O czym chcesz poczytać na blogach?

Erfurt

nie zamykaj oczu...

Majowym!

Jak krasnoludki to oczywiscie... Wroclaw! Cztery wspaniale dni, ktore spedzilismy z Ignacym w moim ulubionym (po Krakowie) miescie. Bylo wspaniale, wycieczki, zwiedzanie, zoo, ogrod botaniczny, Ostrow Tumski... I najlepsze w tym wszystkim jest to, ze nikomu nie udala sie tak pogoda jak nam. Sloneczko swiecilo caly czas, a jak nie swiecilo to tez bylo przyjemnie. Pierwszy dzien to oczywiscie zwiedzanie starowki, pozniej nie obylo sie bez wypadu w okolice Wroclawia (skoro juz pokonalam trase Krakow - Wroclaw moim opelkiem, to co to dla mnie Książ, Swidnica czy Walbrzych..:)). Obowiazkowo tez wyposazylismy sie w "mape poszukiwacza krasnoludkow" i szukalismy malych stworkow schowanych w zakamarkach Wroclawia.
Bylo wspaniale, no ale niestety szybko sie skonczylo i teraz pozostaje nauka do sesji i odliczanie dni do wakacji....

A od czwartku na 10 dni - Niemcy (czyli wymiana KNAKu do Erfurtu!). Auf Wiedersehen!

mea86 2008-05-19 00:36:04
skomentuj (1)
Erfurt


Pozdrowienia z Erfurtu. Jest super. I w sumie to tylko tyle! Tchus! :D


mea86 2008-05-30 11:51:25
skomentuj (0)

jom blog


Tagi: lala, mania szycia
jom 2011-01-06 20:06:04
skomentuj (2)


Niebieski (wiosna-lato 2011)- Blue (spring-summer 2011)

 

 

 

 


 


Tagi: wiosna-lato 2011
jom 2011-01-07 17:55:57
skomentuj (0)
Słoneczny dzień (Sunny day)

 

 

 

 

T-shirt i torebka - New look

spodnie i buty- Atmosphere

apaszka- Erfurt (www.erfurt.dk.)

~:~THE KELLY FAMILY~:~ - Onet.pl Blog

   Hej

Jak już większość fanów wie część Rodzinki Kelly rusza w trasę świąteczną zatytuowaną Stille Nacht. Będzie to trasa po niemieckich miastach o tematyce Bożonarodzeniowej z kolędami i piosenkami świątecznymi.

Na koncertach wystąpi Paddy, Patricia, Paul, Kathy, (w niektórych koncertach) Joey.


Jak można przeczytać na oficjalnej stronie Paddy'ego ta trasa to nie jest powrót Kelly jako zespołu. Pisze tam o tym aby fani nie brali tego w ten sposób, że to jest odnowienie The Kelly Family bo jak na razie tego nie ma w planach... może za jakiś czas (kilka lat) ale na razie nie)

Oto daty koncertów:

 

"STILLE NACHT" CHRISTMAS TOUR

with Paddy, Patricia, Paul & Kathy Kelly

 

 

 

30.11. Hamburg - CCH 20:00

01.12. Erfurt - Alte Oper 19:30

03.12. Regensburg - Audimax 20:00

Nie znać historii to zawsze być dzieckiem– Nie znam jednoznacznych odpowiedzi. Tylko zadaję pytania. Czy byli do tego zmuszeni, czy mogli powiedzieć nie? Moim zdaniem oni są winni. To nie jest taka sama wina jak tych, którzy byli bezpośrednio odpowiedzialni za zbrodnie, jak Eichman, Himmler lub Mengele. Co więcej, z dokumentów wynika, że nie byli rasistami lub antysemitami. Mieli wśród przyjaciół wielu Żydów. Byli bogaci, więc nie potrzebowali pieniędzy. SS zresztą nie płaciło dobrze – zaznacza Topf, dzięki któremu w 2005 r. w Berlinie zainaugurowano specjalną wystawę, pokazującą dokumenty i sprzęt techniczny firmy z Erfurtu, potrzebny do przeprowadzenia Holokaustu.

Wystawa „Technicy ostatecznego rozwiązania – Topf und Söhne, konstruktorzy pieców dla Auschwitz” gościła już w kilku miastach niemieckich oraz w Belgii. Od 15 kwietnia tego r. ekspozycję można zobaczyć w Centrum Zwiedzających w byłym obozie w Mauthausen w Austrii. Wystawa została przygotowana przez Fundację Miejsca Pamięci Buchenwald i Mittelbau-Dora we współpracy z Muzeum Żydowskim w Berlinie.

– Z tego wszystkiego wyłania się historia o banalności zła i niemieckim perfekcjonizmie, który kazał właścicielom.