O czym chcesz poczytać na blogach?

Epidemia strachu

Tempus fugit

Źródła, żaden polityk nie został zaatakowany. Wirusem, ani w żaden inny sposób.

Jak informuje WHO, według najnowszych statystyk, 898 osób zachorowało, a zmarło 20, w tym 19 w Meksyku i 1 w USA (niespełna dwuletnie dziecko). Prawda, że zabójcza epidemia? W trakcie weekendu jeszcze, usłyszałem informację o statystykach na polskich drogach. Na ówczesną chwilę w wypadkach zginęło 45 osób. 2,25 raza tyle, co wskutek "epidemii grypy" na całym świecie!!! Ale to nie jest temat medialny. Nie tak, jak.

Zagrożenia, które niesie nam życie jako takie, rozwój naszej nauki i nasi kosmiczni sąsiedzi. Ale jeśli za każdym razem, gdy tylko trafi się okazja, będziemy wpadać w panikę, wkrótce nasz glob, widziany z kosmosu, będzie biały. Globalny skład pieluch, zarobionych ze strachu przez ludzkość planującą kolejne swoje zagłady.
Komentarzy: 0

Stephanie Meyer - Zmierzch, Księżyc w nowiu, Zaćmienie, Przed świtem - Onet.pl Blog

   Tylko, dlaczego w ogóle musiał wyjeżdżać?! Przełknęłam ślinę, żeby przestało cisnąć mnie w gardle, i zwiesiłam głowę. Czułam się fatalnie. Wygoniłam tych dwoje z domu, tak samo jak Rosalie i Emmetta. To była jakaś epidemia.

   - Ręka ci dokucza? - spytał Edward z troską.

   - Kogo obchodzi moja głupia ręka! - fuknęłam. Nie odpowiedział. Ukryłam twarz w dłoniach.

I tajemniczością.

   Wsadziłam aparat do torby. Wolałam koncentrować się na moim nowym projekcie niż na tym, że Edward jest taki odmieniony.

   Oprócz strachu zaczynałam czuć także zniecierpliwienie. Jak długo to jeszcze miało trwać?

   Najwyraźniej długo. Chcąc nie chcąc, musiałam znosić dziwne zachowanie Edwarda cale przedpołudnie. Jak zawsze wszędzie mi.

moje sny

Wichura atakuje człowieka jak osobistego wroga, chwyta za kończyny, poraża umysł, próbuje wydrzeć duszę" - pisze o sile żywiołu w "Tajfunie". I zawsze stawia wobec tej siły jednostki ludzkie, które muszą dokonywać wyboru.
"Dżuma" Alberta Camusa daje opis zła, jakim jest epidemia tytułowej dżumy. Zapowiedziana przez pojawienie się szczurów zaraza ogarnia całe miasto, osiąga epicentrum, po czym powoli opada. Pozostają po niej setki trupów, cisza i groza cierpiących. W tej powieści też nie chodzi tylko o prezentację epidemii, lecz postaw ludzkich. Dżuma.Przypadły na wiek XX. Zwłaszcza II wojna światowa i zwycięstwo totalitaryzmów hitlerowskiego i komunistycznego obnażyły zło w pełnej krasie - stworzono ideologie i warunki do rządów przemocy, zniewolenie jednostki, całkowite wykorzystanie człowieka. Efekty: powszechna śmierć, głód, strach, wyczerpanie ponad siły, utrata wolności, ból, tortury przesłuchań wobec setek tysięcy ludzi.
Literatura łagrowa i lagrowa, wojenna dają zbyt wiele przykładów przerażających człowieka współczesnego. Wojna i totalitaryzm stały się koszmarnym eksperymentem,.

tomis.blog.pl

Uczuć świadomości tylko czy na pewno są one rozdzielne, bo czym że jest miłość bez wiary a wiara bez nadziei a nadzieja bez miłości, są to tylko trzy wyrażenia, zatracisz jedno a reszta przestaje mieć jakikolwiek sens...

tomis 2004-01-13 05:20:46
skomentuj (1)


Epidemia

Dziś rankiem usłyszałem w telewizji jak pewna rudowłosa pani powiedziała że światu grozi epidemia otyłości zacznie się pewnie tuż po epidemii głupoty - tylko czy tą da się wyleczyć

tomis 2004-01-13 07:40:24
skomentuj (2) Do tego pewnie wypite piwko w towarzystwie SMS’a, choć miała być flaszeczka, no cóż jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Piwko było dobre, pyszne jak zawsze.

Indianiec
Zastanawiam się dlaczego czuje taki respekt, nie wiem czy to respekt, może to strach przed powiedzeniem czegoś niestosownego osobie na której mi zależy.
Hmm...
Wiem, że mogę mówić o wszystkim, a mimo wszystko gdzieś tu w środku siedzi coś co mówi mi to może być niestosowne, tego nie pokazuj o tym nie mów.
Czegóż to jest oznaka?
Czy.