O czym chcesz poczytać na blogach?

Enzymy

Leki na wszystkie choroby

Zapalenia trzustki,
niewydolność enzymatyczna trzustki u osób w podeszłym wieku.

Ból brzucha towarzyszący przewlekłemu zapaleniu trzustki jest prawdopodobnie wywoływany przez wzrost ciśnienia soku w przewodach trzustkowych na skutek utrudnionego jego odpływu do dwunastnicy. Uważa się, że długotrwałe podawanie preparatów enzymów trzustkowych zmniejsza wydzielanie soku trzustkowego i może dawać u części chorych złagodzenie dolegliwości bólowych brzucha. Preparaty enzymów trzustkowych są to farmaceutyczne wyciągi ze świeżych trzustek zwierzęcych (najczęściej świń i wołów), zawierające trzustkowe enzymy trawienne: proteazę, lipazę i amylazę w określonych proporcjach. Wyróżniamy preparaty konwencjonalne w postaci tabletek i preparaty nowszej generacji w postaci żelatynowych kapsułek, zawierających setki mikrogranulek, tzw. multi dose unit. Kapsułki te są skuteczniejsze niż tradycyjne tabletki, ponieważ w ciągu 1-2 minut rozpuszczają się w żołądku, uwalniając mikrogranulki, które wraz z pokarmem łatwo przechodzą do dwunastnicy, miejsca działania uwolnionych enzymów trawiennych. A wiadomo, że u części chorych treści pokarmowe w żołądku przebywają zaledwie kilkanaście minut i wówczas z konwencjonalnego.

Terapia sokami - Terapia Gersona - szczegółowy opis. Wszystko co chcesz wiedzieć... - Onet.pl Blog

Będące składnikami materii ożywionej, do której należą również rośliny, posiadają ujemny ładunek elektryczny wynoszący 60-80 mV. Sporządzony z nich sok jest więc zjonizowany.

Oczywiście pod warunkiem, że żadna wyciskarka lub sokowirówka tego nie zniszczy.

Jeśli świeży sok jest zjonizowany czyli posiada niezmieniony ładunek o swoim naturalnym naładowaniu tzn., że od razu jest w formie przyswajalnej dla organizmu.

Tzn, że organizm czerpie wszystkie witaminy i enzymy od razu do krwiobiegu i w 15 min Twoje ciało jest pełne energii.

Aby zrozumieć istotę działania niektórych wyciskarek trzeba zrozumieć, jak działa nasze ciało.

Każdy organ naszego ciała emituje pole elektryczne, które możemy w naukowy sposób zmierzyć a nawet zobaczyć. Takie narządy jak mózg, serce czy płuca wibrują z częstotliwością na poziomie 60 - 70 MHz. Co zostało udowodnione przez Dr Robert O. Young, jednego z najlepszych specjalistów od mikrobiologii oraz biochemii, jednego z geniuszy naszych czasów.  

Przetworzone.

kaki | e-blogi.pl

jestem/ś..?

to co zakazane smakuje najlepiej.
powtórka z rozrywki?
nie to coś zupełnie innego...
zawsze tak mówisz.

kolejne dni będą zaprzątniętę dziwną myślą, a u nóg wisieć będzie niezmiernie ciężka zgrabna kula.

KO KO KO
JAJKO
SŁUCHAJ BĘDZIEMY MIEĆ JAJKO
...

- pssst!
- co takiego?
- wolę jajecznicę...
- ugh...


Komentuj [8]


niekiedy niepoprawni do końca. @ 2005-12-01 22:23


kaki (21:36)
cyfrowy czarodziej?

enzym (21:37)
.cyfrowy = digital

kaki (21:39)
diglet pokemon

Biologia - Onet.pl Blog

W komórce zwierzęcej, zbudowane z 9 tripletów. Pełni ważną rolę podczas podziału komórki, biorą udział w tworzeniu wrzeciona podziałowego, budują ciałka podstawowe. Chroamtyna- zbudowana z DNA, niskocząsteczkowych białek zasadowych- histomów, RNA i białek niehistomowych.

LIZOSOM

Lizosomy- drobne pęcherzyki zawierające enzymy trawienne. Z najważniejszych cech tych organelli należy wymienić: są wyłącznie eukariotyczne, przy czym trzeba dodać, że u roślin, ze względu na pewne różnice biochemiczne, nazywane są sferosomami; są to otoczone pojedynczą błoną biologiczną pęcherzyki o średnicy 0,1-0,5 ľm; enzymy hydrolityczne, które wypełniają lizosomy, znajdują się w stanie latencji, oznacza to, że białkowe biokatalizatory są normalnie nieaktywne, ponieważ najprawdopodobniej związane są z białkami błon lizosomów; powstają jako lizosomy pierwotne z aparatów Golgiego lub retikulum gładkiego; po połączeniu z fagosomami.