O czym chcesz poczytać na blogach?

Escobar

br. Andy w Uruguayu

Dotyczącego przemocy i przestępczości przedstawione wczoraj przez ministra spraw wewnętrznych Eduardo Bonomi.

Według Pani Escobar „coś się zmienia” i to, że liczba efektywnych skarg wzrosła z 9.545 w 2009 r. do 11.255 w 2010 r. jest dowodem, że kobiety wiedzą , że nie pozostają same wobec aktów ciężkiej przemocy.

„Brakuje właściwej reakcji na przemoc, ponieważ wiele kobiet nie wie jak się zachować. Istnieje wiele kobiet, które zmarły nie zgłaszając wcześniej czynnych napaści i nie podejmując żadnych środków ostrożności. O zgonach tych poinformowano i nie zrobiono nic, aby ich uniknąć” powiedziała pani Escobar.

W tym samym duchu, Roxana Medina, koordynator krajowej siatki organizacji działających przeciwko przemocy domowej i seksualnej, powiedziała: „musza skutecznie działać wszystkie służby w całym kraju”; i że, gdy następuje takie zgłoszenie „pomoc musi być udzielona skutecznie i szybko. „Państwo powinno stosować środki i sankcje w trybie pilnym i je wykorzystywać. System karny musi zwrócić uwagę na tę sytuację”.

59% kobiet, które zmarły, zostało zabitych przez swoich partnerów lub byłych partnerów. Większość ofiar to osoby między 30 a 49 rokiem życia. 44% zostało zabitych nożem, a 29% z broni palnej..

qbulek.blog

Wygrzewa swoja dupę gdzieś w okolicach Sydney. Wspomnienia.

Kolejny raz. Około 2002. Parlament Wolnego Miasta Gdańsk. Myslovitz zagrał tak, że długo nie mogłem uwierzyć, że to ten sam zespół. Wpadali w tak schizmatyczne frazy, że nawet Porcupine Tree by się nie powstydziło. Byłem pod wrażeniem.

2006. Happiness is Easy. Sfera tekstowo - wokalna - chyba troche powrót do dawnych czasów, ciekawe tylko jak brzmi na żywo. Muzyka dużo dojrzalsza i bogatsza brzmieniowo, ale prosto, czasami wręcz banalnie i ujmująco przewidywalnie.

Podnieśli mi nastrój o kilka punktów. To chyba te wspomnienia... Starcza sentymentalność.

(By the way, happiness is not so easy...)

PS. A w odtwarzaczu jeszcze:
Escobar - Escobar
Red Hot Chili Peppers - Stadium Arcadium
Tool - 10000 Days

skomentuj (4)

Powerstation 2006 2006-06-15 16:50:17


skomentuj (4)
Strona główna
czerwiec 2006

Blog 19Fifa10

Lub inaczej chuligan stadionowy określa się zazwyczaj agresywnych widzów, osoby, których "doping" polega na rzucaniu obraźliwych słów zarówno na zawodników jak i sędziów, głoszeniu rasistowskich haseł przede wszystkim na meczach piłkarskich, hokejowych oraz na meczach koszykówki. Przywiązanie takich osób do barw klubowych lub reprezentacyjnych graniczy z fanatyzmem, skutkiem czego dochodzi do walk między grupami (z wypadkami śmiertelnymi), a także gróźb i czynów (także zabójstw) wobec sportowców, którzy zawiedli oczekiwania (Kolumbijczyk Andrés Escobar w 1994, bramkarz młodzieżowej reprezentacji Beninu Yessouffo Samiou w styczniu 2005).
Witam 2009-03-08
Witam na moim Blogu ;]

:: i've found a way... i've found a way... a way to make you smile blog ::

Coś mi się czuje, jak zaliczę, to będzie to jeden z cudów tej sesji. dawno nie czułam się tak głupia podczas patrzenia na pytania testowe, a powiem wam - byłam jedną z lepiej przygotowanych studentek. prawda jest taka, że lecząca najwyraźniej jakieś swoje zaszłe kompleksy magistrantka postanowiła nas najzwyczajniej w świecie udupić, pytania wzięła z kosmosu, pomimo wcześniejszych zapewnień, że dat nie będzie, daty oczywiście były, oczywiście dzienne. fakt, pytania mieściły się w historycznym przedziale czasowym, nawet do krajów odpowiednich dało się je przypasować, zdarzały się też ochłapy łaski w postaci pytania kim był pablo escobar - niemniej jednak, nic mi nie mówi ani pojęcie wojny 1000 dni, ani nie wiem kiedy kobiety w argentynie uzyskały prawo głosu. a, nie dośc, że niezaspokojona stara panna cynicznie na wstępie stwierdziła, że test jest łatwy bo jej się w szczegóły wchodzić nie chciało, nie dośc, że było 68 pyt na 60 minut, to jeszcze oświadczyła, że jak ktos nie zaliczy, to do widzenia we wrześniu, bo ona wyjeżdża, ona ma swoje sprawy, ona za nami z poprawkowym testem ganiać nie będzie. a test dopuszcza do egzaminu, który za dwa tygodnie. 5 razy by tę poprawkę zrobić mogła, i nic nas nie obchodzi, że ona ma swoje sprawy, płacą jej za te nasze.

