O czym chcesz poczytać na blogach?

Emocje

Szaman Ukrytego Ja

Przymuszam innych do widzenia mnie, jako ofiarę i nieudacznika.

Uświadamiam sobie wszystkie moje odczucia w ciele i reakcje tu i teraz. Wiem, co dokładnie czuję, gdy doświadczam skutków moich emocji i myślenia na trzeźwo i przytomnie. Pozwalam sobie patrzeć na to, co czuję, na trzeźwo i przytomnie. Mogę, chcę i potrafię odczuwać moje ciało, moje reakcje w ciele z całkowitą trzeźwością i przytomnością.

Akceptuję wszystko, co się pojawia. Wiem, że znieczulenie już mi sie nie opłaca. Otwieram się na przytomną ocenę samego siebie i już teraz widzę skutki moich działań. To w porządku, gdy odczuwam emocje w odpowiedzi na to, co mnie spotyka. Uwalniam się od poczucia winy i przymusu karania samego siebie. Wiem, że nie muszę siebie karać za moje wybory. Jestem niewinny i w porządku z tym, co doświadczam. Mam prawo do zmiany całego mojego życia i nastawienia bez oglądania się na innych. Już teraz jestem wolny od wstydu i zakłopotania, gdy wybieram inaczej, lepiej niż dotychczas. Pozwalam sobie na wiele prób i błędów na drodze do mojego kochanego, spełnionego życia.

Akceptuję i rozumiem, że inni mogą obserwować moje wysiłki i z nich szydzić. To nic, że mogą wyśmiewać moje próby. Uwalniam się od.

Blog PFP

Jest rzeczywiście sprawny i skuteczny to z łatwością poradzi sobie z szukaniem “pożywienia”.  W dzisiejszych czasach, gdy zaspokajanie podstawowych potrzeb fizycznych, mieszkania, pożywienie czy poruszanie się, jest coraz prostsze i zajmuje nam coraz mniej czasu, mamy coraz więcej czasu i możliwości na karmienie naszego umysłu najróżniejszymi bodźcami które karmią jego głód doznań. Tyle że nie tylko karmią a wręcz przekarmiają. Telewizja, internet, dostęp do różnych form aktywności i zwiększenie możliwości nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi. W tym takimi kontaktami które wywołują silne emocje czy doznania. Łatwo o emocje, łatwo o doznania. Potrzeba ich coraz więcej, coraz silniejszych. Zwiększa się siłą i ilość doznań, zmniejsza się wrażliwość na nie. Czyli trzeba znowu zwiększać siłę i ilość by nie czuć głodu doznań. I w pewnym momencie tracimy nad tym kontrolę. Okazuje się że chociaż umysł nadal jest głodny (bo on zawsze będzie głodny) to nie daje już rady przetwarzać tego wszystkiego co do siebie, w siebie, przyciągnął. A jeśli nawet przetwarza to w sposób patologicznie wręcz chaotyczny, bez kontroli woli, gubiąc rozsądek i wrażliwość na subtelności. Jeśli ktoś ma.

Kizam

Odpowiedź do komentarza

26 lut

Jak masz atak lęku wcale nie musisz obserwować umysłu. Jest bardzo ciężko skupić się na tym. A z drugiej strony, jak jesteś w jakimś towarzystwie, to głupio stać się nieobecnym ( chociaż i tak już jesteś) i obserwować emocje i myśli. Dla siebie będziesz obecny, jak uda ci się obserwacja, natomiast dla innych ciebie nie będzie.  Najlepiej obserwuje się umysł jak się w spokoju położysz. Możesz wtedy przywołać sobie przykrą chwilę i ją zresetować poprzez obserwację. Ale jak jesteś z ludźmi, to za wszelką cenę utknij swoją uwagę na czymś charakterystycznym. Patrz z uwagą na jakąś kreskę na jakimś przedmiocie, albo na jakąś liczbę, albo na jakiegoś człowieka, obserwuj jego ruchy, rozmawiaj z kimś uważnie. Ja osobiście jak np. w jakimś markecie łapała mnie derealizacja i strach(oczywiście na początku to chodziłem.

