O czym chcesz poczytać na blogach?

Endoskopia

Blog weronikagroch


Jesteśmy zdenerwowane.Weronika często płacze i przytula się do nas.Mówi że nie chce już rurki i nie chce również lecieć do Szwajcarii.Żal nam jest Jej bo bardzo się denerwuje.Już w sobotę wylatujemy.Trzymajcie kciuki!!!!!
Pozdrawiamy!!!!

Komentarzy: 0 Historia Weroniki (c.d) 2009-01-17 Za tydzień wylatujemy do Szwajcarii.Bardzo się denerwujemy,Weronika nie chce iść do szpitalka.Płacze bo wie że czeka ją seria badań i endoskopie.W przyszłym tygodniu jeszcze ostatnie przygotowania,pakowanie.
Dowiemy się w końcu czy można usunąć rurkę?
Bardzo tego chcemy a najbardziej Weronisia.
Komentarzy: 0 Historia Weroniki (c.d) 2009-01-07 Witamy Państwa!
Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
My również sobie tego życzymy a najbardziej usunięcia Weronisi rureczki.Weronika bardzo się już denerwuje gdy się odsysa rureczkę.Chciałaby już sama.

Centrum Edukacji ERUDIO
Wspieramy nowe zatrudnienie

10/04/2012

INDYWIDUALNE PORADNICTWO ZAWODOWE!

SZKOLENIA ZAWODOWE I SPECJALISTYCZNE!

WARSZTATY I WSPARCIE DLA OSÓB PLANUJĄCYCH OTWORZYĆ WŁASNĄ DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ!

CENTRUM OFERT ZATRUDNIENIA!

Jesteś z województwa łódzkiego? Straciłeś bądź straciłaś pracę z przyczyn leżących po stronie zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy nim zdecydujesz się, by przystąpić do Projektu?

Nic się nie martw! ERUDIO wraz z DGA w ramach Projektu “Wspieramy nowe zatrudnienie”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu.

czarymary - Onet.pl Blog

Łapanie much nad szambem. Siatką.

Zajęć zawsze kupa - mniej lub bardziej sensownych - z akcentem na mniej. I jak się kładę wreszcie spać to jestem na siebie wściekła, że me EEG skacze jak trampoliniarz z cyrku moskiewskiego.

Secundo - wczesne wstawanie (bez komentarza).

Tertio - bieganie w ciągu dnia po miejscach dziwnych i dziwniejszych (ostatnio nawet po szpitalach psychiatrycznych). O tym szpitalu nie mogłam nie napisać. Oddział dla psychotyków jest miejscem niezwykłym. Naprawdę.

Poza tym obiegłam w tym tygodniu także oddział nefrologiczny (złożony z trzech pododdziałów), dzień w dzień oddział gastroenterologii i hepatologii z włączeniem w to zabiegów endoskopii z obu stron, a do tego galerię bałtycką i insze punkty handlowo-usługowe. Też dzień w dzień. I w wichurę i deszcz (ma to znaczenie, wbrew pozorom).

Jest czwartek. Muszę więc w jakiś sposób nabrać jeszcze sił na piątek, tak by nie upaść stylem Małysza na górne jedynki bo mi jęzor będzie wystawał.

maryjane (15:46)
brak komentarzy

08 marca 2008

Leki na wszystkie choroby

Charakterystycznymi objawami ostrego zapalenia trzustki są bardzo silne, często promieniujące bóle brzucha i wysoka temperatura. Może również pojawiać się wzdęcie, któremu towarzyszy zatrzymanie stolca. Dalsza część objawów może przypominać np. grypę, z charakterystycznymi dla niej bólami mięśni i dreszczami. Leczenie ostrego zapalenia trzustki. Nadużycie alkoholu i kamica żółciowa. Przewód trzustkowy uchodzi do dwunastnicy wspólnie z przewodem żółciowym. Zatkanie ujścia przez kamień powoduje zarzucanie żółci do trzustki, która zaczyna sama trawić się od środka. Rzadziej przyczyną OZT mogą być: nowotwory trzustki i dróg żółciowych, zapalenie pęcherzyka żółciowego, zabiegi chirurgiczne oraz endoskopie. OZT sprzyjają: cukrzyca, zaburzenia stężenia tłuszczów we krwi oraz zakażenia wirusowe, bakteryjne i pasożytnicze. Musi być wielokierunkowe, obejmować monitorowanie czynności serca oraz nerek, poza tym ważne jest kontrolowanie prawidłowych parametrów biochemicznych krwi, np. wzrost poziomu cukru, spadek p. wapnia, w skrajnych przypadkach (anemia) krew się przetacza. Należy pamiętać, iż choroba ta wiąże się z bardzo silnie odczuwanym bólem, więc niezbędnym jest podanie środków przeciwbólowych (z wykluczeniem morfiny). Następnym krokiem w opiece nad chorym w szpitalu jest wdrażanie antybiotykoterapii, która ma na celu uniknięcie zakażenia. Niesamowicie ważne jest również odżywianie podczas.