Marek w tropikach

  Do końca żart, bo istotnie dla prawdziwego gangstera moje “przypakowanie” to pestka ale zwykłych ulicznych opryszków skutecznie odstrasza”
  Napisałem także, “że Ameryka Łacińska to nie Indochiny i jest niebezpieczniej.”.

  Wię co do istoty rzeczy się zgadzamy. Chodziło mi jedynie o uogólnienia, które często wypatrzają obiektywny obraz, a tego obydwaj nie mamy bo nie stanowimy wymiernej próby dla statystyki na temat Quito

  Skoro jednak wspomniałeś o Bogocie: to tu pokuszę się o pewną konkluzję choć nic mi się osobiście złego nie przydarzyło: w Bogocie pachnie siarką i piekłem. Bezrobotne sieroty po Escobarze stoją niemal na każdym rogu i węszą co zwędzić , wypatrują ofiary nawet w biały dzień. Policja a nawet zwykli przechodnie co chwila podchodzą i ostrzegają : schowaj aparat, weź taksi, nie spaceruj w pojedynkę…”

  I tu pokusiłbym się o porównanie i uogólnienie: Bogota jest zdecydowanie niebezpieczniejsza do Quito. A szkoda, bo miasto piękne, pięknie położone, piękne widoki…
  Pozdrawiam i życzę samych miłych przygód

  Odpowiedz
 1. Pingback: 6 lekcji z Ameryki Południowej « Marek w.

philophobia.blog

Ale zapamiętałem, i gdy tylko się pojawi, od razu będę wiedział, od razu to poczuję.
Kazia przez gadu powiedziała: „lubię taką metafizykę dla gospodyń domowych, kręci mnie”. Mnie też kręci, zwłaszcza, że przyszła małżonka prezentuje się niczego sobie (czego mój opis nie oddaje. Generalnie z opisów słaby jestem, dlatego nie piszę powieści, tylko notki do bloga). Nie jest to co prawda Winnona R., czy Joanna B. ale na pewno znalazłaby się na liście tych, których z łóżka bym nie wyrzucił. Teraz pozostaje mi tylko czekać. Nalałem więc sobie whisky (12-to letni Glenfidditch tylko z lodem of kors), puściłem Escobara ("Someone new” of kors) no i czekam.

P.S. Jeśli, któraś z czytelniczek rozpoznała się w powyższym opisie, proszę się ze mną skontaktować. Ustalimy datę ślubu, imiona dzieci itp.

skomentuj (3)

get myself arested 2003-01-22 20:24:52

Byłem dzisiaj w Miejskiej Komendzie Policji. Służbowo oczywiście, gdyby ktoś pomyślał, że w końcu przymknęli mnie za zakazane w moim województwie seksualne praktyki z kozicami. Przy wejściu siedzi w budce uśmiechnięta pani, która decyduje czy kogoś wpuścić czy nie. Przepytuje ludzi po.

Fall to pieces / - Mozilla Firefox

Słońca budzą we mnie jedynie lenistwo, czerń nocy raczej przerażenie. Z nim czułam się bezpieczniej. A teraz? Jest obecny wciąż. Wiem, że kocha mnie tak samo mocno jak ja Jego. Co nas wyniszcza? Gdzie popełniamy błąd...?

I nikt mi nie wmówi. Ja wciąż będę wierzyć. Nawet, jeśli ma bardziej boleć. Moze to niezdrowe. Może to złe. Ja chcę. Bez nadzieji jestem nikim.

Kocham Cię.
Komentarze (23), Dodaj

#1

poniedziałek, 13.kwietnia.2009, 11:29
Wczoraj byłam w Pradze. Naprawdę piękne miasto. Przeszkadzał mi tylko widok mnóstwa zakochanych par, ale to już moja zazdrość i żal.
Tęsknię upiornie. Staram się przestać myśleć i czuć, ale to jak z oddychaniem. On wciąż siedzi w mojej głowie. Taki jak dawniej.
Wciąż nie mogę się przyzwyczaić do tego myloga. Nawet szablonu znaleźć nie mogę. No i tyle na razie. Egzaminy tuż tuż. Cholera.
Komentarze (142), Dodaj

Szablon wykonała Karykatura Blisko¶ci dla thecoracji.
Zdjęcie od Angeles Escobar. Tekst piosenki Avril L.