O czym chcesz poczytać na blogach?

Enea

Blog lekko intelektualny

czwartek, 26 sierpnia 2010
  • Zagadka meteorytu

    Burza. Nie ma prądu. Trudno, rano zadzwonię do Energetyki, to się dowiem, kiedy będzie.

    Siódma rano. Dzwonię. Pan uprzejmie mówi, że nic nie wie o jakiejkolwiek awarii i żeby dzwonić do biura zgłoszeń w Poznaniu, bo oni wszystko wiedzą. Dzwonię. Pani niby nic nie wie. Przyjmuje moje zgłoszenie. Dziwne - z 25 tysięcy ludzi nie ma prądu, ale nie ma żadnej awarii. Przynajmniej pracownicy i biuro Enea nie ma pojęcia, że coś złego w ogóle działo się w nocy. Mają mocny sen. Po przyjęciu zawiadomienia pani mnie poinformowała, że jednak widzi awarię, że blisko 40 miejscowości nie ma prądu, że drzewo leży na linii wysokiego napięcia i do dziesiątej prąd powinien być. Mam dzwonić o dziewiątej i pytać. Dzwonię o dziesiątej. Inna pani w Poznaniu mówi, że nic nie wie o awarii, że nie ma dostępu na komputerze. Pani Zuzanna jest bardzo niemiła. Odsyła mnie do lokalnego zakładu energetycznego. Dzwonię. Pan nic nie wie o żadnej awarii. Łączy mnie z numerem.

Tysiące serc, jedno bicie. Siatkówka - miłość na całe życie - Onet.pl Blog

Klubie. Jednak jak wiadomo, trener Skry nie chce odchodzić z klubu. Mówi się, że kontrkandydatem dla Jacka Nawrockiego jest Ferdinando de Giorgi, były trener Lube Banca Macerata (w którym grał Sebastian Świderski). Poszukiwania trenera reprezentacji Polski ciąg dalszy...

pati (16:38)
3 Pomóżmy naszym !

23 stycznia 2011
PP: Skra wygrywa Puchar Polski !!!

  

Skra wygrała dzisiaj Puchar Polski pokonując drużynę z Kędzierzyna 3:0. MVP meczu został Miguel Angel Falasca. Rozdano także nagrody indywidualne.Finał Enea Cup 2011


PGE Skra Bełchatów -.

Urocza

Kontynuować przy nastepnych etapach.

19:41, barrrtekus
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 11 czerwca 2006
prąd i skrzynka prawie sa

Trwalo to jak zwykle dluzej niz sie spodziewalem ale sa i skrzynka i licznik.Jeszcze tylko wetkniecie kabli w licznik i podpisanie jakiegos tam odbioru i Enea moze zaczac przysylac mi rachunki :((.

Krotko po montazu skrzynki rozmawialem z Banaszakiem Jackiem i wyglada na to,ze w okolicach juz 20 czerwca zaczna dzialac.Postanowilem wiec nie czekac ani chwili i ruszylem z humusem.Sprawa zamknela sie z 3 godzinach,dzialka zostala zdemolowana ale po raz pierwszy udalo sie zaparkowac "na swoim" ;).

Teraz jeszcze tylko geodeta - Baranowski - umowieni jestesmy na 19 czerwca no i zalatwienie wody.Tu jeszcze jest spora zagwozdka ale jestem dobrej mysli.

Polityka i Informacje - bloog.pl

Do wypowiedzi prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który w czwartek w Jastrzębiu Zdroju podważył sens sprzedaży firm z sektora strategicznego z punktu widzenia państwa. - Nie będzie prywatyzacji spółek o strategicznym znaczeniu dla bezpieczeństwa energetycznego i gospodarczego Polski. Dotyczy to Polskiej Grupy Energetycznej i spółki Tauron, gdzie jest decyzja Rady Ministrów o zachowaniu tam kontroli - mówił Grad. Poinformował, że prywatyzacja energetyki prowadzona jest zgodnie z tym, co planował jeszcze rząd Jarosława Kaczyńskiego, który zakładał np. prywatyzację spółki Enea.
Lech Kaczyński powiedział w czwartek, że dziedziny strategiczne, takie jak górnictwo czy energetyka, muszą pozostać pod kontrolą państwa, gdyż "nie oddaje się pereł w koronie, bo tych pereł nic nie zastąpi", a zdaniem prezydenta, pospieszna prywatyzacja nie może być sposobem na uzupełnienie dziur w budżecie. Grad przypomniał, że zaplanowane przez rząd znacznie wyższe niż zwykle przychody z prywatyzacji będą źródłem wpływów do budżetu państwa, które umożliwią niepodnoszenie podatków. - Do każdego procesu podchodzimy z głową, w sposób.

Niekulturalnie

Kupiliśmy Zoo.  Amerykanie mają jednak  siłę ducha, no naprawdę. Ich porażający optymizm sprawia, że zwyczajnie opadają ręce. W Polsce film Kupiliśmy Zoo wyglądałby mniej więcej tak: Kupiliśmy Zoo. Dramat społeczny z elementami science – fiction. Janek to samotny ojciec z trójką dzieci. Janek kupuje Zoo (to elementy science-fiction). W Zoo zamiast pięknej i wolnej Scarlett Johansson zatrudniona jest leciwa i powolna pani Wiesława, której do emerytury brakuje około siedmiu lat. Zoo jest zadłużone. Z powodu niezapłaconych rachunków firma ENEA odcina prąd, w związku z czym rybom gaśnie światło w akwariach. Zima. Śnieg. Janek biega po urzędach i potencjalnych sponsorach. Bank WBK udziela mu wsparcia w wysokości dwóch tysięcy złotych, w zamian za co każe powiesić plakat Chucka Norrisa przy wejściu do pawilonu małp. Żona odbiera Jankowi dzieci i każe sobie płacić duże alimenty. On chce jej oddać Zoo, ale ona nie jest taka naiwna. „Nie jestem taka naiwna – mówi”. Kontroler ogrodów zoologicznych żąda łapówki, najlepiej w naturze. Może być wąż. Szczurów w Zoo jest więcej niż wszystkich.