O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Eset

WIERZE UFAM MIŁUJĘ

Na pytanie – jak z sieci bezprzewodowych korzystają Amerykanie. Aż 32% respondentów przyznało się do prób korzystania z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi należących m.in. do ich sąsiadów. Dwa lata wcześniej do takich zachowań przyznało się “jedynie” 18% ankietowanych.Pożyczanie niezabezpieczonej sieci dla niektórych wydaje się, mimo oczywistego nadużycia, czymś naturalnym i zupełnie bezpiecznym. W rzeczywistości niezabezpieczone Wi-Fi to zagrożenie zarówno dla dostarczającego takie połączenie z siecią, jak i dla osób korzystających z sieci. ESET przypomina, że za sprawą takich narzędzi, jak Firesheep osoby niepowołane mogą w łatwy sposób uzyskać dostęp do połączenia internetowego i przechwytywać wszystkie dane, które użytkownik wprowadza podczas korzystania z sieci. Należy przy tym pamiętać, że Firesheep nie wymaga dużej wiedzy i może z niego skorzystać właściwie każdy internauta. O skali zagrożenia świadczyć może fakt, że od chwili pojawienia się tego niebezpiecznego rozszerzenia dla Firefoxa zostało ono pobrane z sieci ponad milion razy.

Pożyczanie niezabezpieczonej sieci dla.

bezpieczenstwo24 | Kolejna witryna sieci „WordPress.com”

(68%), Backdoory fotograf myszków /Boty (14%), Worms (13%) oraz pozostałe złośliwe skrypty, marka i mikrowirusy czyszczenie kanalizacji . Poniżej wyniki testu dotyczącego ilości wykrytego złego oprogramowania:

Antywirus (Procent wykrytego oprogramowania)
1. G Data (99.9%)
2. Trustport, AVIRA (99.8%)
3. McAfee (99.4%)
4. Avast, Bitdefender (99.3%)
5. F-Secure, eScan, Panda (99.2%)
6. Symantec (98.7%)
7. ESET (98.6%)
8. AVG, Kaspersky (98.3%)
9. PC Tools (98.1%)
10. Microsoft (97.6%)
11. Norman, K7 (96.8%)
12. Trend Micro (96.6%)
13. Kingsoft (90.3%)

Wyniki  pizza warszawa saska kępa są dość zaskakujące,  fundusze unijne audyt gdyż takie firmy ubranka dla dziewczynek jak Eset czy Symantec  pizza warszawa tarchomin ustąpiły swojego krav maga Sosnowiec
miejsca mniej geodezja łódzkie znanym programom. Jedynie produkty pizza.

Cała prawda o NK

Użytkowników na całym globie. Bardzo wysoko, bo aż na piątym miejscu, sklasyfikowano nowe na liście zagrożenie, potrafiące atakować z poziomu bezpiecznej strony WWW.

Zagrożenie zostało oznaczone przez laboratoria antywirusowe firmy ESET jako JS/TrojanDownloader.Pegel.BR. To niepozorny skrypt, który wszczepiony do kodu słabo zabezpieczonej strony internetowej dodaje do jej zawartości ramkę IFRAME. Ramka ta zwykle pozostaje dla użytkownika zupełnie niewidoczna, z uwagi na wyjątkowo mały rozmiar lub tło upodabniające ją do reszty strony. Jak podkreśla ESET ramka ta stanowi równocześnie rodzaj otwartej bramy do zupełnie innej witryny, będącej wirtualnym odpowiednikiem składowiska niebezpiecznych odpadów. Wizyta internauty na znanej, ale zainfekowanej JS/TrojanDownloader/Pegel.BR stronie, może skutkować przeniknięciem do jego komputera różnego rodzaju zagrożeń – od wirusów i robaków internetowych, aż po keyloggery czy konie trojańskie.

Specjaliści z laboratoriów firmy ESET uspokajają, że przed tym zagrożeniem skutecznie ochroni użytkowników większość pakietów bezpieczeństwa oraz programów.

