku, gdzie przetrzymywano, a także zgładzano szlachetnie urodzonych więźniów. W Jewel House oglądać można brytyjskie skarby koronne (np. imperialną koronę królowej Wiktorii z 3000 kamieni szlachetnych, głównie diamentów i pereł). W pobliżu twierdzy znajduje się liczący niewiele ponad 100 lat most zwodzony - Tower Bridge, dziś jeden z symboli miasta.
W City podziwiać można największą londyńską świątynię (i jedną z największych na świecie) - katedrę.