O czym chcesz poczytać na blogach?

Esmeralda

Graham Masterton

            - Wiem co ci kupimy! – wykrzyknęła, ciągnąc go przez gryzący dym, który unosił się nad straganem z carne asada, grillowanym mięsem. – Jestem na sto procent pewna, że ci się spodoba!

            Poprowadziła go w stronę zacienionej uliczki, znajdującej się z boku targowiska, gdzie starzy mężczyźni z twarzami niczym pomarszczone tykwy siedzieli na progach i palili. Na końcu uliczki stał prowizoryczny stragan, skonstruowany ze skrzyń, koców i worków.

            Prymitywnie pomalowany znak na straganie głosił Retablos. W środku, na kuchennym krześle, siedziała kobieta ze sztalugą, nakładając na małą, metalową płytę emalie z dwudziestu czy trzydziestu różnych, jasnych garnuszków.

            -   Buenos días – powiedziała Esmeralda. –  Mi amigo.

ninka czyta - Onet.pl Blog

Nie podoba.Dziadek Sorenson wita dzieci całą serią zakazów,okazuje się że jest on strażnikiem magicznej krainy "Baśnioboru".Są tam przeróżne  magiczne stworzenia np.zachłanne trolle ,  figlarne satyry,zgryźliwe czarownice,psotne chochliki i zazdrosne wróżki.Dzieci popełnią najgorszy z najgorszych błędów!Niby nic,ale w Baśnioborze był jak już mówiłam najgorszy błąd OTWORZYLI OKNO W NOC KUPAŁY!!Seth złapał wróżkę do słoika,która ku mojemu zdziwieniu zmieniła się w....Za to Kendra uratowała wróżki i została owróżkowiona (co to oznacza napisze wam przy opisywaniu drugiej części)TO nie wszystko co jest w tej książce,jak zawsze mówię:)PRZECZYTAJCIE TO. NA PRAWDĘ WARTO
Nina (20:54)
Uzyjcie pazurków, Kotki...

17 marca 2012
Brak tytułu
Dopiszę tu jeszcze zdanie do poprzedniej księgi.Trojaczki bagienne zostały sprzedane w aukcji w tajemniczym przedmiocie,a Esmeralda ucieka wraz z Olafem jako jego małżonka.

star power over me - bloog.pl

komentarze (1) | dodaj komentarz

Jestem trochę śmieszna, wiem. Ale życie jest trudne.

Mam dwie osobowości. Tak, żyją we mnie dwie osoby, które bardzo się ze sobą kłócą. Jedna z nich, nazwijmy ją Amelią, jest grzeczna i nie rozrabia. Lubi pograć z bratem w karty, cieszy się z drobnostek, kocha życie oraz uważa, że jest szczęśliwa i że los ją wyróżnił. Druga, na potrzeby tego tekstu niech będzie Esmeralda, dąży do samozagłady. Pragnie poznać wszystko co do niej prowadzi, a poza tym jest lepszą pisarką, malarką i ogólnie artystką niż Amelia. Amelia lubi ludzi. Lubi z nimi rozmawiać, a także uważa, że jest w stanie i powinna pomagać cierpiącym, bo ma zadatki na psychologa. Esmeralda odizolowuje się od społeczeństwa. Nienawidzi ludzi, gdyż traci do nich cierpliwość. Lubi samotność.

Amelia i Esmeralda toczą bitwę. Nie wiem, czy to źle, ale na razie wygrywa Esmeralda. szkoda tylko, że obydwie mają zupełnie różnych znajomych. Amelia nie pasuje do znajomych Esmeraldy i na odwrót.

Życie jest trudne.Podziel.

Psi syn śmierdzi wiewiórół, a esma myszoł...

