O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Eragon

...Swiat Eragona, smoków,Alagaesii..... - bloog.pl

Ale również osłabi porządnie Galbatorixa i Murtagha, i da Eragonowi sprawiedliwą szansę do pokonania jednego lub obu z nich ( z pomocą Jeźdźca zielonego smoka, oczywiście).

Prawdziwa tożsamość ojca Eragona

Wysłuchajcie mnie w tym jednym dobrze. Wielu z was wydziera się na temat niedoinformowanego i bezznaczeniowego twierdzenia: „ Murtagh powiedział, że Morzan to ojciec Eragona w pradawnej mowie, a że nie da się skłamać w pradawnej mowie, Morzan musi być jego ojcem!” Ale, w rzeczywistości to daleko mija się z prawdą, a tak naprawdę to Morzan nie jest ojcem Eragona. Jest nim Brom.

Po pierwsze, jest to możliwe powiedzieć nieprawdę w pradawnej mowie. Widzicie, tylko dlatego, że Murtagh powiedział to w PM nie oznacza od razu, że jest to prawda, tylko, że on wierzył, że to prawda. To był cały powód, dlaczego Eragon napisał wiersz na Agaeti Blodhren: wtedy Islanzadi mogła.

Świat Fantasy według Avety


                                     Roran-Christopher Egan
                                     Nasuada-Caroline Chikezie
                                     Angela-Joss Stone 
                                     Król Hrothgar- Gary Lewis
Informacje z :
Aveta

Obozów: 3 Zdjęcia z Eragona czwartek, 23 listopad 2006, 19:51 .

Recenzje książek - Onet.pl Blog

Tytuł oryginału: "Eragon. Inheritance, Book One"
Tytuł w tłumaczeniu: "Eragon"
Autor: Christopher Paolini
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Wydawnictwo: Mag
Liczba stron: 492


Eragon mieszka u swego wuja Garrowa dziesięć mil od miasteczka Carvahall. Chłopak, inaczej niż reszta mieszkańców, nie boi się wędrować po Kośćcu położonym wysoko w górach. Podczas jednej takiej wędrówki znajduje dość duży, niebieski kamień. Chce go sprzedać, lecz w nocy z, jak się okazało, jajka wykluwa się smok - Saphira. Eragon dowiaduje się, iż został Jeźdźcem Smoków. W krótkim czasie życie bohatera "staje na głowie". Garrow'a zabili Ra'zacowie, a Eragon wyrusza w podróż, aby znaleźć zabójców i pomścić śmierć wuja. Jest ścigany przez wysłanników króla Imperium – Galbatorix'a. Jednak związany psychicznie i emocjonalnie z Saphirą nie podda się niczemu, z determinacją przyjmuje kolejne stawiane mu zadania.

Niewątpliwym sukcesem jest, że Christopher Paolini w wieku 15 lat napisał taką powieść. Pełną magii,.

Blog julka987

Z odpowiedziami z dzisiejszego testu i mam dwa zamknięte zadania źle i około 3 otwartych, ale i tak nie wiadomo jak mi poszla rozprawka, chociaż napisałam o "Zaczarowanym ogrodzie" (podziękuje mamie że kiedyś mi dała tę książkę) a tak bylo w przykładowym wypracowaniu. Chciałabym mieć z tego testu 38 lub więcej pkt. Byłoby fajnie. Ciekawe jak będzie jutro.

Komentarzy: 9 2007-04-10 O rany!! Już koniec tego dobrego. Święta się skończyły <Buuu>. Jeszcze mogłoby być z tydzień wolnego. A jutro znowu szkoła i już klasówka z niemieckiego do którego nic nie umiem. Wczoraj był dosłownie lany poniedzialek. Zamiast my się polewać to nas deszcz moczył, a miałobyć tak pięknie. Zaraz idę z Patrycją do miasta uzupełnić swoje zapasy żywnościowe ;)) Za dwa tygodnie mam zawody z pływania a zaraz po nich egzamin. Trochę sie boje. Może być trudny Brrrr! No a teraz coś dla miłośników Eragona:

Eragon 4

tweety-ola.blog

Chciałabym! Przecież mogę napisać prawdę. Że głupia. Że niezrónoważona. Że irytująca. Że niecierpliwa i łatwo tracąca kontrolę nad sobą. Hmmm... o zaintersowaniach mam pisać? Nic prostszego! Rower, zwykle rower, sporadycznie rower, ale przeważnie to rower. Co jeszcze? Sport. Jeszcze? Hmmm... książki fantasty. Ale takie fajne fantasty jak Eragon na przykład... lub Tolkien. W ostateczności, choć za dużo opisów. Nie lubię opisów. Nudzi mnie to. Co jeszcze mogłabym o sobie napisać? Mam czworo rodzeństwa. Czasem* się kłócimy. Czasem** się bijemy. Ale przeważnie to bardzo się kochamy. Nie jest źle. Mieszkam w Polsce. Ale nie w takiej Polsce- Polsce. Tylko w.

Na plener, po części na muzykę, ludzi, atmosferę, no i na to, że wiało. :). No i oczywiście MY byłyśmy fajne i ten drobny szczegół należałoby zapamiętać. [Marcin masz mi przegrać płytę! Pewnie i tak tego nie przeczytasz]. Aha, zapomniałabym... tort był jeszcze dobry. No to to by było na tyle.

LEGENDA:
*czasem - średnio 4 razy dziennie

**czasem - średnio 1,5 raza dziennie

***czasem - średnio 2 razy w miesiącu

****czasem- brak danych

Do you see the truth trough all their lies?
[James Blunt, Back to Bedlam, "Cry" (polecam)]


:)

2006-05-21 21:19:39
skomentuj (5)Wszystko i Nic - Onet.pl Blog


Może niekoniecznie będą one umieszczone od najbardziej popularnych do tych naj mniej, ale przecież to nie o to tutaj chodzi. Moim zdaniem każda jest badzo ciekawa i naprawdę szkoda byłoby ich nie przeczytać!

 1. Harry Potter.............................J. K. Rowling
2. Biały Kieł....................................Jack London
3. Zew krwi....................................Jack London
 4. Szara wilczyca.........................J. O. Curwood
 5. Bari, syn szarej wilczycy.........J. O. Curwood
 6. Chłopcy ze starówki.............Halina Rudnicka
  7. Kamienie na szaniec.......Aleksander Kamiński
8. Kłamczucha.............Małgorzata Musierowicz
9. Łysek z pokładu Idy............Gustaw Morcinek
10.  Eragon................................Christopher Paolini

2. Biały Kieł....................................Jack London
3. Zew krwi....................................Jack London
 4. Szara wilczyca.........................J. O. Curwood
 5. Bari, syn szarej wilczycy.........J. O. Curwood
 6. Chłopcy ze starówki.............Halina Rudnicka