Transformacja 2012

Część iluzji. Nie jest prawdziwa i nie jest wam pomocna. Oddychajcie nadal i myślcie o tej emocji zanim zaczniecie działać w oparciu o nią. Powiedzcie sobie “Ja, nie działaj w oparciu o tą emocję dopóki jej w pełni nie przeanalizuję i poczekam, aż ta emocja nie opadnie zanim podejmę jakąkolwiek akcję, która może zaszkodzić moim doświadczeniom i której będę później żałować”

Proponujemy, abyście czytali te słowa raz za razem, dopóki nie staną się one częścią waszej psyche i nowym narzędziem, które możecie dodać do waszej dotychczasowej skrzynki z narzędziami. Używajcie go, gdy wasze emocje będą wypływać na powierzchnie i ćwiczcie używanie tego narzędzia wielokrotnie dopóki nie stanie się dla was drugą naturą i nie będziecie musieli o tym nawet myśleć, kiedykolwiek sytuacja sprawi, że zareagujecie emocjonalnie.  Będzie to jeden z wielkich kroków, których dokonacie jako trójwymiarowy człowiek.  Nauczenie się kontroli nad własnymi emocjami będzie jednym z waszych największych osiągnięć na przestrzeni wielu waszych inkarnacji.

Nauczyliście się wiele i wiele osiągnęliście poprzez życie w fizyczności i wiele z tej nauki, którą przyswoiliście było częścią krzywej uczenia się.

fartner

Dziś dzieci widziały się z M. Tak teoretycznie powinno być w każdy wtorek i czwartek, a w rzeczywistości tak zazwyczaj bywa. Po powrocie od M dzieci bywają emocjonalnie pokoślawione, ale dziś tak nie było.

Po kąpieli F zobaczywszy grymas na mojej twarzy, któremu towarzyszyło chwycenie się za głowę, zapytał czy miałem dziś zły dzień. Powiedziałem mu – zgodnie z prawdą – że do najlepszych nie należał. W odpowiedzi usłyszałem, że on miał „najgorszy na świecie”. Zdaje się, że czarę goryczy przelała dziura na kolanie w nowych spodniach. Ja natomiast bardzo doceniam taką krótką wymianę zdań z F – to zbliża, buduje zaufanie, tworzy relację, etc.

Z, będąc nieprzytomną, podczas zasypiania dostała – chyba pierwszy raz w jej życiu – fazę na pogaduchy: ewidentnie potrzebowała się wygadać, poopowiadać. Dowiedziałem się, że zjadła dziś dwa pączki, troszkę ją bolał poniedziałkowy masaż, że się dziś za mną stęskniła i że mnie kocha. Czegóż jeszcze chcieć po kiepskim dniu?

mea80.blog

Zostaję, przyglądam się, doceniam. Trwałość poprzednich związków opierała sie na tym uporze właśnie, także na niemalże chorym uzależnieniu oraz na cnotach charakteru, na dobru weń wpisanym.
Rozczarowało mnie jego stwierdzenie: "Przyzwyczaiłem się do samotności, przyzwyczaję się i do bycia z tobą". Wiem, że dla niego przyzwyczajenie oznacza silną więź, wręcz uzależnienie, ale przecież miały być płomienie i fanfary i niepohamowane pragnienie bycia razem i głęgokie zainteresowanie tym i działanie. Ja miałam naprawdę stan szaleństwa, ogromnego pragnienia. A on uruchamia swoje emocje w niektórych tylko momentach wobec mnie, poza tym pusty jest i zamknięty. Nie pragnie, nie poszukuje, nie cierpi i nie żałuje, nie opłakuje przeszłości, nie ma też planów, chyba że ktoś go za sobą pociągnie, a jego tezą jest "co życie przyniesie", przyjąć to trzeba ze spokojem i oddać bez rozpaczy. "Co życie przyniesie"? Mnie? Inną? nic? cokolwiek? przyjmuje to wszystko, odsuwa to, co mu nie odpowiada. To Bycie tą, którą życie przyniesie, odsłania znowu jego stan wygaszenia emocji, nie kierowanie się nimi, a także żadnymi pragnieniami. No, dobrze, być daną,.

TUNEL


to jakby umrzeć dla świata
To wczołgać się w ciemną jamę
utkaną z wieczornych myśli
Oduczę się błądzić z głową
pod niebem tysiąca marzeń
I znajdę te wasze nieba
które się stać mogą nasze


autor:Jarosław K.
·

Komentarzy: 30 Nastrój a emocje 2007-06-10 Nastrój a emocje
Co odróżnia nastrój od emocji?

- Trwałość;
Emocje uważane są za krótkotrwałe, nastrój przeciwnie. Nie ma jasno określonej granicy. Emocje od kilku sekund lub minut, gdy mówimy o emocjach trwających godzinami, mamy najczęściej do czynienia z emocjami powtarzającymi się, sumującymi.
Czas trwania nastrojów sięga rzędu godzin lub dni. Jeśli jednak nastrój trwa tygodniami lub miesiącami,.