O czym chcesz poczytać na blogach?

Eric cantona

BPS Blog Piłkarsko Siatkarski

61 meczów w reprezentacji i 33 bramki – ścisła czołówka najlepszych w Polsce. W lidze polskiej 109 bramek. Do tego sława z boisk francuskich – oto wielki dorobek Andrzeja Szarmacha


20:05, mislaw69 , Legendy Piłki
Link Dodaj komentarz »
Eric Cantona

Eric Cantona

Eric Cantona urodził się 24 maja.

Który zdecydował się zdjąć go z boiska.


Kolejnym klubem w karierze Cantony był Montpellier. Z tą drużyną zdobył Puchar Francji. Grał na tyle dobrze, że poraz kolejny otrzymał powołanie do kadry narodowej. W tym klubie Eric także pokazał różki. Pobił się w szatni  zjednym z kolegów i.....został odsunięty od gry na okres 10 dni.


Po przygodzie z Montpellier ponownie powrócił do Marsylii. Stał się jej prawdziwą gwiazdą, ale rozwój jego.

ofilmie.wordpress.com

I postanowił zaangażować go do roli w  filmie Porachunki, a także w kultowym filmie Przekręt. Jones grał przede wszystkim twardzieli, przestępców i zabijaków. Jego charakter idealnie wpasował się w klimat filmów Ritchiego.

Eric Cantona

 

Piłkarzem był niezwykłym. Nieustępliwy, o niesamowitym charakterze. Był jednym z najlepszych piłkarzy w historii Manchesteru United..

Podczas meczu. Przez przyjaciół uważany jednak za osobę spokojną i wyważoną. Pisał wiersze, wydał parę tomów poezji i udzielał się charytatywnie. Na dużym ekranie pojawiał się wiele razy ale na uwagę zasługuje film pt. Szukając Erica  Opowiada historię listonosza, który zupełnie zagubił się w życiu i nie potrafi zaradzić najmniejszym problemom. Pewnego dnia staje przed nim jego idol Eric Cantona i tłumaczy, że ludzkie porażki niewiele się różnią od braku.

Z rowerami prawie dookola swiata - bloog.pl

Nam z oczu. Z oczu Antoniego natomiast nie zniknal szok, jego szczeka, opadlszy na ziemie, powoli zaczela wracac na swoje miejsce.
Twarz mezczyzny wydawala mi sie znajoma, ale dopiero Ant upewnil mnie kogo wlasnie spotkalismy.
- To Eric Cantona - zdolal z siebie wydusic.
Nasze wahanie czy kupic bilety wstepu zniknelo - za zdjecie z legenda Manchesteru United i w ogole pilki noznej bez szemrania zaplacilismy 10 rupii.
Troche czasu jednak uplynelo zanim odwazylismy sie do.

Galeria Typów

Że będzie tam CR. W prawie Ronaldo wypowiadały się też piłkarskie autorytety, jak Zinedine Zidane ("Real zawsze dostaje, co chce"), Karl-Heinz Rummenigge ("Ronaldo powinien zostać w MU dla dobra wszystkich") czy ostatnio Eric Cantona ("wprawdzie go nie znam, i nie wiem, co nim powoduje, ale nie powinien nigdzie odchodzić"). 

A co na to wszystko bukmacherzy, którzy przecież znają się na rzeczy, bo od początku stawiali na Niemców jako głównych.

Adam Football

B - Klasa, Wielkopolska, Grupa I
"Dobry gol to taki, który jest zarazem piękny i ważny" - Eric Cantona.

Imię

futbolandia

Każdy szanujący się fan piłki nożnej. Obok genialnej gry i pięknych zagrań pokazywał też swoją drugą twarz, często kontrowersyjną. Jego zachowania, wybryki i wypowiedzi częto znajdowały się na pierwszych stronach gazet. Myśląc Cantona, widzę kołnierzyk unisiony w górę oraz kopiącego piłkarza z numerem 7 jednego z kibiców Crystal Palace.

Ostatnio Cantona przypomniał o sobie nawołując do... rewolucji. Wezwał wszystkich do wycofania swoich oszczędności z banków, obarczając je za wszystkie obecne problemy gospodarcze. Aż chce się krzyknąć eureka! Szkoda, że Eric nie bardzo zna się na ekonomi, a jego apel przepadnie gdzieś wśród innych dziwnych pomysłów.

Ot cały Eric. Cytując jego słowa z filmu "Looking for Eric"...
I am not a man, I am Cantona