W skrucie sklepie ałszanie.Niestety zauwazyłam że ja i sonsiatka niezbyt potrafiłyśmy się w komponowac w otaczające nas otoczenie hihihihihihi ale zato psi ojciec i psiaciotka posowały doskonale szczególnie ojciec zany ze swojego upodobania do koloru różowego i wszelakich ubrań ze sklepu orsaj.Wczoraj nie było żadnych takich yyyyyyy niechcianych wpadek ale było dosyć no yyyyyże tak powiem nie wiem jak no ale panienki nakupowały zeszytów ,wybierały okładki chyba ze dwie godziny no bo to im nie pasowały póxniej kupiłysmy jedzenie z ekskluzywnej firmy i udałyśmy sie na takie coś żeby to zjeść.Niestety nie wygonili nas ale z satysfakcją informuję że troche nasyfiłyśmy szczególnie esmeralda która słynie z tego że jest strasznym brudasem.Chciałabym powrócic do nocnego wypadu w którym uczestniczyłam ja czyli czarna bronka która uwielbia motory komary z firmy dajwid harklaj dawidson i jeszcze sonsiatka była i esmeralda. na początku byłyśmy w czurczu niestety nie z mojej winy ale i tak jaja sie działy tam więc nie bende se do końca życiatego wypominać.Nie byłabym sobą żebym nie wspomniała że widziałyśmy tebryka który zamiast związac włosy jakies afro se uczynił na głowie.Zgniłyśmy z niego i udałyśmy sie do sklepu.tam zakupiłyśmy jedynie napoje ,bo ja niechcący rzuciłam pestki do kosza i niechcący nie trafiłam.złapała mnie kobieta ze sklepu i do mnie.

Kto czyta książki, żyje podwójnie- Umberto Eco - Onet.pl Blog

  

Tytuł: Katedra Marii Panny w Paryżu

Autor: Wiktor Hugo:

Ilość stron: ok. 560

Wydawnictwo: Biblioteka Gazety Wyborczej

 

Katedra Najświętszej Marii Panny w Paryżu- powieść Wiktora Hugo znana w Polsce również pod tytułem Dzwonnik z Notre-Dame, osadzona w czasach późnego średniowiecza. Według słów samego autora, jest to "obraz piętnastowiecznego Paryża i całego piętnastego wieku przez pryzmat tego miasta". Osią powieści jest wątek miłosny archidiakona Klaudiusza Frollo do pięknej Cyganki Esmeraldy.

 

W dzieciństwie bardzo lubiłam animowaną wersję Katedry, więc z chęcią zabrałam się za powieść. Muszę przyznać jednak, że książka bardzo różni się od bajki. Przede wszystkim mało było głównych bohaterów- Esmeraldy i Quasimodo, a oczekiwanie na to, kiedy w końcu się pojawią a ich losy wreszcie się splotą, trochę mnie nużyło.

Mnogość bohaterów i wątków jest tutaj zarówno plusem i minusem. Ich losy- całkiem ciekawe- przeplatają się i łączą ze sobą. Jednak jak już wspominałam są też w niektórych momentach nużące.

W tle mamy- być może- pięknie odmalowany Paryż średniowieczny, a co za tym idzie w.

upskirt blog

upskirtblog - archiwum: maj 2007
Strona główna ***
ha!
upskirt 2007-05-02 12:01:17
skomentuj (5)
***
i hate myself& i want to die.

atak :)

idiotka. "wez sie do pracy lepiej" KURWA. no najpiekniejsze co mozna uslyszec w takiej chwili.

jestem brzydka i glupia i nie wiem jak ze mna mozna wytrzymac.

upskirt 2007-05-05 16:47:11
skomentuj (4)
***
drama queen to ja. ale to co się dzieje w okolicach to jedna wielka esmeralda!
śmieszno i straszno.

upskirt 2007-05-06 23:25:10
skomentuj (0)
cytat i zgaga
I właściwie pierwszy raz z Tobą, teraz, wyszło tak naturalnie, że sama się uśmiecham do siebie, że jesteś, naprawdę jesteś i niczego sobie nie wymyśliłam. Bo nie musiałam.

a od rana chodzę przygarbiona, bo boli mnie żołądek.

a esmeraldy kończą się plotkami i happy endem. nie wiem czy zawsze i każda, ta na pewno. w sumie się cieszę.

upskirt 2007-05-08 06:23:07
skomentuj (0)
101 dalmatynczykow
http://www.sport.pl/sport/1,74696,4119354.html

euforia duma podniecenie.