O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Epoka

Zagubieni w Czasie/geologia liryczna/ - Onet.pl Blog

Był skuteczną obroną przed nimi.

Siedząc przy ognisku Basia stwierdziła, że klimat pliocenu jest podobny do zimnego i mglistego powietrza listopadowego.

Dobre porównanie zrobiłaś Basiu - pochwalił jej spostrzeżenie Władek. Koniec tej epoki jest faktycznie jesienią geologiczną, bo już w niedługim czasie nastaną zimy, które będą trwały po kilkadziesiąt tysięcy lat.  Epoka, która nadchodzi nazywa się epoką lodową.

Dla Basi w tej chwili było obojętnie jaka będzie następna epoka i czy jezioro było resztką wielkiego akwenu o którym pierwszy raz słyszała, czy  też to nie była ta resztka, tylko jezioro stworzone zostało przez bobry. Jej po prostu ze zmęczenia powoli przymykały się oczy i chciała spać. Dlatego Władek zaproponował jej, żeby położyli się do snu, którą to propozycję przyjęła z wielką ochotą.

Zenobiusz ,ostrzega.!!!

117:3.11 W obecnej epoce wszechświata, Istota Najwyższa jest najwyraźniej niezdolna do działania bezpośrednio jako stwórczyni, za wyjątkiem tych przypadków, gdzie skończone możliwości działania zostały wyczerpane przez stwórcze czynniki czasu i przestrzeni. Takie coś zdarzyło się dawno w historii wszechświata, ale tylko raz; kiedy możliwości skończonej akcji odnośnie wszechświatowego odzwierciedlania zostały wyczerpane, wtedy Najwyższy działał jako stwórczy czynnik kulminacyjny wszelkich poprzedzających działań stwórczych. I wierzymy, że znowu będzie tak funkcjonował w epokach przyszłych, jako czynnik kulminacyjny, ilekroć poprzedzający czynnik stwórczy zakończy odpowiedni cykl stwórczego funkcjonowania.

(1283.1) 117:3.12 Istota Najwyższa nie stworzyła człowieka, ale człowiek był dosłownie stworzony z niej, to właśnie jego życie zostało wywiedzione z potencjalności Najwyższego. Najwyższy nie ukształtował również człowieka a przecież sam Najwyższy jest właśnie esencją ewolucji. Ze skończonego punktu widzenia żyjemy, poruszamy się i mamy nasz byt w immanencji Najwyższego.

(1283.2) 117:3.13 Najwyższy.

Filmy HD

Era dinozaurów HD

Kontynuacja jednego z największych przebojów kina animowanego ostatnich lat, w której poznamy dalsze przygody leniwca Sida, mamuta Manny’ego, tygrysa szablozębego o imieniu Diego i Scrata – wiewiórki, która przyczyniła się do nadejścia epoki lodowcowej. W kinach, w których dostępna jest projekcja cyfrowa, film wyświetlany będzie w wersji trójwymiarowej. Download!

 

Szczegóły wpisu

Komentarze:

Zostaje, za wszelką cenę chcąc "upolować" orzeszka. W filmie nie zabraknie nowych bohaterów. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się mamucica Ela i wyjątkowo dokuczliwe oposy: Zdzich i Edek. Download! 

 

Szczegóły wpisu

Komentarze:
(0)
Tagi:
  • bajki
  • dubbing
  • epoka
  • hd
  • lodowcowa
  • pl

Wakacje na Ziemi - Onet.pl Blog

Tylko w sposób indywidualny można przekroczyć barierę, co pozwoli uniknąć wielkiego kataklizmu, jaki zagraża naszej Planecie i dać początek nowej epoce w szóstym cyklu Słońca.

Pierwsze proroctwo mówi nam o czasie nie-czasu, o okresie 20 lat, który zaczął się w 1992 r. i skończy się w 2012 roku, kiedy ludzkość wejdzie w ostatni okres wielkiego poznania, wielkich zmian. Głosi ono również, że po siedmiu latach od zapoczątkowania tego okresu rozpocznie się epoka ciemności, która przeciwstawi się nam wszystkim i naszemu własnemu postępowaniu. Majowie powiedzieli, że słowa ich kapłanów będą usłyszane przez nas wszystkich w znaczeniu pewnej instrukcji przebudzenia. Oni nazywają tę epokę czasem, w którym ludzkość wejdzie do wielkiej sali luster, zwanej prze nich czasem zmian, które służą człowiekowi do przeciwstawienia się samemu sobie oraz by ten czas zmian spowodował jego wejście do tej wielkiej sali luster. By mógł w niej przyjrzeć się samemu sobie, przeanalizować swoje postępowanie wobec samego siebie, wobec innych, wobec przyrody i.

