O czym chcesz poczytać na blogach?

Endometrioza

Odchudzanie - mBlog

Poza macicą. Tego warunku może spowodować silny ból i uszkodzenia narządów, często organy rozrodcze.

Tkance endometrium jest stymulowany przez wzrost produkcji hormonów kobiety na całym cyklu miesiączkowego. Hormon estrogen powoduje błony macicy do zagęszczania i rozwijać, ponieważ przygotowuje służyć jako źródło pokarmu dla nowo zapłodnionych jaj. Gdy ciąża nie występuje, endometrium jest rzucić i pozostawia ciała podczas menstruacji.

Gdy tkanki endometrium rozwija się poza macicą, to rośnie w odpowiedzi na stymulację hormonem, ale nie można rzucić. Jakie przywiązuje do organów, takich jak jajników i jajowodów, a także może tworzyć ból, adhesions i blizn.

Endometrioza występuje zazwyczaj podczas kobiety reprodukcyjnego lat (w wieku od 15 do 44). Jest to jedna z głównych przyczyn niepłodności kobiet.

Przyczyna endometriozy jest nieznana. Nie jest to całkowicie zrozumiałe, jeśli tkanek endometrium przenosi się do innych lokalizacjach z macicy lub nie rozwija się w wyniku zmian komórki. Kobiety na większe ryzyko endometriozy obejmują tych, którzy nigdy nie rodziły, którzy mieli żeńskiej zabiegi chirurgiczne i te z ostatniej miesiączki, że dłużej niż osiem dni.

Niektóre kobiety doświadczenia z bólem endometriozy, podczas gdy inne doświadczenia niewielki lub żaden dyskomfort. Do najczęstszych objawów endometriozy obejmują:

Odchudzanie brzucha - mBlog

Odchudzanie brzucha
O endometriozie
2008-10-10 | 15:39:41
autor: odchudzaniebrzucha | skomentuj (0)
Endometrioza występuje wówczas, gdy tkanki w macicy wykładanych (endometrium) rośnie w obszarach poza macicą. Składa się z tkanki endometrium gruczoły, komórki krwi i tkankę łączącą nazwie Stromal komórek.

Podczas cyklu miesięcznego kobiety, endometrium reaguje na zmieniające się poziomy hormonów estrogenów i progesteronu. Endometrium thickens w celu przygotowania do ewentualnego ciąży. Jeżeli kobieta zajdzie w ciążę, endometrium stanowi miejsce dla zapłodnionych jaj do implantacji w macicy i rozwój. Jeśli kobieta nie zajść w ciążę, endometrium rozkładowi i rzucić się w trakcie miesiączki.

Endo- i - epi - Onet.pl Blog

;( choć nie ukrywam wolałabym nosić teraz pod serduszkiem małego szkraba , niż zastanawiać się czy wytną mi jajnik czy nie .
Założyłam tego bloga , po to aby wspierać dziewczyny,kobiety , które także zmagają się ,
z chorobą taką czy inną.
Ale mam nadzieje , że wybaczone zostaną mi te zamartwiania się , ponieważ jeszcze nigdy
w życiu nie obawiałam się o własne zdrowie tak jak teraz.Choć od 15 roku życia zmagam się
już z jedną chorobą .
Niebawem wam napiszę co się ze mną dzieje , postaram się zaglądnąć na bloga jak tylko dowiem się od ginekologa kiedy będę miała dokładnie laparoskopię  i podzielić z wami swoimi odczuciami.
Palinsia22 (08:40)
Ktoś skomentował a ty?

26 marca 2010
Czy to endometrioza ??

Ciekawe miejsca we Wrocławiu

Wrzesień 2009
Listopad 2009
Styczeń 2010
Luty 2010
Kwiecień 2010
Czerwiec 2010
Marzec 2011
Kwiecień 2011
Styczeń 2012
Luty 2012
Zakładki:
Forum dla kobiet
Kosmetyczka
Linkownica
Endometrioza, Organizacja Konferencji
Organizacja Konferencji.
sobota, 05 września 2009
Witajcie z Niemiec

Witajcie kochane robaki,

W ostatnim czasie udało mi się trochę pozwiedzać europę. Teraz jestem w Monachium, szkoda że tak krótko. Ale zawsze. Wszystko tutaj jest zorganizowane rewelacyjnie. Klinika Endometriozy, leczenie to jak wyjaśniają objawy. Naprawdę warto się uczyć. Podczas pobytu odbędzie się organizacja konferencji. Jest tu trochę inaczej, są pieniądze i ludzie jakoś bardziej otwarci. Widze wiele możliwości a nie same kłopoty.

Kochani mam nadzieje że nam również uda się to zorganizowac w Polsce. Najlepiej zacząć od organizacji konferencji we.

Pokonać IBS

Badania ultrasonograficzne jamy brzusznej, tomografię komputerową, wlew kontrastowy, gastroskopie czy pasaż jelita cienkiego. Jakby tego było mało należy wykonać badania, które pozwolą nam wykluczyć alergię pokarmową, celiakię, nietolerancję pokarmową, choroby tarczycy, zakażenia pasożytnicze, bakteryjne, grzybicze czy wirusowe, badanie kału na krew utajoną czy na obecność prolaktyny w kale (wskaźnik odczynu zapalnego jelit). Chcąc wykluczyć choroby organiczne jelita grubego zleca się także wykonanie kolanoskopii.Najczęstszymi chorobami mylonymi z ibs są: nietolerancja laktozy,  choroba uchyłkowa jelit, choroby dróg żołciowych, parazytozy, celiakia ( choroba trzewna), choroby zapalne jelit – Leśniewskiego Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, endometrioza, choroba whipla, a nawet choroby tarczycy. Nadczynność tarczycy, zespół rakowiaka, zespół Zolingera – Ellisona mogą być przyczyną biegunek. Pacjenci z zaparciami bez zmian anatomicznych w jelicie grubym powinni być obserwowani w kierunki niedoczynności tarczycy czy zespół złego wchłaniania.Badania ginekologiczne u kobiet powinny być przeprowadzone pod kątem guza jajnika, torbieli czy też endometriozy.