O czym chcesz poczytać na blogach?

Equus

Harry Potter- samouczek mugola

Data wydania 7 części HP
"HARRY POTTER AND DEATHLY HALLOWS" wychodzi w Anglii 21 lipca 2007 o północy. Media Rodzina planuje wydanie książki na zimę 2008 :(. Jest to oczywiście wielkie rozczarowanie dla działaczy Szmaragdowej Rewolucji (akcja miała na celu, aby książka została wydana wszędzie w tym samym czasie.
Książka kosztować będzie $34.99
14:49, anmarew10
Link Komentarze (4) »
czwartek, 01 lutego 2007
Nowy Neville
Zobaczcie, jak teraz wygląda Mathew Levis, czyli aktor grający Nevila Longbottoma:

16:33, anmarew10 , Galeria
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 30 stycznia 2007
Daniel Radcliffe nago w sztuce Equus
Daniel Radcliffe.

MAGIC-TRIO- Magiczny swiat Harry'ego Potter'a! - Onet.pl Blog

Pieniądze i mnóstwo słodyczy. Jak zawsze. Dzisiaj będzie krótka notka bo dostałam laptopa i muszę na nim wszystko sobie poustawiać:P.

Newsy.

Daniel gwiazdą Roku!

Wszyscy na pewno pamiętają kontrowersyjny występ Daniela Radliffe'a, czyli książkowego Harry'ego Pottera w sztuce "Equus". Opinie na ten temat były podzielone, nie mniej jednak wczoraj aktor został oficjalnie utytułowany Gwiazdą Roku przez Broadway.com za swoje wielkie poświęcenie i za ogólny całokształt pracy, jaką włożył w Equus. Tuż po ogłoszeniu wyników, Daniel powiedział:

"To jest niewiarygodnie niesamowite! Wygląda na to, że osoby z Broadway.com są naprawdę przychylne co do mojej pracy. Wygranie po roku wystawiania przedstawień i po roku ciężkiej pracy, jest naprawdę miłe."

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszam tutaj .

Ikony.

Niedawno szperałam sobie po necie i znalazłam ciekawą stronkę z ikonami i.

Mademoiselle

Archiwum
Wrzesień 2008
Październik 2008
Listopad 2008
Grudzień 2008
Styczeń 2009
Luty 2009
Marzec 2009
Kwiecień 2009
Maj 2009
Czerwiec 2009
Czerwiec 2010
Lipiec 2010
Zakładki:
Ja
1. Pierwszy
2. Drugi
Wy
Call
Equus
Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna

KONIE

    nadgarstek (napiąstek)
  • nadpęcie
  • okolica stawu pęcinowego z ostrogą i szczotką pęcinową
  • pęcina
  • korona
  • kopyto
  • kasztany - występują na wewnętrznej stronie przedramienia i stawu skokowego
22:37, mali1995
Link Dodaj komentarz »
KOŃ, o koniu.

Koń

Koń domowy (Equus caballus L.) - ssak nieparzystokopytny z rodziny koniowatych. Koń został udomowiony w Mezopotamii i Chinach ok. 8-6 tys. lat temu. Przodkiem konia domowego były prawdopodobnie koń Przewalskiego i tarpan oraz wymarłe azjatyckie konie tundrowe i leśne. Ważna jest informacja, iż koń Przewalskiego wcale jeszcze nie wyginął, a tarpan odnajduje zamienną odmianę w koniku polskim. Takie same z wyglądu, stają się nowocześniejszymi potomkami wymarłych tarpanów. W styczniu 2007 zespół naukowców z Massachusetts Institute of Technology i Uniwersytetu Harvarda poinformował, że stworzył wstępną.

blog o koniach tylko dla miłośników tych pięknych zwierząt

cześć!!!

Mam na imie Klaudia.Moją pasją są konie i właśnie o nich jest mój BLOG.Niestety nie mam własnego rumaka,ale dużo jeżdżę na koniach.Jestem na poziomie skoków przez przeszkody.Chciałam opisać także ciekawostki o tych jakże dumnych stworzeniach.Między innymi;

1.Co to jest koń przewalskiego?

2.Kiedy człowiek dosiadł konia?

3.Co to jest koń bojowy?

4.Jakie zmysły posiada koń?


1.Bezpośrednim przodkiem naszego konia domowego(łać.Equus caballus)był dziki koń.W 1878 roku rosyjski badacz i podróżnik Mikołaj Przewalski natkną się na przedstawicieli tego gatunku w Dżungarii w Azji Środkowej.Jemu właśnie koń Przewalskiego zawdzięcza swą dzisiejszą nazwę.Konie z niewiadomych przyczyn wyginęły 10 000 lat temu.Stosunkowo krępe konie Przewalskiego,najczęściej ciemnobułane lub jasnobure ,wielkością przypominają kuce-mają około120-140cm wysokości w kłębie.

2.Na początku,kiedy ludzie dopiero zaczynali hodować konie,najważniejszym celem było zapewnienie sobie dużych.

koncie.blog

W świecie człowieka 2009-07-27 20:03:54

Koń używany jest przez człowieka do pracy i spędzania wolnego czasu od samego początku kątaktów ludzkiego ze zwierzętami. Związek koni i ludzi trwa nieprzerwanie, a dzisiaj zdaje się być wyjątkowo intensywny.

skomentuj (0)

Klasyfikacja koni 2009-07-27 20:14:25

Przez wiele lat uważano, że ewolucja konia przebiegła w sposób niezwykle prosty od najwcześniej odnalezionej skamieliny koniowatego do współczesnego osobnika rodzaju Equus. Jednak dzięki odnajdywaniu kolejnych skamielin stało się sasne, że proces ewolucyjny nie przebiegał w tak prosty sposób, jak uprzednio sądzono. Różne gatunki koniowatych, choć żyły równolegle w tym samym czasie, przekształcały się w zróżnicowanym tępie. Niekiedy zachodziły dramatyczne zmiany, podczas gdy na innym etapie postęp następował drobnymi kroczkami.

skomentuj (0)


Strona główna
lipiec 2009
.

misiu kacham ciebie i to bardzo tego nic nie zmieni KC - Onet.pl Blog

16 sierpnia 2008
Konie
Przez 3000 lat, zanim wynaleziono kolej i samochody, konie byly najszybszym środkiem transportu. Te smukłe, piekne i bystre zwierzęta dają się łatwo ujeżdżać i tresować.Dziś żyje ok.75 mln koni domowych,należących do  ok 100 ras. Konie,osly i zebry należą do rodziny koniowatych w obrębie rzędu ssakow nieparzystnokopytnych. Wszystkie wspólczesne koniowate należą do  jednego  rodzaju (Equus).Konie wywodzą sie z Ameryki, ale  wymarly tam; mustangi sa potomkami zdziczałych koni przywiezionych przez konkwistadorów z Europy. Konie mają długie nogi zakończone pojedynczymi kopytami, grzywa na karku i charakterystyczny ,,koński ogon''. Potrafią galopować z wielką predkoscią. Dobry słuch, węch i wzrok sprawiają ze stale są czujne i gotowe do  ucieczki przed  niebezpieczenstwem. Pasą się trawą,którą skubią ostrymi siekaczami.:)      
piana (14:53)