Antywirusy

Oszczędnościowe kierują ich do pobierania darmowych programów antywirusowych, które nie posiadają takiej ergonomiczności jak ich płatne wersje. Co prawda będą one nas ochraniać przed większymi zagrożeniami, lecz zdołamy się pożegnać z tego typu funkcjami jak analizowanie programów pod względem tego, czy są szkodliwe, albo funkcjonalności takiej jak firewall. Tego typu opcje dostajesz wydając przynajmniej 100 zł na kupno programu antywirusowego. A jaki najodpowiedniej jest wybrać dla siebie? Jednym z w najwyższym stopniu atrakcyjnych oprogramowań w Polsce jest eset, dawniej zwany nod. Program ten jest niesłychanie funkcjonalny, a przy tym nie obniża wydajności komputera, jak to następuje w przypadku pozostałych programów antywirusowych. W największym stopniu opłaca nam się złożyć zamówienie na eset Internet Security. Jest to pakiet, który nie tylko ma w sobie antywirusa, ale także firewall, jaki cały czas monitoruje, czy na własny komputer nie są realizowane ataki. Za ochronę na cały rok zapłacimy nie mnóstwo powyżej 100 zł, a w zamian otrzymamy oprogramowanie, które w pełni nas ochroni przed niechcianymi aplikacjami..

Wiadomości o technologiach IT

Usługi unite – http://dev.opera.com/articles/view/an-introduction-to-opera-unite/. Fajne, ale wspaniała pożywka dla hackerów.

 • MS rozważa wypuszczenie własnego programu antywirusowego – Morro – ma być pod koniec roku
 • Blog bezpieczeństwa – Krawczyk – http://blog.securitystandard.pl/news/331389.html
 • Nowika z lab. od Google – http://tables.googlelabs.com/public/faq.html
 • ESET daje za darmo skaner on-line – http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=11645&Nowy+skaner+online+od+ESET, http://www.eset.pl/onlinescan
 • List otwarty do Google krytykujący jego zaniedbania w zakresie ochrony sesji przez SSL – http://www.cloudprivacy.net/letter/
 • Egzaminy z  JAVA – trzeba się przygotować – http://java.sun.com/docs/books/tutorial/extra/certification/index.html
 • Forum JAVA – http://www.coderanch.com/forums
 • Forum na temat kryptografii – http://forums.sun.com/forum.jspa?forumID=9,
  1. http://forums.sun.com/thread.jspa?threadID=5391876&tstart=0
 • Kolejna biblioteka w javie, integruje się z BC.

 • Eset nod32

  grzybu blog

  Nowy skaner internetowy

  Mam nadzieję, że nie statne się dla niektórych monotonny jeśli jeszcze dziś zostanę w temacie ochrony komputera. O ile wczoraj było o antywirusie GDATY, dziś krótko postaram się opowiedzieć o najnowszym skanerze internetowym.

  Według niektórych najlepszym darmowym antywirkiem jest NOD32 . Kiedyś miałem go, ale krótko gościł u mnie na dysku, bo zrezygnowałem na rzecz popularnego wówczas Nortana. Nie zdąrzyłem wtedy dokładnie się przyjrzeć temu programowi. Dziś trafiła się okazja choć pośrednia. Wspomniana już firma Eset wydała nowy skaner internetowy. Niby nic interesującego, ale moją uwagę przyciągnął. Dlaczego? Bo, aby sprawdzić nim komputer nie trzeba używać IE. Tym samym stał się dla mnie konkurencyjny w stosunku do innych tego typu skanerów.

  Wśród najpopularniejszych technologii oferujących ochronę komputera online znajdziemy: McAfee, Nortona, mks_vir, Arca Vir i.

  Net.program

  2006-09-22

  Komentarzy: 6 NOD32 - antywirus PL 2006-09-22
  NOD32 PL

  Lider na rynku programów antywirusowych. Posiada według Virus Bulletin 100% wykrywalno      ść wirusów, a jak donosi większość serwisów komputerowych wyposażony jest także w najszybszy silnik skanera (pisany w czystym Assemblerze). Program posiada bardzo czysty interfejs oraz niezwykle proste opcje konfiguracji.

  Producent: ESET/Dagma sp. z o.o.
  Licencja: Trial
  System: Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/2003
  Komentarzy: 1 Power GG 7.5 2006-09-21