Epoka lodowcowa

Turystyka1

Tym, którzy lubią zwiedzać. Region obfituje w niezwykle interesujące pozostałości historii południa Hiszpanii. Spotkać można tutaj zabytki z czasów fenickiej kolonizacji, kartagińskiego panowania i Imperium Romanum. Najwięcej jednak znajduje się tam pamiątek po epoce rozkwitu arabskiej kultury w Andaluzji. Zainteresowanym kulturą muzułmańską polecamy zwłaszcza zamek Alcazaba zbudowany w obrębi murów starego, arabskiego miasta z VII wieku. W tej dawnej siedzibie emirów mieści się dziś muzeum archeologiczne.
Warto.Świerkowy z siedliskami modrzewi i limb.

Jedynym odgałęzieniem Doliny Roztoki jest Dolina Buczynowa, która stanowi modelowy przykład doliny zawieszonej. Niegdyś dochodziła ona do głównej osi dolinnej, jednak późniejsza, dodatkowa działalność lodowca, pogłębiająca Dolinę Roztoki, spowodowała, że wylot mniejszej odnogi zawisł kilkaset metrów nad ziemią. W ten sam sposób Dolina Roztoki zawisła nad Doliną Białki, czego jednak nie widać tak dokładnie, gdyż uskok przesłaniają Wodogrzmoty.

Głową w dół - Onet.pl Blog

W swiecie komandosi ignorujemy slupki wskazujace najprostsza sciezke i idziemy naazymut - efekt jest taki ze musimy przeskakiwac przez potoki chyba z 8 razy kiedy idac wytyczona sciezka - raz. Szczesliwie dociermy do celu i zupelnie z bliska ogladamy imponujace sciany przedniej czesci lodowca! Jest zupelnie inny niz te widziany w Argentynie - zawiera duzo materialu skalnego przez co nie sprawia wrazenia krystalicznie czystego jak Perito Moreno. Tak wiec jk widac powoli stajemy sie prawdziwymi glacjologami amatorami - mozecie nas juz smialo pytac o to jaki lod.
Dodatkowa atrakcja jest droga ktora z asfaltowej przchodzi w cos co  przypomina swiezo zaorane pole - trzesie jak nie wiem co...
Ok 8.15 docieramy nad Colca Kanion - drugi najglebszy kanion na swiecie! Widoki sa niesamowite bo wszedzie gdzie okiem siegnac setki tarasow z epoki pre-inka! Ten przecudny krajobraz wynagradza nam wszystkie niewygody podrozy! Ponadto pojawia sie slonce i temperatura znacznie sie podnosi! Jest dobrze!
Teraz najwieksza atrakcja dzisiejszego dnia: obserwacja kondorow! Ustawiamy sie strategicznie
w punkcie.

WYSPA SOWY

Włóczędzy tego świata, zostawcie w moich słowach ślady swych stóp... wyhukała sowa na wyspie: 2002-07-04 23:45:18 skomentuj (2)MĘŻCZYZNA
(dedykuję śniademu, ciemnowłosemu)

Marzysz o miłości na lodowcowej górze?
A może o seksie w głębinach oceanu?

Kobiety (oczywiście nie wszystkie) marzą o gorącej nocy z mężczyzną o czarnej skórze. Nic dziwnego, mieszkańcy Czarnego Lądu są wyjątkowo namiętni. Już na samą myśl o muskularnych ciałach.

Mali włóczędzy tego świata, zostawcie w moich słowach ślady swych stóp... wyhukała sowa na wyspie: 2002-07-20 00:10:20 skomentuj (6)Mówienie ciszą milczenia.
„Nie da się zaprzeczyć, że żyjemy w epoce hałasów, ale to właśnie rodzi przekonanie, że objawi się reakcja i znów cisza odzyska swoją cenę”
J. Parandowski.

Może niekiedy ciszy unikamy, wolimy jakikolwiek zgiełk, słowa bądź rozproszenia, dlatego że pokój wewnętrzny jest sprawą.

Tfurczość - blog

::strona główna::
Mail do mnie? :>
Blog via RSS

Archiwum - , marzec 2006Ziiimno!

Zimno mi jak cholera mimo tulenia się. No po prostu epoka kurna lodowcowa. Ale nie ma co narzekać, zrobiłem co miałem zrobić i dzięki temu Książka Kucharska wygląda jak wygląda. Znaczy się jestem nieco nietrzeźwy, więc jak się nie podoba to można winę na alkohol zwalić ;-P

Tak z poważnej beczki, jakoś tak mi miło, dobrze i.