O czym chcesz poczytać na blogach?

Esej

Blog Rwacia

Przypadku, to jest to material hurtowy. Ale nic to, byle jeden powrot nie nastapil to wszystko inne da sie przetrwac. Hmmmm, no i w niedziele bedzie powrot o ile wypali sobotnia wyprawa w co gleboko wierze. Nadzieja matka nasza lecz czemu by nie. Drzewo poznania dobrego i zlego, przyjaznie nie kresli sie tylko slowami lecz rowniez patrzac sobie w oczy. Kurcze, chyba ta goraczka mi szkodzi, ide po lekarstwa...

Rwac, dnia: 2003-04-09 09:04:09
skomentuj (3)
O zlosliwej naturze eseju...

Jak widac po tytule esej z samej swojej natury zlosliwy jest. Wniosek ten wyciagam z faktu, ze esej taki, miast sam sie napisac, zaprzata umysl rwaca, ktory zapewne chetnie dalby zaprzatnac sie czemu innemu, gdyby nie okreslony termin. Tak wiec eseje sa tez zlosliwe z tej przyczyny, ze maja okreslony termin, w ktorym trzeba je skonczyc. Nie tak przeciez powinno byc, esej powinien sie tworzyc powoli, fermentowac w wielkim gasiorze mysli wszelakiej, nim pozwoli sie posmakowac znawcom tematu. Eseju niedobry co glowe mi zawracasz, przez pospiech twych terminow esencje swa zatracasz. No tak, zle na mnie wplywa esej,.

pamiętnik polonisty

Dostanę jakiś wyrok, a z piętnem zbrodni będę musiał żyć i nawet ucieczka w religię nic tu nie pomoże. Piętna Kaina się nie wymazuje, nawet po najdrobniejszej kolizji drogowej. Tyle 
16:42, paulusfm
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 10 stycznia 2006
eses, reportaż, prostytucja
Powinienem napisać esej lub reportaż na jeden taki konkurs. Może być reportaż lub esej. Ja się nie upieram. Ja nie z formą mam problem, chociaż to też. Ubolewam jak i inni poloniści nad tym co zrobiono ze słowem "esej". Nie wiedzieć czemu każda, nawet kilkuzdaniowa forma pisemna- ot szkolne wypracowanie, jest dziś uważane za esej. Tak naprawdę esej łączy w sobie cechy stylu naukowego i artystycznego. Jest dowodem talentu piszącego oraz erudycji pozwalającej mu się niebanalnie wypowiedzieć na jakiś tema. A tu nagle konkurs ogłoszony przez Goethe Institut, że należy napisać.

KOREKTA KSIĄŻEK

Korekta eseju

Korekta eseju powinna być wykonywana z namysłem i troską nie tylko o poprawność językową, ale również o wierność przesłaniu autora. Profesjonalna poprawa polega na eliminacji błędów ortograficznych, interpunkcyjnych, gramatycznych, logicznych i stylistycznych, ale zarazem na wydobyciu z eseju jego oryginalności i specyfiki. Zapraszam do zapoznania się z moją ofertą.

Przyjdź do mnie...okaż swe uczucia!...Póki jeszcze żyję...|W Hogwarcie... - Onet.pl Blog

Się i miała uśmiech od ucha do ucha. Zerknęła na Nelly, któa także puściła jej smirka (uśmiech), a potem na Harry'ego. On się nie uśmiechał. Siedział, udając, że czyta swój esej, lecz tak naprawdę nie sledził tekstu od lewej do prawej strony, jego wzrok utkwiony był w jednym miejscu, a mianowicie w wyrazie "przygotowuje". Wiedziała, o czym chłopak myśli, a raczej domyślała się. Chciał odnowić związek z nią, to znaczy związku nie było, chciałby z nią być, wyznał jej, że ją kocha, lecz ona już nic do niego prawdopodobnie nie czuje. Przeleciała swój esej wzrokiem, i pierwszy raz odezwała się tego wieczoru.
-Świetnie to napisałaś, Hemiono. Uważam, że jest to na Wybitny, ale znając Snype'a... -
-...uzna, że jeżeli Gryffon zrobi esej na jego wymagania, lepsze niż ślizgon to umyje włosy - przerwał i dokończył za nią Ron.
-Dziękuję za te piękne porównanie - zakpiła Nel - a teraz dobranoc - wstała z fotela, zabrała swój pamiętnik, pióro z atramentem i esej, po czym zniknęła za kręconymi schodami.
-Ostatnio jest jakaś nerwowa - stwierdził Ron patrząc na miejsce, gdzie znikła jej noga.
-Nie.

Badania jakościowe

Od koleżanek i kolegów, że istnieją programy do kodowania danych – jak ten, na którym pracowałam. Spodziewam się, że będą z nich państwo korzystać.

Ci, którzy jeszcze nie oddali wywiadów, wciąż mogą to zrobić i dostać 5 pkt z 10. Radzę to zwłaszcza osobom, które już wcześniej nie wykonały jakiegoś zadania – a są takie. Pod koniec semestru może się okazać, że będą miały problemy z zaliczeniem zajęć.

Widzimy się dopiero w piątek po świętach, i w piątek po świętach będę od Państwa odbierać opisy projektów badawczych oraz eseje. W następnym poście – kilka rady dotyczących esejów. Spróbuję też wrzucić Państwu przykładowy opis projektu badawczego w ciągu najbliższych dni.

Jutro dyżuruję normalnie – od 16.15 do 17.15.

Pozdrawiam,

as.

Lektury

W tej książce jest próba przekonania czytelnika do Daviesowskiej koncepcji Europy, którą można chyba nazwać – choć sam autor nie proponuje żadnej nazwy – „Europą peryferii”. Pojęcie peryferii należy tu rozumieć – i na to już Davies kładzie bardzo wyraźny nacisk – nie tylko w sensie geograficznym czy czasowym, ale również kulturowym i kulturalnym. Autor dokonuje na kartach książki próby restytucji wkładu narodów peryferii do ogólnoeuropejskiego skarbca kultury i tożsamości.

W eseju „Uprawnione porównania, fałszywe kontrasty: Wschód i Zachód w najnowszej historii Europy” Davies konfrontuje społeczną pamięć o dziejach Irlandii i jej trudnej historii – zupełnie w Europie Zachodniej zapomnianej – z historią Polski. Pokazuje na szereg podobieństw w losach tych dwóch narodów, jednocześnie wytykając historykom niedostrzeganie owych. Zdaniem Daviesa, zachodnia historiografia przyjęła perspektywę pisania o Europie polegającą na kontrastowaniu jej dziejów z szeroko rozumianym Wschodem, którego Polska była również elementem. Davies.

Wędrując przez życie... - Onet.pl Blog
27 listopada 2005
Tak tylko prędziutko

Oczywiście, na ciąg dalszy wciąż nie ma czasu, bo eseje i w ogóle, ale obiecuję, że pojawi się po 5 grudnia, to ostatni deadline eseju, już.