O czym chcesz poczytać na blogach?

Epoki

Księżycowa Hipoteza | Starożytność, prehistoria

Na których hominidy te będą miały w pełni ludzki wygląd świadczący, że były takimi samymi ludźmi jak my. Potem okaże się, że australopitek – też człowiek.

.

PAP (2 marca-2012) Neandertalczyk nie jest ofiarą Homo sapiens, lecz klimatu. Według naukowców ze szwedzkiego uniwersytetu w Uppsali, którzy prowadzili badania skamienielin w płn. Hiszpanii, epoka lodowa, której szczyt przypadł ok. 20 tys. lat temu zdziesiątkowała populację neandertalczyków, której ostatni przedstawiciele wymarł ok. 25-30 tys. lat temu.

Coś się tu nie zgadza z tym szczytem epoki lodowej sprzed ok. 20 tys. lat, skoro 20 380 lat temu, 800 km za kołem polarnym kwitło życie. W 1997 roku na półwyspie Tajmyr w płn. Syberii blisko 800 km za kołem podbiegunowym odkryto szczątki mamuta, którego nazwano „mamut Jarkov”. Wiek mamuta (metodą C-14) ustalono na 20 380 lat.

http://foto.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=infopakiet&dz=nauka&idNewsComp=&filename=&idnews=43428&data=infopakiet&_CheckSum=-1722902385

.

Monumenty zbudowane z neolitycznego betonu

Becan, Jukatan,.

zbieractwo-roslinne.blog

Na początkowym etapie rozwoju produkcji roślinnej (neolit) rola zbieractwa w uzupełnieniu niezbędnego pożywienia roślinnego byłą znaczna. Możemy przypuszczać, że w tym okresie pradziejów zbieractwo obejmowało wszystkie strefy środowiska przyrodniczego, znajdujące się w najbliższym otoczeniu siedzib ludzkich i to zarówno gęste lasy, jak i bagienne oraz zaroślowe tereny nawodne. Zbierano rośliny do celów jadalnych i leczniczych, sporządzania barwników oraz łowieckich trucizn.

W epoce brązu i żelaza zbieractwo odgrywało nadal ważna rolę. Obok gromadzenia na większą skalę niektórych gatunków dziko rosnących (np. orzechów laskowych, wodnych – tzw. kotewki) kontynuowano w dalszym ciągu zbieractwo podstawowych roślin użytkowych, które stanowiły istotne uzupełnienie pożywienia (barszcz, lebioda, pokrzywy, szczaw), leczniczych, trujących (do zatruwania grotów strzał) oraz barwników. Duża rolę odgrywało także zbieractwo w okresie wpływów rzymskich.

Jedną w głównych cech zbieractwa pradziejowego byłą.

Coperfield pisze

Żyć na przełomie dwóch epok! 

Tak jest. Jesteśmy pokoleniem przejściowym. Mamy w sobie cechy i poglądy charakterystyczne dla dwóch epok! 

Za kilka setek lat wasi prawnukowie będą się o was uczyli na języku polskim. Będą wkuwać na pamięć założenia obydwóch epok zirytowane nagromadzeniem materiału. Będą musiały interpretować dzieła Coelha. A Nauczyciel grożąc swym elektronowo-magnetycznym pisadłem do tablicy wymagać będzie udowodnienia, że dzieła te łączą w sobie cechy tych właśnie dwóch epok.

Nie wiem, jak nasi potomkowie nazwą epoki, w których żyliśmy. Ale już dziś można wytoczyć parę ich cech chrakterystycznych. 

Jeszcze nie tak dawno (pokolenie waszych rodziców [niecałe], dziadków, pradziadków) opierało się na racjonaliźmie, wiedzy, doświadczeniu, a przede wszystkim na materialiźmie. 

Wy też uważacie wiedzę i racjonalizm za coś pozytywnego. Ale materializm już wam pachnie czymś niemiłym. 

Ślędząc całą masę artykułów, róznych forum, publikacji i widząc postępującą inicjatywę "nowych" stwierdziłem, że są oni przestawicielami nowej epoki. 

Co.

Lily Allen

;P Wspominalismy sobie ubiegłoroczne wakacje, ja było zajebiscie... jak w samochodzie pilismy z Pitongiem wóde z gwinta, jaki potem orgie odchodziły, jak razem z Ziomkiem siedzielismy w jego brachola samochodzie hehehe, jak najebani gonilismy sie z Grubym po plazy... kurwa te wspomnienia, cos pięknego... Koło 3 odprowadził mnie do domu, przytulilismy sie i powiedział "Oj Patrycha, teraz to jest jak za starych dobrych czasów" i rogal na papie :) Weszłam do domku, przebrałam sie i cholerka nie mogłam zasnac... Cieszyłam sie, ze moge z nim pogadac tam na luzaku.... bardzo sie cieszyłam... Dziś smigamy do Epoki :) Jak zwykle bedzie zajebiście! Wyjde sobie o 20, Ziomek juz tam bedzie. Troche poszalejemy, juz sie zgadalismy, ze bedzie chlac ile sie da hahaha Jak szalec to szalec, co nie?! :D

1 sierpnia 9:11
Weekend był wyjebany w trzy dupy, ze tak powiem. w sobote mielismy z Ziomkiem szalec w Epoce, ale jego dupa przyjecha;a, wiec trzeba było sie ograniczyc. Ale zato z Koza, Edzią i Gałą (Grubego laska) cisneły ile sie da! Dosłownie przesadziłam tym razem. Urzadziłysmy sobie melanz na plazy :) Potem smignełysmy do Epoki, ale niestety zaczeło mnie mulic, przestałam kontaktowac i Koza z.